A Manchester City hétgólos mérkőzésen legyőzte a Real Madridot a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőjének első mérkőzésén, kedd este. Az eredmény 4-3.

Az angolok bő tíz perc alatt kétgólos előnyre tettek szert, de a Real Madridnak rendre volt válasza az ellenfél találataira. A City így hiába vezetett háromszor is két találattal, a királyi gárda – elsősorban a duplázó Karim Benzema vezérletével – mindig vissza tudott zárkózni, azaz csupán egygólos hátrányba került.

A Manchester City óriási lendülettel vetette magát a mérkőzésbe, Kevin De Bruyne fejesével pedig már a második percben vezetést szerzett. Az előny birtokában sem vett vissza a tempóból az angol csapat, amelynek rohamai hamar célt értek, ugyanis bő tíz perc alatt megduplázta az előnyét. A Real nem találta a Manchester City ellenszerét, így utóbbi félóra alatt jószerivel az egész párharcot eldönthette volna, de Rijad Mahrez és Phil Foden elhibázta a maga helyzetét. A királyi gárda, ha lassacskán is, de rendezte sorait, bombaformában lévő középcsatára, Karim Benzema pedig a reményt is visszaadta csapatának a fejes góljával.

A térfélcserét követően ismét a hazaiak kezdtek lendületesebben, ám Foden ziccerben a kapufát találta el. Az angol válogatott támadó aztán a harmadik ordító helyzetét már nem rontotta el fejjel. A City azonban nem örülhetett sokáig, mert Vinicius Junior egy félpályás szóló végén – amelynek során senki nem támadta meg – azonnal visszaállította az egygólos különbséget. A gyors szépítés „megfogta” a szigetországi együttest, játékosai elvesztették lendületüket, így sokkal kiegyen-

lítettebb lett a mérkőzés a hátralévő időben. Ennek ellenére a City szerzett újabb gólt, mivel Olekszandr Zincsenko buktatása után a spanyolok teljes védelme leállt, Bernardo Silva – az előnyszabályt kihasználva – hatalmas gólt lőtt a jobb felső sarokba. A góltól ismét megélénkült a mérkőzés, a slusszpoén pedig a vendégeké lett, mert egy kezezés miatt megítélt büntetőt Benzema értékesített.

A visszavágót jövő szerdán rendezik Madridban.

A másik ágon a Liverpool tegnap késő este fogadta a párharc első mérkőzésén a Villarrealt.

Bajnokok Ligája, elődöntő, első mérkőzés: Manchester City (angol) – Real Madrid (spanyol) 4-3 (2-1)

Manchester, vezette: Kovács (romániai).

Gólszerzők: De Bruyne (2.), Jesus (11.), Foden (53.), Silva (74.), illetve Benzema (33., 82., utóbbit 11-esből), Vinicius (55.).

EL- és EKL-közvetítések a televízióban

* Európa-liga, elődöntő, első mérkőzés: West Ham United (angol) – Eintracht Frankfurt (német), Pro Arena TV;

* Európa-konferencialiga, elődöntő, első mérkőzés: Leicester City (angol) – AS Roma (olasz), RTL+ TV.