A Zalaegerszeg kétgólos hátrányról egyenlítve 2-2-es döntetlent játszott a Budapest Honvéd vendégeként a magyar labdarúgó NB I 16. fordulójának szombati játéknapján.

A kispestiek első találatát Nenad Lukic szerezte, aki így utolérte a góllövőlista élén a paksi Ádám Martint.

Nagy lendülettel kezdett a Honvéd, a letámadása kifejezetten hatékony volt, és éppen egy ellenfél térfelén szerzett labdából indult az az akció, amelynek végén – Lukic 25 méteres, jól helyezett lövésével – előnyhöz jutott a hazai csapat. A vendégek szinte azonnal egyenlíthettek volna, ezt leszámítva viszont továbbra is a kispestiek uralták a mérkőzést, számos helyzetük volt. A kihagyott lehetőségek a szünet előtt majdnem megbosszulták magukat, mert egy támadáson belül Szappanosnak kétszer is bravúrra volt szüksége a hárításhoz. Közvetlenül a félidő vége előtt aztán mégiscsak sikerült a Honvédnak megszereznie a második gólját egy újabb labdaszerzést követően.

A folytatásban a hazaiak átengedték a területet a Zalaegerszegnek, amely ennek megfelelően támadólag lépett fel, és szűk húsz perc elteltével szépített. A fővárosi csapatot feltüzelte a bekapott gól, így nyílt sisakos küzdelem alakult ki, amelynek során a játékosok rendre átrohantak a középpályán. A kapuk felváltva forogtak veszélyben, de a kék-fehéreknek sikerült egyenlíteniük. A hajrában a ZTE birtokolta többet a labdát, a győzelmet azonban már nem tudta kicsikarni, ahogy a hazai kontrák is eredménytelenül zárultak, így az ellentétes félidők után igazságos döntetlen született.

A kispesti Nenad Lukic (j) és a zalaegerszegi Nikola Serafimov

Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

OTP Bank Liga, 16. forduló: Budapest Honvéd – ZTE FC 2-2 (2-0)

Budapest, Bozsik Aréna, 2082 néző, vezette: Erdős.

Gólszerzők: Lukic (5.), Zsótér (45.), illetve Koszta (64.), Lesjak (73.).

Sárga lap: Zsótér (76.), Lovric (79.), illetve Halilovic (39.), Kálnoki Kis (70.), Bedi (87.).

Budapest Honvéd: Szappanos – Lovric, Klemenz, Baráth, Tamás K. – Hidi, Nagy G. (81. Banó-Szabó), Zsótér (86. Májer) – Nagy D. (69. Balogh N.), Lukic, Nono.

ZTE FC: Demjén – Lesjak, Serafimov, Kálnoki Kis, Bedi – Sankovic, Halilovic (46. Tajti) – Skribek (46. Ubochioma), Spoljaric (71. Gergényi), Koszta – Zimonyi (81. Németh D.).

* NB I, 16. forduló: Puskás Akadémia FC – Gyirmót FC Győr 3-0, Budapest Honvéd – ZTE FC 2-2, MTK Budapest – MOL Fehérvár FC 0-2, Újpest – Paks 4-3.

* NB II, 20. forduló: Budaörs – Kecskeméti TE Hufbau 0-3, Budafoki MTE – III. Ker. TVE 0-3, Dorogi FC – Nyíregyháza Spartacus FC 2-0, Tiszakécskei LC – WKW ETO FC Győr 0-1, Szentlőrinc – Szolnoki MÁV FC 2-0, Soroksár SC – BFC Siófok 0-0. Az élcsoport: 1. Vasas 40 pont, 2. Diósgyőri VTK 39, 3. Szombathely 37.

* 1. liga, 19. forduló: Universitatea 1948 Craiova – Academica Clinceni 1-2, Bukaresti Rapid 1923 – Campionii FC Argeș Pitești 2-0, Aradi UTA – Botosáni FC 0-0, FC Voluntari – CSU Craiova 1-1, Medgyesi Gaz Metan – Bukaresti FCSB 0-1. Az élcsoport: 1. Kolozsvári CFR 1907 48 pont/18 mérkőzés, 2. Bukaresti FCSB 43/19, 3. Voluntari 33/19.