Teniszeredménnyel nyerte első hivatalos mérkőzését a Sepsi OSK labdarúgócsapata 2024-ben. A Szuperliga 22. fordulójában 6-0-ra győzte le a Jászvásári CSM Politehnicát. Egy ilyen eredménynél azt lehetne feltételezni, hogy ráborították a pályát az ellenfélre, s kockázatos azt állítani, hogy ez nem egészen így volt, különösen nem az első félidőben, amikor a pragmatizmus felsőfokát mutatta be a sepsiszentgyörgyi csapat: úgy szerzett háromgólos előnyt, hogy helyzete sem igen volt! Utóbb persze, a megnyugtató előny birtokában ez megváltozott, és a további három találat mellett néhány további óriási lehetőség is kimaradt.

Nehezen lendültek bele a csapatok az idény első mérkőzésén, a téli edzőtábor után, hosszú percekig a középpályán zajlott a játék. Az első kapura lövés a 16. percben a jászvásári Harrison nevéhez fűződik, labdája azonban nem okozott gondot Niczulynak. Aztán a 19. percben az OSK úgy jutott vezetéshez, hogy előtte meg sem közelítette Lung kapuját: Ștefănescu gyönyörű csellel csapta be Katanecet, ám szögből küldött lövése nem sikerült sem túl erősre, sem túl helyezettre. Mielőtt azonban Lung begyűjthette volna, Florin Ilie belepiszkált a labdába, és az a rövid felső sarokba csapódott (1-0). A 24. percben Robert Ion vezetett veszélyes akciót a jobb oldalon, azonban szögből az oldalhálót találta el. És ahogy az a fociban gyakorta megtörténik, 1-1 helyett néhány perccel később 2-0-ra módosult az eredményjelző, miután a Vargával csatázó Martac fejelés helyett belekönyökölt a labdába, a büntetőt pedig Matei értékesítette. Paradoxon, hogy tulajdonképpen 2-0 volt már, amikor az első OSK-helyzet kimaradt: a kiugró Debeljuh a 41. percben éles szögből a kapusba rúgta, a következő lehetőséget azonban már értékesítették a házigazdák: Varga és Fl. Ștefan kombinált a bal oldalon, a beadást a kapunak háttal álló Debeljuh visszafordította, és Păun 10 méterről félfordulatból laposan Lung alatt a hálóba talált (3-0).

Az első félidőben maximális hatékonysággal játszó OSK aztán egyre felszabadultabb volt a folytatásban, a 49. percben Ștefănescu lövése kevéssel kerülte el a bal felsőt, Debeljuh az 51. percben pedig egyedül kapta Vargától a tizenhatoson, de elkörülményeskedte a lehetőséget. Jászvásár két szabadrúgásből csökkenthette volna a különbséget, de 16 méterről Marchioni a falba rúgta, majd Bouhenna 25 méteres csavart labdáját Niczuly szögletre ütötte. Bouhennát egyébként minden labdaérintésnél pfújolta a közönség, annyi év után sem bocsátották meg neki, ahogy titokban cserben hagyta a klubot, amikor távozott Sepsiszentgyörgyről.

A 62. percben a beállt Kallaku első labdaérintése gólt ért: egy röviden felszabadított labdát lőtt rá, 16 méterről, a védőkön megpattanó játékszer pedig a sarokban kötött ki (4-0). Az addig még próbálkozó vendégcsapat ekkor omlott össze teljesen, és sorra jelentek meg az újabb lehetőségek Lung kapujánál. Az 69. percben Debeljuh fejelt szöglet után a kapus ölébe, egy perccel később pedig Ștefănescu ugrott ki egyedül, de emelésének íve nem volt elég magas, Lung még elcsípte. Az OSK üdvöskéje azonban nem akarta a meccset gól nélkül lezárni, és a 84. percben 25 méterről hatalmas bombát ragasztott a jobb felsőbe (5-0). A hatodik gólt az a Bălașa szerezte büntetőből, akit Ion Gheorghéval együtt nem taktikai okokból, hanem ritmusszerzés céljából küldött be Storck. A második tizenegyest Ștefănescu harcolta ki, akit Bouhenna bokán rúgott a hatoson. Hét is lehetett volna, ha Rondón a 90+1. percben nem űz csúfot egy hatalmas lehetőségből, amikor egyedül vihette rá Lungra, míg Jászvásár utolsó villanásaként a 90+2. percben Ștefanovici küldte keresztben a hosszú sarok mellé.

A Sepsi OSK Aradon folytatná a kiváló sorozatot, ahol szombaton 14 órától lép pályára. Az UTA hosszú idő után tér vissza a Neumann Ferenc stadionba, amelynek a gyepszőnyegét felújították.

Fotó: a Sepsi OSK közösségi oldala

Labdarúgó Szuperliga, 22. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Jászvásári CSM Politehnica 6-0 (3-0).

Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK-stadion. Vezette: Adrian Cojocaru (Galac) – Marius Badea (Rm. Vâlcea), Alexandru Vodă (Gyulafehérvár). Tartalék: Mihai Amorăriței (Câmpina). Ellenőr: Marcel Savaniu (Szatmárnémeti). Videóbíró: Kovács Szabolcs (Nagykároly). Segéd-videóbíró: Andrei Moroiță (Ploiești).

Sepsi OSK: Niczuly – Oteliță, Kecskés (75. Bălașa), Ciobotariu, Fl. Ștefan, Păun, Rodriguez (75. Ion Gheorghe), Matei (62. Aganović), Ștefănescu, Varga (62. Kallaku), Debeljuh (83. Rondón).

Jászvásár: Lung – Martac (46. Todorovszki), F. Ilie (46. Bouhenna), Katanec, Ispas, Jatoba, Itu (64. Alanzinho), Marchioni, R. Ion, Gheorghiță (73. Ștefanovici), Harrison (81. Buș).

Gólszerzők: F. Ilie (19. – öngól), Matei (36. – büntetőből), Păun (42.), Kallaku (63.), Ștefănescu (84.), Bălașa (88. – büntetőből).

Sárga lap: Oteliță (4.).

Szuperliga, 22. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Jászvásári CSM Politehnica 6-0, Bukaresti Rapid 1923 – Universitatea 1948 Craiova 4-3, Kolozsvári FCU – Nagyszebeni Hermannstadt 2-1, Petrolul 52 Ploiești – Bukaresti Dinamo 1948 1-0.