Gyorsan megszerzett hazai vezetés és számtalan kihagyott helyzet jellemezte a Nyárádszereda – Szováta bekecsalji rangadót a Maros megyei 4. liga 17. fordulójában, a meccs végén a komolyabban hozzáálló vendégek örülhettek.

A mérkőzést a hazai csapat kitűnően kezdte, és hamar megszerezhette volna a vezetést, de a vendégek kapusa menteni tudott, majd az első negyedóra végén Dunca beadását Kaffai erőtlenül Prodan kezébe küldte. Végül a félidő közepén megszületett a hazaiak első találata, Dunca csúsztatott a szovátai hálóba egy oldalbedobásból érkező labdát (1-0), majd három perc múlva Móré növelte a szeredaiak előnyét, miután Kelemen megpattanó szabadrúgását a hálóba küldte (2-0). A hazaiak „ráültek” az eredményre, a szovátaiak pedig egyre inkább kitámadtak, de Szabó kapu fölé lőtt, ám a szépítés így is összejött: a kapura törő Siliont csak szabálytalanság árán tudták megállítani a hazaiak a büntetőterület szélén, ugyanő vállalta a szabadrúgást, és a sorfal fölött a hálóba emelt (2-1). A félidő végét jelző sípszó előtt a vendégek megszerezhették volna a vezetést is, de az egyedül maradt Szabó próbálkozását Dávid mentette.

A második játékrész első helyzete negyedóra elteltével született, a hazaiak részéről Istvánfi maradt szemben Prodannal, de elkönnyelműsködte a lehetőséget, amire két perc múlva a vendégek góllal válaszoltak: Kovács lőtte be a Silion által letett labdát (2-2). A merészebben támadó szovátaiak már a következő percben átvehették volna a vezetést, de a  jól érkező Kénesi a kapu fölé lőtt, ám néhány perc múlva ugyanő már eredményes volt: Takács beadását a hálóba vágta (2-3). Takács jóformán nem is tudott örülni a vezetés megszerzésének, mert a második sárga lapja begyűjtésével el kellett hagynia a játékteret. Az emberfölénybe került hazaiak vérszemet kaptak, de Ciula szabadrúgása a kapufát találta el. A vendégek Silion révén válaszoltak, aki leshelyzetből indulva a léc fölé küldte a labdát, míg a túloldalon Ciula ismét hatalmas helyzetet hagyott ki. A hajrában a szovátaiak még próbálkoztak Szabó közeli fejesével, míg a ráadás perceiben a hazaiak három óriási helyzetet hagytak ki, Ciula és Tálas egyedül maradtak a vendégek kapuja előtt, de elballábaskodták, majd Baki a léc fölé lőve elpuskázta az egyenlítést.

A jó tavaszi rajtkezdés után Nyárádszereda másodszor hagyta el vesztesen a pályát, így lassan az alsóház felé vette az irányt, míg Szováta három tavaszi győzelmével és egy értékes idegenbeli döntetlennel felkapaszkodott az ötödik helyre.

4. liga, 17. forduló: Nyárádszeredai SK – Szovátai SK 2-3 (2-1).

Nyárádszereda, Nyárád Aréna, hűvös, napsütéses idő, mintegy nyolcvan néző.

Vezette: Mocan Eugen, Blaga Dragoș, Curticăpean Sergiu. Ellenőr: Sütő János (mindannyian Marosvásárhelyről)

Gólszerzők: Dunca (25.), Móré (28.), Illetve Silion (41.), Kovács (61.), Kénesi (69.).

Sárga lap: Somodi, Kelemen, Baki, Incze, illetve Berci, Takács (2).

Kiállítva: Takács.

Nyárádszereda: Dávid – Somodi, Tálas, Móré (46. Keresztesi), Pap, Kacsó, Kelemen, Ciula, Kaffai (52. Incze), Istvánfi (69. Baki), Dunca (52. Kovács)

Szováta: Prodan – Kénesi, Berci, Cătana, Dósa (49. Szabó), Sălaghie (76. Nikolics), Kiss (88. Bíró), Takács, Szabó, Silion, Simó (46. Kovács).

Eredményelző
3. liga, IX. csoport, rájátszás, 3. forduló:
* felsőház: Nyárádtői Unirea 2018 – Gyulafehérvári CSM Unirea
3-0, Kudzsiri Metalurgistul – Vajdahunyadi Corvinul 1921 1-4. Az élcsoport: 1. Corvinul 1921 61 pont, 2. Nyárádtő 38, 3. Kudzsir 32.
* alsóház: ACS Marosvásárhely – CS Marosújvár 1-3, Gyulafehérvári CSU – Szászrégeni CSM Avântul 3-0, Kolozsvári Viitorul – Kolozsvári Sănătatea 3-1. Az utolsó helyeken: 4. Viitorul 22, 5. Sănătatea 17, 6. Marosújvár 15.
4. liga, Marosvásárhelyi ASA – Nyárádszereda 1-0, Szováta – CSM Segesvár 6-1, Erdőszentgyörgy – Marosvásárhelyi Academica Transilvania 0-2, Ákosfalva – Radnót 0-3 (hivatalból), Búzásbesenyő – Marosvásárhelyi Atletic 4-0, Dános – Marosoroszfalu 2-1, Marosludas – Mezőrücs 2-3. Az élcsoport: 1. Radnót 50 pont, 2. ASA 47, 3. Academica Transilvania 40.

Egy győzelem, két vereség a 3. ligában

Hat pontra növelte az előnyét a harmadik helyezett Kudzsirral szemben a Nyárádtői Unirea 2018 a labdarúgó 3. liga IX. csoportjának felsőházi rájátszásában, hat fordulóval a vége előtt, így növelte esélyét, hogy osztályozót játsszon a 10. csoport győztesével a 2. ligába jutásért. A megye két másik együttese, amelyek az alsóházban szerepelnek, egyaránt vesztett: az ACS Marosvásárhely a tökutolsó Marosújvártól kapott ki hazai pályán, míg a Szászrégeni CSM Avântul a listavezető Gyulafehérvári CSU otthonában maradt alul a rájátszás 3. fordulójában.

Meglepetés Marosludason

A labdarúgó 4. liga 18. fordulójában nem az élen állók szolgáltatták a szenzációt, hanem a sereghajtó Mezőrücs, amely idegenben tudott nyerni annak a Marosludasnak az otthonában, amely minden évben a titkos esélyesek közé tartozik. Ráadásul nem egy talált góllal, amelyet aztán kivédekezett, hanem háromszor vette be a házigazdák hálóját. Szintén meglepetésnek számít a megyeszékhelyi Atletic veresége Búzásbesenyőben, nem feltétlenül maga a tény, hanem a kategorikus végeredmény révén. Az élen nem változott a helyzet, az éllovas Radnótnak nem kellett pályára lépni, hogy megkapja a visszalépett Ákosfalva elleni pontokat, míg a Marosvásárhelyi ASA hozta a kötelezőt Nyárádszereda ellen, azonban csak egy vérszegény 1-0-lal, ami megkérdőjelezi a csapat erejét, hogy valóban meg tudja-e szorongatni Radnótot. Egy hét múlva a marosvásárhelyiek az önérzetükben megsértett Marosludas otthonába látogatnak, míg Radnótra elvileg könnyű feladat vár: Erdőszentgyörgyöt fogadja hazai pályán. (b.zs.)

Fotó: Gligor Róbert László