2024. june 30., Sunday

magyar vereség Belgiumban

Jól kezdte a mérkőzést a magyar női labdarúgó-válogatott, de ismét 5-1-es vereséget szenvedett a belgáktól a Nemzetek Ligája osztályozós párharcának keddi visszavágóján, így a következő kiírásban is a B divízióban szerepel majd.

A magyarok ősszel a második helyen zártak csoportjukban a másodosztályt jelentő B divízióban, míg a világranglista 18. helyén álló belgák a harmadik helyet szerezték meg saját csoportjukban az élvonalban. A jelenleg a 41. helyen rangsorolt magyarok eddig háromszor kikaptak a belgáktól, legutóbb négy napja 5-1-re a felcsúti Pancho Arénában.

A mérkőzés első gólját Kaján Zsanett szerezte, aki szögletből csavarta a belga kapuba a labdát. A szünet előtt azonban egyenlített a házigazda, majd a fordulás után Tessa Wullaert mesterhármasig jutott és két gólpasszt is kiosztott Jill Janssensnek.

Ezzel a találkozó az odavágóhoz kísértetiesen hasonlóan alakult, az első félidőben a magyarok még fel tudták venni a versenyt a jobb erőkből álló belgákkal, akik a folytatásban felőrölték a magyar nemzeti együttest, így a végeredmény ismét 5-1 lett a javukra.

Belgium így a következő idényt is az A divízióban kezdi, a magyarok pedig a B-ben maradnak.

Románia kiesett a B divízióból

A román női labdarúgó-válogatott számára kudarcosan végződött a Nemzetek Ligája. Az együttes kieső helyen fejezte be a küzdelmeket, így a férfiakhoz hasonlóan elbúcsúzott a B divíziótól, és a továbbiakban a C osztályban folytatja.

Hasonlóan kiesett Albánia, Fehéroroszország, Görögország és Szlovákia is, míg a feljutók Azerbajdzsán, Izrael, Koszovó, Málta és Törökország. Az A divíziótól ugyanakkor Portugália, Skócia, Svájc és Wales búcsúzott, és eggyel feljebb lépett Csehország, Finnország, Lengyelország és Írország.

A Nemzetek Ligája négyes döntőjébe a négy csoportelső, Franciaország, Németország, Hollandia és Spanyolország jutott be. Az elődöntőben Franciaország 2-1-re legyőzte Németországot, míg Spanyolország 3-0-ra felülmúlta Hollandiát. A döntőt és kisdöntőt szerdán, lapzárta után játszották.

Willi Orbán Fair Play-díjat kapott Németországban

A Német Sportújságíró Szövetség különdíjban részesítette Willi Orbánt, az RB Lipcse magyar válogatott futballistáját. A csapatkapitány a Fair Play kategóriában kapott elismerést azért, mert tavaly sejtdonorként egy leukémiás beteg gyógyulásában segédkezett. A 42-szeres válogatott védő a kezelések miatt egy bajnoki rangadót is kihagyott. Akkor úgy fogalmazott, hogy egy emberélet esetleges megmentése mindennél fontosabb.

Gazdagék továbbjutottak az észak-amerikai BL-ben

Gazdag Dániel csapata, a Philadelphia Union továbjutott az észak-amerikai labdarúgó Bajnokok Ligájának keddi visszavágóján. A magyar válogatott támadó együttese 3-3-as döntetlent játszott a Costa Rica-i Saprissa ellen, így az idegenben elért 3-2-es győzelemmel bekerült a nyolcaddöntőbe. A hazaiak egyenlítő találata a 94. percben született, Gazdagot a 95. percben lecserélték. A magyar játékos az első meccsen két gólpasszt adott. A Philadelphiára a következő körben a mexikói Pachuca vár.

Kleinheisler László megszerezte első gólját a Hajduk Splitben

Megszerezte első gólját Kleinheisler László a horvát Hajduk Split labdarúgócsapatában. A 29 éves középpályás kedden a Horvát Kupa negyeddöntőjében a Varasd elleni hazai összecsapás 61. percében csereként lépett pályára, három perccel később pedig betalált az 5-0-ra megnyert találkozón. A 47-szeres magyar válogatott futballista januárban a görög Panathinaikosz csapatától szerződött kölcsönbe az idény végéig a horvát klubhoz.