2024. july 1., Monday

Megszerezte zsinórban a harmadik győzelmét a Marosvásárhelyi CSM teremlabdarúgó-csapata az 1. ligában. Gyakorlatilag az idén, amióta két tapasztalt játékossal erősödött a keret, minden meccsét megnyerte. A legeredményesebb játékos azonban a fiatalok közül való, Patrick Chertes mindhárom mérkőzésen mesterhármast ért el, így keresztnevéből önmagától adódott a Patrick – hat-trick szójáték. (Most már csak azt mondja meg valaki, ha az egy mérkőzésen szerzett három gól mesterhármasnak számít – hat-trick angol kifejezéssel – akkor három egymást követő mérkőzésen szerzett három gól az mester-mesterhármas? Esetleg hat-hat-trick?)

A Simándi Șoimii ellen hazai pályán amúgy kötelező volt a siker, miután már az őszi idegenbeli vereség is (amikor még nem jött az erősítés) negatív meglepetésnek számított. A két új tapasztalt játékos, valamint a két korábbi győzelem adta önbizalom birtokában a házigazdák már az első félidőben bebiztosították a sikert, sorra lőtték a gólokat a simándiak kapujába, és szünetben már 7-1-re vezettek. Ekkora előnyt azonban nehezen tudott higgadtan kezelni a hazai együttes, és Cosmin Gherman vezetőedzőt néhányszor igencsak magukra haragították a szünet után, különösen miután az ellenfél két perc alatt két gólt is szerzett. A másodikat kisbüntető után a duplázásból, amely így technikailag akciógólnak számít.

A győzelem azonban egy pillanatig sem forgott természetesen veszélyben, csupán azt kell még megtanulniuk a játékosoknak, hogy ne az eredményjelzőt nézzék mérkőzés közben, hanem 40 percig ugyanolyan odaadással játsszanak, mintha 0-0 lenne.

A bajnoki alapszakaszból még három forduló van hátra, a következő ellenfelek azonban már sokkal keményebbnek ígérkeznek, sorra a Dévai CSM, az FK Székelyudvarhely és a Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC következik. Noha egyik mérkőzésen sem számít favoritnak a marosvásárhelyi együttes, eltökélt szándékuk, hogy ne elégedjenek meg a jelenlegi 9 ponttal.

A következő fordulót azonban csak február 14-én rendezik, addig a Románia-kupa nyolcaddöntője van soron. Február 7-én a CSM a Bodzavásári Luceafărul otthonában lép pályára, és miután sikerült a bajnokságban legyőznie, most is a siker reményében utazik oda.

Cosmin Gherman elmondta: egyértelmű célkitűzésük bejutni a kupa négyes döntőjébe, ehhez pedig előbb le kell győzniük a Luceafărult, majd a negyeddöntőt hazai pályán játsszák, vélhetően a Mausoleul Mărășești ellen, amelynek az ellenfele a 2. ligás Kolozsvári Clujana lesz a nyolcaddöntőben.

Fotó: Nagy Tibor (archív)

Teremlabdarúgó 1. liga, 15. forduló: Marosvásárhelyi CSM – Simándi Șoimii 10-3 (7-1).

Marosvásárhely, Simon László sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Cristian Brașovean (Kolozsvár), Ghiță Florin Scînteie (Újmoldova). Tartalék: Cătălin Blîndu (Vajdahunyad). Ellenőr: Dan Curta (Marosvásárhely).

Marosvásárhely: Tătar (Săbăduș) – Al-Ioani, Barbócz, Tifán, Butiurca (Chertes, Nicola, Mireștean, Ördögh, Nagy T., Paliștan, Pogăcean, Varga).

Șoimii: Lavrovics – Haioș, Ciorhei, Albu, Cordoș (Moraru, Roza, Buruiană, Găleancu, Trif, Tomuța, Năstase, Mărcuș).

Gólszerzők: Chertes (6., 10., 19.), Nicola (12.), Ördögh (16.), Al-Ioani (17., 35.), Pogăcean (20.), Barbócz (27.), Butiurca (37.), illetve Haioș (19., 32.), Cordoș (31.).

Teremlabdarúgó 1. liga, 15. forduló: Mausoleul Mărășești – Dévai West 8-4, Bodzavásári Luceafărul – Galaci United 1-7, Marosvásárhelyi CSM – Simándi Șoimii 10-3, Temesvári CFR – Dévai CSM 2-2, Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC – Székelyudvarhelyi FK 3-5.