A házigazda magyar válogatott 5-3-as vereséget szenvedett a lengyel csapattól az U17-es labdarúgó-Európa-bajnokság csoportküzdelmeinek szombati második fordulójában.

A felcsúti Pancho Arénában az első fordulóban egyformán győztes két gárda lépett pályára, de a lengyelek a második félidő elején már 3-0-ra vezettek. Úgy tűnt, a találkozó eldőlt, Belvon Attila tanítványai azonban 3-2-re felzárkóztak. A rivális viszont a hajrában újabb két gólt szerezve – amire csak a legvégén jött egy magyar válasz – gyűjtötték be a három pontot. A lengyelek 5-2-es vezetésénél egy szabályos gólt nem adtak meg a magyaroknak, mert a partjelző nem látta, hogy a gólvonalon túlról pattant ki a labda.

A lengyelek ezzel már biztos csoportgyőztesként ott lesznek a negyeddöntőben, míg a másik továbbjutó helyről a keddi magyar–ír párharc dönt.

A csoport másik mérkőzésén: Írország – Wales 3-0 (2-0).

A csoport állása: 1. (már továbbjutott) Lengyelország 6 pont, 2. Magyarország 3 (6-5), 3. Írország 3 (4-5), 4. Wales 0.

A június 2-ig tartó kontinenstornának – amelyről az első öt kijut a világbajnokságra – Balmaz-újváros, Budaörs, Budapest, Debrecen, Felcsút és Telki ad otthont. A finálét az MTK Budapest stadionjában rendezik.

A lengyel Mateusz Skoczylas (b) gólja Yaakobashvili Áron (k) kapujában az U17-es labdarúgó-Európa-bajnokság csoportkörének 2. fordulójában játszott Magyarország – Lengyelország mérkőzésen a felcsúti Pancho Arénában 2023. május 20-án. Fotó: MTI/Kovács Tamás

U17-es labdarúgó-Eb, A csoport, 2. forduló: Lengyelország – Magyarország 5-3 (2-0).

Felcsút, vezette: Milanovic (szerb).

Gólszerzők: Skoczylas (8.), Sznaucner (34.), Huras (52.), Tomczyk (76.), Borys (80.), illetve Varga Z. (55.), Simon (70.), Molnár (90+4.).

Sárga lap: Kurowski (75.), illetve Kubicsek (5.), Varga Z. (58.), Girsik (65.), Brzyski (86.).

Magyarország: Yaakobishvili – Girsik, Umathum (Burghardt, 84.), Kaczvinszki, Kubicsek (Lengyel, 63.) – Szabó Sz., Németh H., Fenyő, Kern (Molnár, a szünetben) – Bagi (Varga Z., a szünetben), Simon (Vidnyánszky, 84.).

Budapesten játsszák júniusi mérkőzéseiket a fehéroroszok a román érdekeltségű Eb-selejtezőcsoportban

Budapesten játssza soron következő két, júniusi Európa-bajnoki selejtezőjét a fehérorosz labdarúgó-válogatott.
A minszki székhelyű sportági föderáció megállapodott a Magyar Labdarúgó Szövetséggel arról, hogy az együttes az újpesti Szusza Ferenc Stadionban fogadhatja majd június 16-án Izraelt, három nappal később pedig Koszovót. Az európai szövetség (UEFA) hivatalos honlapján szintén Budapest szerepel a két találkozó helyszíneként.
Az UEFA jelenleg is érvényben lévő döntése szerint a fehérorosz válogatott a hazai mérkőzéseit semleges helyszínen, zárt kapuk mögött kénytelen lejátszani.
A fehéroroszok a selejtező sorozat I csoportjának utolsó helyén állnak két vereséggel. A csoportban még Svájc, Románia és Andorra szerepel.