A nyárádtői Unirea 2018 nyerte az idény első helyi rangadóját az ACS Marosvásárhely ellen, a Románia-kupa második megyeközi körében. Ezzel a megye egyetlen csapata maradt a kupaküzdelemben. Egy éve szintén a kupáért kiírt versenyben találkozott először a két csapat, akkor Nyárádtő 5-1-es sikert aratott, hogy utóbb a bajnokságban Marosvásárhely kétszer is nyerjen ellene.

Az idén szorosabb eredmény született, és a bajnokságban igen parázs csatákat ígér a két csapat párharca, hiszen mindkét keret megerősödött, az Unirea 2018 a feljutást célozza, Marosvásárhely pedig a felsőházat.

Ennek a meccsnek a kapcsán azonban mindkét együttesről elmondható, hogy inkább a felkészülést szolgálta, amit az is mutat, hogy a bajnoki rajt előtt még terveznek barátságos mérkőzéseket. Továbbá Nyárádtőnél a nagyágyúk a kispadon maradtak a meccs elején, hisz biztosra vehetjük, hogy a bajnokságban Amancio Fortes, Fülöp István, Bálint Rajmond vagy Yvan Ndiesse alapembernek számítanak majd. Ennek ellenére a meccset a vendégcsapat uralta, és a 21. percben Barstan már a kapufát találta el. A hazai kapus, Kis Patrik többször is hárított, vagy a vendégcsatárok voltak pontatlanok.

Miután a 65. percben Csáki szabadrúgását szögletre mentette a nyárádtői kapus, a vendégfölény góllá ért. A 72. percben Astafei szerzett közelről vezetést Oltean beadásából, míg három perccel később a jelentős játékosmúlttal rendelkező angolai–portugál Amancio Fortes duplázta meg az előnyt. Marosvásárhely a hosszabbítás perceiben szépített Csáki bombagóljával a kapufa segítségével. Ekkor a vendégek már létszámhátrányban voltak Horşia kiállítása miatt.

Nyárádtőnél az utolsó 15 percben pályára lépett Fülöp István is, aki – noha csak egy nappal korábban csatlakozott a csapathoz –, máris megmutatta, hogy lehet számítani arra, hogy jelentős segítséget nyújt a célkitűzés teljesítésében.

A Románia-kupa 3. megyeközi körét, amikor a 2. ligában szereplő csapatok is pályára lépnek, már szerdán, augusztus 16-án játsszák, ennek keretében az Unirea 2018 ellenfele a Dési Unirea lesz, amely az előző idényt a másodosztályban a 6. helyen végezte.

Labdarúgó-Románia-kupa, 2. megyeközi kör: ACS Marosvásárhely–Nyárádtői Unirea 2018 1-2 (0-0)

Víkendtelepi labdarúgópálya. Vezették: Claudiu Ştef (Marosvásárhely) – Alexandru Cozma (Marosvásárhely), Andrei Sîncrăian (Marosvásárhely). Ellenőr: Cătălin Paşcanu (Kudzsir).

Marosvásárhely: Kis – Bărăbaş, Dumbrăvean, Preklet, Sárközi, Greu, Kulcsár, Jorza, Csáki, Gliga, Lukács R. Cserék: Lukács D. – Botorok, Caliani, Csala R., Csala T., Csíki, Moldován, Daniel Todoran, Precup.

Nyárádtő: Lupu – Suslak, Abel, Coza, Savin, Barstan, Oltean, Popa, Piper, Bodor, Astafei. Cserék: Bîrlădeanu, Horşia, Amancio, Trif, Csan-hjeok, Fülöp, Bálint, Dorian Todoran, Ndiesse.

Gól: Csáki (90+2.), illetve Astafei (72.), Amancio (75.).

Piros lap: Horşia (85.).

Labdarúgó-Románia-kupa, 2. megyeközi kör: Viitorul Ianca–Unirea Braniştea 1-0, Félixfürdői Lotus–Nagyváradi FC Bihor 0-3, Kisjenői Crişul–Lippai Şoimii 0-2, Borosjenői ACB–Pécskai Progresul 0-3, Kolozsvári Sănătatea–Kolozsvári Viitorul 1-0, SCM Zilah–Besztercei Gloria 2018 2-1, Szatmárnémeti CSM Olimpia–Nagybányai Minaur 2-3, Székelyudvarhelyi FC–Brassói FC 2-0, ACS Marosvásárhely–Nyárádtői Unirea 2018 1-2, Gyulafehérvári CSU–Kudzsiri Metalurgistul 4-3 hosszabbítás után, Algyógyi Gloria–Dévai CSM 0-2, Győrödi CSC–Temesvári Ripensia 2-0, Buziási Phoenix–Temesvári Poli 2-0 hosszabbítás után, Kiskrassói Voinţa–Resicabányai CSM 1-3, Petrozsényi Jiul–Flacăra Horezu 2-0, Zernyesti Olimpic–Muscelul Câmpulung Elite 0-3, SCM Rm.-Vâlcea–Viitorul Dăeşti 3-2 hosszabbítás után, Érsemjéni Viitorul–CSO Filiaşi 2-1, Vediţa Coloneşti–Petrolul Potcoava 3-2 hosszabbítás után, Flacăra Moreni–CSO Plopeni 0-1, Unirea Bascov–CS Afumaţi 2-3 hosszabbítás után, Gloria Băneasa–Dunărea 2005 Călăraşi 3-4, Viitorul Ileana–SC Popeşti-Leordeni 0-3 (játék nélkül, a házigazdák nem biztosították az orvosi jelenlétet), CS Păuleşti–Metalul Buzău 0-5, CSM Rm.-Sărat–CS Blejoi 2-2 hosszabbítás után, 1-3 büntetőkkel, Rapid Brodoc–Sporting Lieşti 1-0, Bákói FC–Bákói CSM 9-1, Şomuz Fălticeni–Karácsonkői Ceahlăul 0-3, Bucovina Rădăuţi–Foresta Suceava 1-1 hosszabbítás után, büntetőkkel: 6-5, Axiopolis Cernavodă–CS Amara 7-0.