A Konferencia-ligában vett villámrajt mellett sokkal szerényebben teljesített eddig is a Sepsi OSK a szuperligában, ez azonban nem látszott meg sem az FCU Craiova 1947, sem a Dinamo ellen, hisz a gyengébb játékkal is megszerezte Liviu Ciobotariu csapata a győzelmet. A galaci Oţelullal azonban két olyan pontot pazarolt el, amelyeket a két keret közötti különbség alapján nem lett volna szabad.

Ezúttal is több játékos pihentetéséről döntött a sepsiszentgyörgyi szakvezető, azonban arra aligha gondolhatott, hogy éppen a legstabilabbnak tűnő középhátvédje hozza a csapatot nehéz helyzetbe. Alig álltak fel ugyanis a csapatok, és kezdték feltérképezni egymást, a túlságosan magabiztos Ňinaj hatalmas szarvashibát vétett. A saját tizenhatosán – egy szimpla hazapassz helyett – cselezgetésbe bonyolódott, Gaitan ellopta tőle a labdát, Alexandru Pop elé passzolt, aki a tizenhatosról ellőtte a kiszolgáltatott Niczuly mellett. Ez volt az első kapott gólja az idényben a Sepsi OSK-nak, ezt is ajándékba adta az ellenfélnek...

A gól aztán teljesen megváltoztatta a meccset. Az OSK játékosait nagyon megfogta, míg az Oţelul egyre magabiztosabbá vált, és bizony hiába birtokolta többet a labdát a hazai csapat, megjelentek az újabb helyzetek Niczuly kapuja előtt. A 8. percben Niczuly a bal alsóba csavart szabadrúgást hárított, a 38. percben Al. Pop 20 méteres szabadrúgása a kapu tetején landolt, a 39. percben pedig Gaitan 18 méteres kapáslövése tette ismét próbára a szentgyörgyi kapust. A Sepsi OSK kétszer került helyzetbe az első félidőben, Rondón azonban bűnös könnyelműséggel hagyta ki őket. Ha a 26. percben a hosszú sarok mellé csorgó perdítése még érthető, a 43. percben megbocsáthatatlanul bűnös könnyelműséggel lőtte mellé 14 méterről, amikor Niczuly kirúgása bőven a védők mögött találta, és éppen csak azt kellett volna megkérdeznie még Stoiantól, hogy hová kéri... (A partjelző lest intett ugyan, de gól esetén visszanézték volna, és érzésünk szerint Rondón a védők mögül indult.) Érdekes módon éppen a pontveszteség két fő kovácsa végig a pályán maradt...

Közvetlenül szünet után Ňinajnak lehetősége nyílt volna jóvátenni a hibáját, a fejesét azonban a léc alól tolta ki Stoian, ám egy perccel később akár 0-2 is lehetett volna, amikor Gaitan az ötösről melléperdített egy jobb oldali beadást. Aztán az 58. percben Rondón ismét csúfot űzött egy hatalmas lehetőségből. Stoian jött ki húsz méterre, elvétette a labdát, az OSK csatára előtt pedig nem volt már kapus. Nagyon rosszul mérte fel azonban a helyzetet, és egyenesen az ellenfél védőinek passzolt az érkező Šafranko helyett. A hazai mezőnyfölény ellenére egyre jobban körvonalazódott a vereség, amikor Šafranko a 84. percben megszerezte az egyenlítő találatot. Egy védőkről lecsorgó labdát nyolc méterről fordulásból küldött laposan a kapufa töve mellé.

Lett volna idő a győzelem megszerzésére is, ehhez azonban Galac állt ismét közelebb. A 90. percben Tanasă lerázta Oteliţát, lövése azonban nem csak Niczuly, hanem a kapufa mellett is elszállt.

Az érzékelhetően már az FK Aktobe elleni csütörtöki Konferencia-liga-mérkőzésre gondoló Sepsi                      OSK most elfelejtheti a kazahokkal való párharc lezárásáig a szuperligát, hiszen a hétvégi, Kolozsvári CFR elleni találkozóját elhalasztották. És ismét biztosak vagyunk benne, hogy egészen más lelkiállapotban, eltökéltséggel lép pályára a csapat csütörtökön este 8-tól az Aktobe ellen.

Labdarúgó szuperliga 4. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Galaci Oţelul 1-1 (0-1)

Sepsi OSK stadion. Vezették: Viorel Flueran (Craiova) – Adrian Popescu (Craiova), Alexandru Filip (Konstanca). Tartalék: Andrei Antonie (Bukarest). Ellenőr: Adrian Vidan (Bukarest). Videóbíró: Andrei Chivulete (Bukarest). Segéd-videóbíró: Vlad Bârleanu (Bukarest).

Sepsi OSK: Niczuly – Oteliţă, Bălaşa (46. Ciobotariu), Ňinaj, Dumitrescu, Aganović, Fr. Junior (46. Alimi), Păun, Aganović (67. Damaşcan), Ion Gheorghe (46. Ştefănescu), Varga (55. Šafranko), Rondón.

Oţelul: Stoian – Zselev, Yabre, Lovrić, Panait, Lopez (78. Jardan), Cisotti, Gaitan (56. Živulić), Al. Pop (56. Neagu), Cîrjan (64. Fatai), Bodişteanu (64. Tanasă).

Gól: Šafranko (84.), illetve Al. Pop (4.).

Sárga lap: Varga (34.), Oteliţă (62.), Dumitrescu (70.), illetve Cisotti (50.), Cîrjan (53.), Tanasă (67.).

A labdarúgó szuperliga 4. fordulójának eredményei: Aradi UTA–Jászvásári Poli 1-0, CSU Craiova–Nagyszebeni Hermannstadt 1-0, FC Botoşani–FCU Craiova 1948 0-1, Kolozsvári U–Bukaresti Dinamo 1-1, Petrolul Ploieşti–Konstancai Farul 3-2, FCSB–Kolozsvári CFR 1-0, Sepsi OSK–Galaci Oţelul 1-1, FC Voluntari–Bukaresti Rapid 2-1.

Fotó: SEPSI OSK, Facebook