A román élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 2. fordulójában a Sepsi OSK 1-0-ra felülmúlta az FC Universitatea 1948 Craiovát, így győzelemmel hangolt a csütörtöki Ekl-selejtezőre, amelyen a CSZKA Szófia vendége lesz.

A 8400 férőhelyes Sepsi Arénában 5015-en szurkoltak, a lelátón feltűnt Orbán Viktor magyar miniszterelnök, valamint a Ferencváros öregfiúcsapata (a játékosok közül néhány: Mucha József, Telek András, Szenes Sándor, Józsi György vagy Fischer Pál) is, amely szombaton este hagyományteremtő szándékkal Sepsiszentgyörgyön lépett pályára Székelyföld öregfiúk-válogatottja ellen, adta hírül az NSO.

Vendégszurkolók nem lehettek a meccsen, miután az U 1948 Craiova drukkereit hat idegenbeli mérkőzésről kitiltotta a szövetség, és ez még csak az ötödik találkozójuk volt azóta házon kívül. Mint igencsak emlékezetes: a craiovaiakat épp azért büntették meg, mert a Sepsi OSK ellen január 29-én a szurkolóik magyarellenes rigmusokat skandáltak.

A közelmúltbeli sérelmek ellenére sokáig békés mederben zajlott a mérkőzés, egészen a 45. percig, amikor is egy kiállítás borzolta a kedélyeket. A dél-amerikai „belháborúban” a vendégek brazilja, Matheus Mascarenhas durván beleszállt a Sepsi argentin légiósába, Jonathan Rodríguezbe, aki meg is sérült. A Craiova-futballistát kiállították, majd burleszkfilmbe illő jelenetsor következett: a pályára behajtó mentőautóból előbb hosszú percekig nem tudták kivenni a mentősök a hordágyat, majd az arra felhelyezett Rodríguezzel nem tudták azt visszatolni. Amikor a játékos megunta ezt, leszállt, és saját lábán bebicegett a mentőbe – amely aztán viszont jó ideig nem tudott elindulni...

A második félidő az emberelőnyben játszó Sepsi gólhelyzeteivel kezdődött, de a korábbi 32-szeres román válogatott labdarúgó, Nicolae Dică vezetőedző – akinek ez volt az első meccse az FC U 1948 Craiova élén – által irányított vendégek mindegyik szituációt megúszták. Aztán jóval kiegyenlítettebbé vált a küzdelem, a Sepsi nem igazán tudta érvényesíteni a fölényét. A 74. percben pedig kiegyenlítődött a létszám is, mert Cosmin Gabriel Matei a látogatók tizenhatosán belül megtaposta Radu Negrut, ezért piros lapot kapott.

Az utolsó negyedórára beállt a szentgyörgyiekhez a Ferencváros korábbi válogatott támadója, Varga Roland is, aki a 88. percben csaknem gólt fejelt, hatalmasat védett Robert Popa, ám ami késett, nem múlott: az ezt követő jobb oldali szögletből, Adnan Aganovic beadásából a venezuelai Mario Rondón hat méterről a kapu jobb alsó sarkába fejelt (1-0).

És ezzel meg is nyerte a találkozót a Sepsinek.

Labdarúgó Szuperliga, 2. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – FC Universitatea 1948 Craiova 1-0 (0-0).

Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK Aréna, 5015 néző. Vezette: Adrian Cojocaru.

Sepsi OSK: Niczuly – Otelita, D. Ciobotariu, Balasa, Dumitrescu – J. Rodriguez (46. Alimi), Păun (72. Aganovic) – Ștefănescu (84. Kallaku), Matei, Damașcan (46. Rondón) – Safranko (80. Varga).

FC Universitatea 1948 Craiova: R. Popa – Compagnucci, Paramatti, Henriques, Mascarenhas – Albu, Achim – Baeten (56. Negru), Bauza (82. S. Sidibe), Van Durmen – Chițu (67. Bahassa).

Gólszerző: Rondón (89.). Kiállítva: Matei (74.) illetve Mascarenhas (45+2.). Sárga lap: M. Ştefănescu (26.), illetve Mascarenhas (26.), R. Negru (71.).

Szuperliga, 2. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – FC Universitatea 1948 Craiova 1-0, Aradi UTA – Kolozsvári CFR 1907 1-3, Konstancai FCV Farul – FC Voluntari 4-1, Bukaresti FCSB – Bukaresti Dinamo 1948 2-1.

Fotó: a Sepsi OSK közösségi oldala