Nyögvenyelős siker

Úgy tűnik, nem tud egymás után két jó mérkőzést játszani a Sirius női kosárlabdacsapata. Az előző héten Alexandria ellen nagyon összeszedte magát, a sereghajtó Rapid elleni találkozón azonban már nem tudott ugyanolyan szinten teljesíteni. A szerényebb játék is elég volt azonban ezúttal a győzelemhez.

A legjobban az első negyed sikerült, amikor a védelem szinte minden próbálkozását semlegesítette a Rapidnak, a támadások azonban már ekkor is döcögőseknek bizonyultak. Elsősorban nem a rossz dobóteljesítmény miatt, amely 44%-on állapodott meg mezőnyből a találkozó végén, hanem a rengeteg buta módon eladott labda következtében. Elég ritkán szokott előfordulni, hogy a győztes csapatnak van sokkal több eladott labdája, mint az ellenfélnek, most ez történt, és nem feltétlenül a Rapid érdeme, hogy a Sirius 24-szer fecsérelt el dobás nélkül támadást. A lepattanózásban persze nyilvánvaló volt a Sirius fölénye, Sherill és Griffin ketten 30 labdát gyűjtöttek be, és tulajdonképpen ezzel sikerült biztosítani a győzelmet, mert a második negyedtől kezdődően más szempontból nem látszott a különbség a negyedik helyet célzó Sirius és a sereghajtó bukarestiek között.

Ami pedig az utolsó tíz percben történt, azt nehezen tudjuk értékelni, még akkor is, ha a közben 20 pontra dagadt előny birtokában a kispad sok tartalékot is pályára küldött. Ott volt a lehetőség bizonyítani egy légiósok nélküli ellenféllel szemben. Ehhez képest tíz perc alatt 27 pontot kapni a Rapidtól nem válhat a dicsőségükre.

A győzelem következtében a Sirius megőrizte minimális, vagy mondjuk úgy: inkább csak elméleti esélyét arra, hogy az alapszakaszt a negyedik helyen végezze, hisz ehhez minden találkozóját meg kell nyernie. A következő mérkőzés különösen nehéz lesz, hisz szombaton a téli szünetben megerősödött Kézdivásárhelyi KSE otthonába látogatnak.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, 22. forduló: Bukaresti Rapid – Marosvásárhelyi Sirius 65:76 (8-19, 15-19, 15-22, 27-16)

Bukarest, Rapid-csarnok, 50 néző. Vezette: Lavinia Gheorghe (Bukarest), Claudia Handrea (Bukarest), Michael Nicoară (Bukarest). Ellenőr: Marius Vlaicu (Zsilvásárhely).

Rapid: Stănici 27 pont (3), Bölöni 14, Dinu 9, V. Călin 7, Vlad 4, Grigore 4, Radin, A. Călin, Moraru.

Sirius: Sherill 27 pont, Cortez 16 (1), Sólyom 13 (3), Griffin 5, Lipovan 5 (1), Chiș 4 (1), Feiseș 3 (1), Badi 1, Czimbalmos 1, Anca 1, Mircea.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, 22. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC – Bukaresti Agronomia 108:50, Bukaresti Rapid – Marosvásárhelyi Sirius 65:76, CSM Târgoviște – Kolozsvári U 62:59, Konstancai Phoenix – Aradi FCC 55:63 (korábban játszották).

Elmaradt mérkőzésen: Kézdivásárhelyi KSE – Aradi FCC 71:82.