2024. june 30., Sunday

A Románia-kupa megyei szakaszának harmadik körével rajtolt az idény a megyei szintű labdarúgásban. Ez gyakorlatilag a tizenhatoddöntős párharcokat jelentette, a 4. liga I. értékcsoportjában szereplő együttesek bekapcsolódásával.

Az előző évektől eltérően a megye legmagasabb szintű csapatai idén ragaszkodtak a mundér becsületéhez, többségük könnyedén nyert az alacsonyabb osztályú ellenfelek vendégeként. Két kivétel Szováta és a Marosvásárhelyi Atletic, amelyek vereséget szenvedtek Görgénysóaknától, illetve Karácsonyfalvától.

Két párharcban a 4. liga I. értékcsoportjában szereplő csapatok feszültek egymásnak, így a Segesvári CSM és a Dicsőszentmártoni Chimica is búcsúzott a sorozattól. A megyei nyolcaddöntőben így egyelőre 13 csapat képviseli a 4. liga I. értékcsoportját, kettő pedig a II. értékcsoportot, míg egy mérkőzést nem játszottak le.

Románia-kupa, megyei 3. kör: ACS Jedd – Marosvásárhelyi ASA 2-10, ACS Nyárádszereda – Dicsőszentmártoni Chimica 5-2, Segesvári CSM – Dánosi Gaz Metan 0-4, Kerelőszentpáli Forța – Dicsőszentmártoni A&A Grup 1-3, Mezőcekedi Real – ASF Mezőpagocsa 0-6, Gernyeszegi Sporting – Marosoroszfalui Mureșul 0-3, Mezőgerebenesi Viitorul – Mezőrücsi Câmpia 0-3, Karácsonyfalvi Scânteia – Marosvásárhelyi Atletic 7-6, Bátosi Viitorul – Magyarói Viitorul 1-3, Hadrévi Arieșul – Marosludasi Mureșul 2-10, Görgénysóaknai Viitorul – ACS Szováta 3-1, Egrestői Locomotiva – CSO Erdőszentgyörgy 1-5, Cintosi Comuna – CS Radnót 1-4, Haranglábi Viitorul – ACS Búzásbesenyő 1-2, Csittszentiváni Pescarii – ACS Marosszentkirály-Náznánfalva 0-4. A Nyárádgálfalvi Stăruința – Marosvásárhelyi Academica Transilvania mérkőzést nem játszották le.

Döntetlen az utolsó mérkőzésen

Döntetlenre zárult a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának utolsó mérkőzése. A Galac és a Jászvásár 1-1-re játszott. Így egyik csapatnak sem sikerült javítania helyezésén a tabellán. A Galac a 11. helyen zárt 34 ponttal, a Jászvásár 12. lett 33-mal. A bajnoki mezőny most kettéoszlik, a felsőházban tíz meccset játszanak a pontvadászat végéig, míg az alsóházban kilenc találkozó vár még a klubokra.

A Honvéd másodszor is legyőzte a Győrt

A Budapest Honvéd egygólos győzelmet aratott a második helyen álló ETO FC Győr vendégeként a magyar labdarúgó NB II 24. fordulójának hétfői zárómérkőzésén. A tavaly még élvonalbeli, de a másodosztályban is a bennmaradásért küzdő kispestiek, akik ősszel is felülmúlták a Győrt, az 59. percben emberelőnybe kerültek és büntetőhöz jutottak, amikor Szujó Attila rossz labdaátvétele után szabálytalankodott a gólhelyzetben kitörő Kerezsi Zalánnal szemben. Holman Dávid ugyan kihagyta a tizenegyest, azonban a létszámfölényt néhány perccel később Keresztes Noel góljával kihasználták a fővárosiak. Sikerével a Honvéd négy pontra eltávolodott a kiesőzónától.
A hazaiak nagy lehetőséget szalasztottak el a feljutást jelentő első két helyért zajló küzdelemben, ugyanis vasárnap kikapott az éllovas Nyíregyháza Spartacus, a harmadik Vasas FC pedig döntetlent játszott. A Győr vereségével a nyírségiek előnye kilenc pont maradt, az angyalföldieket pedig csak több győzelmükkel előzik meg a zöld-fehérek.
Az állás: 1. Nyíregyháza 54 pont, 2. Győri ETO 45 (14), 3. Vasas 45 (12).