Talán nem tévedünk, ha azt mondjuk, hogy az idény legjobb mérkőzését játszotta a marosvásárhelyi városi sportklub kosárlabda-csapata a CSA Steaua Bukarest ellen, az alsóházi rájátszás 4. fordulójában. Esetleg a Kolozsvári U-BT elleni teljesítmény volt még ehhez hasonlítható, ám akkor ez nem volt elég a bajnok ellen. Most viszont valóságos örömkosárlabdát mutattak be Sántáék, s csak a tetemes, 27 pontos előny birtokában bekövetkezett ellazulás miatt maradtak 100 pont alatt, ami pedig rekord lett volna az idényben.

Nehézkesen indult a meccs, az elején a vendégek vezettek nyolc ponttal is, és a negyed végére is megőriztek egy pont előnyt. A második negyedben azonban a CSM teleszórta triplákkal (egymás után öttel!) az ellenfél kosarát, hatodiknak pedig a triplakísérletre adott három szabaddobással, így 15 pontra elhúzott az ellenféltől. Utána kisebb hullámvölgy következett, szünetig nyolcra zsugorodott az előny, Stan félpályáról, dudaszóra szerzett kosarával.

A második félidő elején a CSA Steaua két pontra is felzárkózott, ám ismét beindult a tripladobó gépezet, és az utolsó negyed közepéig újra folyamatosan nőtt a különbség, majd az utolsó négy percre kissé megpihent a marosvásárhelyi csapat, így lehetőséget adott az ellenfélnek, hogy némileg enyhítse a vereség súlyosságát.

A CSM nem kevesebb mint 16 hárompontost dobott ezen a meccsen 48%-os pontossággal, Mathis ebből egyedül hetet, és általában is az átlagosnál valamivel pontosabbak voltak (mezőnyből 50% fölött) a csapatok. Ami viszont hatalmas fölényt biztosított a házigazdáknak, az, hogy a lepattanózásban lemosták az ellenfelet a pályáról (39-26!), elsősorban Gajović és Sánta révén. A CSM két játékosa is dupla duplát ért el, Gajović 20 ponttal és 13 lepattanóval, Martinić pedig, annak ellenére, hogy ezúttal nem ment neki távolról (1/7), a 19 pontjához 11 gólpasszt gyűjtött össze.

Ezzel a győzelemmel megnyílik az út az alsóház első két helye felé, és bele sem merünk gondolni, hogy mi lett volna, ha nincs például az a két csúnya vereség Csíkszeredában és Foksányban.

A középszakaszból még négy forduló van hátra, a következő két meccset is hazai pályán játssza a CSM, Foksány és a Laguna Sharks ellen, kötelezőnek számító győzelmekkel. Aztán pedig meglátjuk, mire lesznek képesek Galacon és a CSA Steaua otthonában, a végső play-out előtt.

Fotó: Nagy Tibor

Kosárlabda Nemzeti Liga, alsóházi középszakasz, 4. forduló: Marosvásárhelyi CSM – Bukaresti CSA Steaua 99:82 (21-22, 29-20, 26-19, 23-21).

Marosvásárhely, Simon László Sportcsarnok, 1700 néző. Vezette: Bogdan Podar (Kolozsvár), Amalia Marchiș (Kolozsvár), Stretea Máté András (Nagyvárad). Ellenőr: Radu Vaida (Nagyvárad).

Marosvásárhely: Mathis 24 pont (7), Sánta 20, Gajović 20 (4), Martinić 19 (1), Person 10 (2), Bölöni 3 (1), Engi-Rosenfeld 3 (1), Sólyom, Șolopa, Borșa. Kispadon: Mureșan, Nistor.

Steaua: Jovanović 23 pont (2), Vragović 17 (3), Nicoară 11, Farr 9, Vujadinović 9 (1), Stan 8 (1), Negoițescu 3 (1), Ogele 2, Mandisodza. Kispadon: Hărănguș, Panait, Sparlac.

Kosárlabda Nemzeti Liga, középszakasz:

* felsőház, 3. forduló: FC Argeș Pitești – Bukaresti Dinamo 82:74; 4. forduló: Bukaresti Dinamo – Nagyszebeni CSU 67:84, Konstancai CSM Athletic – Kolozsvári U-BT 92:98, SCM U Craiova – Nagyváradi CSM 53:70, CSO Voluntari – FC Argeș Pitești 87:79, Bukaresti Rapid – Temesvári OMHA Mozzart Bet 88:78; elmaradt mérkőzé-sen: Nagyváradi CSM – Bukaresti Rapid 88:71;

* alsóház, 4. forduló: Marosvásárhelyi CSM – Bukaresti CSA Steaua 99:82, Galaci CSM – CSM Baschet Petrolul Ploiești 77:84, Zsilvásárhelyi CSM – Bukaresti ABC Laguna Sharks 70:66, Foksányi CSM 2007 – Csíkszeredai VSKC 70:66.