2024. july 1., Monday

Próbálták megdolgoztatni a bajnokot

Papírforma eredmény született a női röplabda A1 osztály 5. fordulójában a CSU Medicina és a bajnok és BL-csoportkörbe jutott Balázsfalvi Alba Volei közötti mérkőzésen, a vendégek háromjátszmás sikere egy pillanatig sem forgott veszélyben. A hazai csapat azonban mepróbálta nem könnyen megadni magát, időnként egyenlő ellenfélként játszott, sok hosszú labdára kényszerítette az ellenfelet, azonban az ellenfél nagyobb „tűzereje” és időnként áthatolhatatlannak tűnő sánca végül térdre kényszerítette. Ráadásul ezúttal a Pongrácz Antal-csarnok alacsonyan fekvő tetőgerendái is inkább a vendégeknek kedveztek, amikor a Medicina védői nem tudták kellően enyhíteni átvételkor az ellenfél bombaerős leütéseit.

A két keret között végül is pontosan az az 5-7 pontos játszmánkénti különbség van, amennyit a végeredmény mutat, és ez azért nem olyan sok a kontinens élvonalához tartozó csapathoz képest. És noha a játszmák eredményei hasonlóak, ezek nem egyformán alakultak. Az elsőben 6-5-ig vezetett a házigazda, majd a szett végén húzta ismét szorosabbra. A másodikban éppen hogy a közepén maradt közel, csak két pontra lemaradva az ellenféltől, 20:22 után azonban már nem tudott pontot nyerni. A harmadik játszma volt a legsimább, bár 12:20 után kétszer hárompontos sorozattal az eredményt szorosabbá tették, folyamatosan azt az érzést keltve, hogy többre képesek, mint amit eddig a bajnokságban mutattak.

A CSU Medicina szombaton a CSO Voluntari otthonába látogat, ahol a kupában már kétszer alulmaradt.

Női röplabda A1 osztály, 5. forduló: Marosvásárhelyi CSU Medicina – Balázsfalvi Alba Volei 0:3 (18:25, 20:25, 18:28).

Marosvásárhely, Pongrácz Antal-csarnok, 250 néző. Vezette: Cristian Botezatu (Karácsonkő), Cristian Ouatu (Karácsonkő). Ellenőr: Florin Dimachi (Galac).

CSU Medicina: Politanszka, Tarța, Cristea, Nedelcu, Rodrigues, Krystle. Liberó: Jeremić (Pogor). Cserék: Postea, Gheți.

Alba Volei: Kočić, Ioan, Partnoi, Biarda, Kockarević, Deák. Liberó: Cojocaru (Rampelberg).

Női röplabda A1 osztály, 5. forduló: FC Argeș Pitești – Bukaresti CSM 0:3, CSU Medicina – Balázsfalvi Alba Volei 0:3, Brassói Corona – Bukaresti Rapid 0:3, Bukaresti Dinamo – Lugosi CSM 2:3, Bákói Știința CSM – Konstancai CSM 0:3, SCM Târgoviște – CSO Voluntari 2005 lapzárta után. Az előző fordulóból: Balázsfalvi Alba Volei – SCM Târgoviște 2:3.