2024. july 1., Monday

Három forduló után is nyeretlen maradt a két bekecsalji kisváros a Maros megyei 4. liga 1. csoportjában, de megszerezték első pontjukat az egymás elleni mérkőzésen.

Kevésbé látványos összecsapást hozott a két csapat találkozója, a néha egy-két percre felpörgő játékot leszámítva mindkét együttes a döntetlenre játszók képét mutatta. A házigazdák a 9. percben betaláltak Istvánfi révén, de a játékvezető lesre hivatkozva érvénytelenítette a gólt. A következő érdekesebb kapujelenetig húsz percet kellett várni, ekkor ismét a hazaiak voltak veszélyesek, de a szovátai védőknek előbb Gáspár, majd Kovács próbálkozását sikerült menteniük. Végül a gólszerzés a vendégeknek jött össze, egy kettős hazai védelmi hibát követően a 40. percben Chiorean értékesített egy jogos büntetőt (0-1).

A második játékrészt a hazai csapat rohamokkal kezdte, de Tálas fejese kevéssel a léc fölött szállt el, a következő percben Istvánfi beadását Kovács fejelte a lécre. A vendégek megpróbáltak kiszabadulni a hazaiak szorításából, de Iszlai a kapufa tövében zárta Bokor közeli lövését. Végül a 63. percben a hazaiaknak összejött az egyenlítés, Tálas 20 méteres lapos szabadrúgása a hosszú sarokban kötött ki (1-1).

A következő percben a szeredaiak ismét helyzetbe kerültek, de Tálas lövése elkerülte a kaput, s ettől kezdve ismét lendületét vesztette a mérkőzés, kivéve mindkét oldalon egy-egy ordító gólhelyzetet, amikor közelről sem sikerült a hálóba pöckölni a kapu előtt elcsorgó labdát.

A játékvezetők néha ellentmondásos vagy kétes döntéseinek azonban sikerült élénken tartaniuk a pályán kívüli hangulatot, de míg a nézők szabadon hangot adhattak elégedetlenségüknek, addig a pálya szélén a hazaiaktól Zsigmond Dénes edző és Somodi Szilárd klubelnök sárga lapos figyelmeztetésben részesült.

Maros megyei 4. liga, 1. csoport, 3. forduló: Nyárádszereda SK – Szováta SK 1-1 (0-1)

Nyárádszereda, Nyárád Aréna, műgyepes pálya, hideg, nedves játékidő, mintegy 70 néző.

Vezette: Pașcal Alin – Mantea Adrian, Pop Alex.

Ellenőr: Lungu Constantin (mindannyian Marosvásárhelyről).

Gólszerzők: Tálas (63.), illetve Chiorean (40.).

Sárga lap: Oprea, Keresztesi, Somodi , Kovács, illetve Halász, Csortán.

Nyárádszereda: Iszlai – Somodi, Oprea, Tálas, Papp, Mihály, Bálint (52. Simon), Kovács, Keresztesi, Gáspár, Istvánfi (84. Marton).

Szováta: Simon –  Vass, Halász, Kovács (66. Vónya), Takács, Chiorean, Csortán, Szabó (56. Kiss), Csíki, Gagyi, Czucza (36. Bokor).

Fotó: Gligor Róbert László