2024. july 21., Sunday

Az örmény Pjunik Jereván kiejtette a Kolozsvári CFR 1907 csapatát a labdarúgó Bajnokok Ligája 1. selejtezőfordulójában. A 0-0-s első mérkőzés után a szerda esti visszavágó döntetlenre zárult 90 percnyi játék (1-1), majd a 30 perces hosszabbítás  zárultával (2-2) is, a büntetőpárbajban pedig a házigazdák 4-3-ra alulmaradtak.

A román bajnok Bismarck Adjei-Boateng révén gyorsan megszerezte a vezetést (6.), és további jó gólszerzési lehetőségeket is kihagyott, ám a Sepsi OSK elleni Szuperkupa-döntőhöz hasonlóan ezúttal sem sikerült növelnie előnyét. Már-már úgy tűnt, erre nincs is szükség, hiszen az örmény rivális meglehetősen gyenge ellenfélnek bizonyult, azonban a rendes játékidő utolsó perceiben mégis sikerült egyenlítenie a Pjuniknak, Zoran Gajic egy szögletet követően szépen fejelt a hálóba (89.).

Következhetett a hosszabbítás, amikor úgy tűnt, helyükre kerülnek a dolgok, hiszen Claudiu Petrila laza mozdulattal a hosszúba küldte a lasztit, miután Ciprian Deac remek labdával találta meg a kolozsváriak fiatal tehetségét (94.). A házigazdák azonban nem tanultak a korábban történtekből, és ahelyett, hogy újabb góllal/gólokkal biztossá tették volna a sikert, megint visszavettek a ritmusból. Így – miközben a hosszúra nyúlt mérkőzés igényelte erőkifejtés következtében rendre dőltek ki a játékosok –, csak úgy sorjáztak a rossz passzok, a futball pedig, amelyet produkáltak, értékelhetetlenné vált. Még az sem kapcsolta be a vészjelzőt a CFR-nél, hogy a második hosszabbítás-félidőben a Pjunik büntetőhöz jutott, Burcă ugyanis szabálytalankodott Davidiannal szemben. Az egyenlítést azonban ekkor még megúszták, mert Bălgrădean kivédte Harutiunian 11-esét (109.). Azonban a sorsát mégsem kerülhette el a vendéglátó együttes, a 89. percben egyenlítő Gajic egy perccel a vége előtt újabb gólt szerzett, amikor a Bălgrădeanról kipattanó labdáról lemaradt Petrila és Camora is, így zavartalanul lőhetett közelről a hálóba.

Ezek után tizenegyespárbaj döntött a továbbjutásról, és a mérkőzést záró feladatot az örmény együttes abszolválta jobban: a házigazdáktól előbb Petrila, majd Camora is rontott, míg a Pjunik játékosai kivétel nélkül berúgták, a hosszabbításban rontó Harutiuniant is beleértve.

Sikerével a jereváni együttes a Bajnokok Ligája második selejtezőkörében folytatja, míg a kolozsváriak átkerülnek az Európa-konferencialigás kvalifikációba. Eredetileg kitűzött célját, a harmadik számú kupasorozat főtáblájára kerülést így is teljesítheti a CFR 1907, azonban immár lényegesen bizonytalanabb a csoportkörbe jutása, mint ha a BL-ben menetelt volna tovább.

A román bajnok következő ellenfele az andorrai Inter Club d’Escaldes lesz. Az első mérkőzést hazai pályán játszhatja július 21-én, a visszavágót pedig július 28-án rendezik.

Fotó: a CFR 1907 közösségi oldala

Mestermérleg

* Dan Petrescu (Kolozsvári CFR 1907): „Nagyon nehéz megérteni, ami történt. Kiegyensúlyozott volt a mérkőzés, bár nekünk volt több helyzetünk. Amikor kihagyták a büntetőt, arra gondoltam, vége a meccsnek. A legnagyobb csalódás ért ma este, amióta Kolozsváron dolgozom. Haragos és szomorú vagyok.”

Labdarúgó Bajnokok Ligája, selejtező, 1. forduló, visszavágó: Kolozsvári CFR 1907 – Pjunik Jereván 2-2 (1-0, 1-1), hosszabbítás után; 3-4, a büntetőpárbajban. Továbbjutott: a Pjunik Jereván 6-5-tel.

Kolozsvár, Dr. Constantin Rădulescu-stadion, vezette: Michael Fabbri (olasz).

Gólszerzők: Bismarck Adjei-Boateng (6.), Claudiu Petrila (94.), illetve Zoran Gajic (89., 119.).

Büntetőpárbaj: Marko Dugandzic 1-0 (gól), Eugeniu Cociuc 1-1 (gól), Claudiu Petrila 1-1 (kimaradt – keresztléc), Artak Dasian 1-2 (gól), Andrej Burcă 2-2 (gól), Hovhanes Harutiunian 2-3 (gól), Karlo Muhar 3-3 (gól), Artur Avaghian 3-4 (gól), Mario Camora 3-4 (kimaradt – David Yurchenko hárított).

Sárga lap: Boateng (61.), illetve Kovalenko (20.), Cociuc (48.), Otubanjo (54.).

CFR 1907: Bălgrădean – Manea, Burcă, Graovac, Camora – Deac (104. Muhar), Bismarck-Boateng (114. Jurij), Cvek (87. Bordeianu) – Adrian Păun (71. Petrila), Debeljuh (87. Dugandzic), Roger (96. Yeboah).

Pjunik: Yurchenko – Gonzalez (63. Mladenovic), Vakulenko (90+2. Najarian), Gajic, Kovalenko, Juninho (103. Avaghian) – Cociuc, Zambrano (63. Harutiunian) – Dasian, Otubanjo (85. Davidian), Nenadovic (46. Juricic).

Labdarúgó Bajnokok Ligája, selejtező, 1. forduló, visszavágó (szerdai mérkőzések): Sahtar Szoligorszk (fehérorosz) – NK Maribor (szlovén) 0-2, Dinamo Batumi (grúz) – Slovan Pozsony (szlovák) 0-0, hosszabbítás után 1-2, Ferencvárosi TC – Tobol (kazah) 5-1, Kolozsvári CFR 1907 – Pjunik Jereván (örmény) 1-1, hosszabbítás után 2-2, a büntetőpárbajban 3-4, Linfield Belfast (északír) – TNS (walesi) 1-0, hosszabbítás után 2-0, KI Klaksvik (feröeri) – FK Bod?/Glimt (norvég) 3-1.

A Maribor, a Slovan, a Ferencváros, a Pjunik, a Linfield és a Bodø/Glimt továbbjutott a második selejtezőkörbe.