Nem találja az év eleje óta a formáját a Sepsi OSK. Nem csak gyengén játszott a FCSB ellen, de gólt is ajándékozott az ellenfélnek. Ezzel a játékkal pedig nem várhatja túlságosan optimistán az Universitatea 1948 Craiova elleni „osztályozót” (nevezzük így a vitatható ítélettel elrendelt újrajátszást).

Noha pontszerzési kényszerben volt a FCSB ellen, hiszen nem tudhatta, mi lesz az eredmény Nagyszebenben, nagyon lágyan kezdte a meccset az OSK, és mindjárt a második percben Tamás ideális passzal indította Octavian Popescut (mintha csapattársak lettek volna), utóbbit Ciobotariu a tizenhatos vonala előtt csak sárga lapot érő szabálytalansággal tudta megállítani. Ez a szabadrúgás még fölé ment, azonban egymást érték a helyzetek Niczuly kapuja előtt. Az 5. percben Radunović éles lövése akadt el egy lábon az ötösön, majd Coman lapos beadását Compagno 3 méterről perdítette a rövidre, de Niczuly jól zárta a szöget. A 21. percben azonban góllá ért a FCSB fölénye – igaz, ehhez Tamás második szarvashibája kellett: a saját tizenhatosa előtt passzával Comant találta meg, aki az egyedül betörő Olarut indította, utóbbi pedig az üresen érkező Octavian Popescunak adta a szöget záró Niczuly mellett, utóbbi formaságot teljesített (1-0). A 23. percben Compagno 2 méterről fölé fejelte, a 29. percben Coman szabadrúgását Niczuly hárította, a 37. percben pedig Edjouma húszról a kapu mellé csavarta. Az OSK első kapura lövését csak a 40. percben jegyezhettük, de Ion Gheorghe rövid sarokra tartó labdája nem volt elé erős.

A szünetben igen éles hangok szűrődtek ki a sepsiszentgyörgyi öltözőből, és Bergodi tőle igen szokatlan módon hármat is cserélt. A félidő első lehetőségét ismét a FCSB hagyta ki Compagno révén, ám aztán lassan az OSK kezdte átvenni a középpályát. Ezt azonban egyrészt későn, másrészt hiába, mert nemigen tudott mit kezdeni a labdával, ahogy az utóbbi mérkőzéseken sem. Néhány helyzetecskét jegyezhettünk csak fel, de egyik sem volt igazán veszélyes: Păun szögletre pattanó lövését, Tudorie elsietetten hatról fölé küldött labdáját, majd szintén Tudorie keresztlövését, amelyet Târnovan vetődve fogott meg. Ezenkívül több ígéretes támadás is lehetett volna, de a csatárok a legtöbbször a lehető legrosszabb megoldásokat választották. A FCSB játékosai aztán pedig percekig fetrengtek, sérülést színlelve, a meccs vége pedig beleszürkült a bukaresti éjszakába.

Maradjunk annyiban, idén mutatott játékával az OSK nem érdemli meg a felsőházat, és távol áll attól, hogy esélyesként várja a csütörtöki mérkőzést a FCU 1948 Craiova ellen, ami a hatodik felsőházi helyről dönt, miután riválisa is kikapott Nagyszebenben.

Szuperliga, 30. forduló: Bukaresti FCSB – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1-0 (1-0).
Bukarest, Nemzeti Aréna. Vezette: Horațiu Feșnic (Kolozsvár) – Ciprian Danșa (Szatmárnémeti), Adrian Vornicu (Jászvásár). Tartalék: Florin Andrei (Marosvásárhely). Ellenőr: Cristian Nica (Ploiești). Videóbíró: Rareș Vidican (Szatmárnémeti). Segéd-videóbíró: Alexandru Cerei (Kolozsvár).
Gólszerző: Oct. Popescu (21.).
Sárga lap: Ciobotariu (2.), Ion Gheorghe (35.), Ňinaj (82.).
FCSB: Târnovanu – Sorescu, Dawa, Cristea, Radunović, Edjouma (69. Ov. Popescu), Șut, Olaru (85. Tamm), Coman (80. Niculescu), Compagno, Oct. Popescu
Sepsi OSK: Niczuly – Ciobotariu (46. Dimitrov), Bălașa, Tamás (46. Ňinaj), Dumitrescu, Aganović, Păun (82. Papa), Matei, Ion Gheorghe (46. Fr. Junior), Rondón (62. Tudorie), Šafranko.

* Szuperliga, 30. forduló: Bukaresti FCSB – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1-0, Nagyszebeni Hermannstadt – Universitatea 1948 Craiova 1-0.
* NB I, 23. forduló: Kecskeméti TE – Vasas FC 2-0, Újpest FC – Mezőkövesd Zsóry FC 1-0, Ferencvárosi TC – Puskás Akadémia FC 1-2. Az élcsoport: 1. Ferencváros 50 pont, 2. Kecskemét 39, 3. Debrecen 34.
* NB II, 26. forduló: Diósgyőri VTK – Gyirmót FC Győr 3-1, HR-Rent Kozármisleny – MTK Budapest 0-3, Aqvital FC Csákvár – Kolorcity Kazincbarcika SC 1-3, Nyíregyháza Spartacus FC – Pécsi MFC 1-2, ETO FC Győr – FC Ajka 0-1, Szombathelyi Haladás – Tiszakécskei LC 3-1, BFC Siófok – Soroksár SC 2-2,
Budafoki MTE – Dorogi FC 1-0, Credobus Mosonmagyaróvár – Szentlőrinc 1-1, Békéscsaba 1912 Előre – Szeged-Csanád Grosics Akadémia 1-1. Az élcsoport:
1. DVTK 58 pont, 2. MTK 56, 3. Pécsi MFC 47.

Fotó: a FCSB közösségi oldala