2024. september 29., Sunday

de aztán jött még három, három ponthoz

Hétközben játszotta le a Nyárádtői Unirea 2018 a Vajdahunyadi Corvinul 1921 elleni elmaradt mérkőzését, egyben az első találkozóját saját pályáján a labdarúgó 2. ligában. Az első mérkőzés a felújított nyárádtői stadionban nem hozott szerencsét a házigazdának. Noha megszerezték (a hetedikként lejátszott mérkőzésen) az első gólt a másodosztályban, ez nem volt elég a döntetlenre sem.

Pedig az első félidőben uralta a mezőnyt Nyárádtő. Bîrnoi már az első percben próbára tette Leftert, a 16. percben Șerban röptéje a tizenhatos közepéről elakadt a védőben, a 29. percben pedig a bal alapvonal mentén betörő Zukanović hosszan vette át, így Lefter begyűjthette a labdát. A 39. percben hatalmas helyzet maradt ki, Chinteș jobb oldali akciója után a labda a hosszú sarkon túl Bîrnoi elé került, aki éles szögből becsúszással küldte kapura, ám Lefter még ki tudta pofozni a gólvonalról. Zukanović két méterre volt a labdától, azonban nem követte, így a védők fel tudtak szabadítani. Végül a 45. percben mégis vezetéshez jutott Nyárádtő: Barstan csapott rá egy rövid passzra, színegyedül vitte rá a félpályáról, Manolache labda nélkül sem tudta utolérni, és Lefter alatt a hálóba lőtt.

Szünetben a Corvinul hármat cserélt, és ez azonnal meglátszott, különösen Chukwu jelentett állandó veszélyt Geantă kapujára, s az első helyzetét gólra is váltotta. Az 53. percben Pîrvulescu kapu elé laposan belőtt labdájába piszkált bele az ötösön, becsapva a házigazdák kapusát. És jöttek az újabb helyzetek. Egy perccel később Geantă fogta Pîrvulescu 16 méteres lövését, a 69. percben pedig Gîrbiță kétszer is veszélyeztetett: előbb 17 méterről küldött lapos lövését hárította a kapus, majd az ötös sarkáról küldött lövését Geantă lábbal mentette szögletre. A 71. percben Pîrvulescu lövése a tizenhatos jobb sarkából a hosszú sarok mellett suhant el, a 81. percben pedig ugyanő tette próbára Geantăt egy 25 méterről küldött kapáslövéssel. Eközben Nyárádtő csupán néhány ellentámadást vezetett, és az egyenlítés után sem reagált a hazai kispad. Az 56. percben Lefter zárta jól a szöget Haiduc előtt, a 77. percben pedig Astafei tette ki lövésre Zukanovićnak, aki azonban 13 méterről ballal mellécsavart. Végül Nyárádtő már kiegyezett volna az újabb döntetlennel is, ám a 90. percben a bal szögletzászló közelében szabadrúgáshoz jutott a Corvinul, és a beívelt labdát a hosszú sarok mellől Manolache a hálóba fejelte, pont nélkül hagyva ezzel a házigazdákat.

Szombaton viszont megszületett az első nyárádtői győzelem a 2. ligában, mégpedig az élvonalból alig kiesett FC Voluntari otthonában.

Az első félidő kiegyensúlyozott volt, enyhe hazai fölénnyel, és miután a 10. percben Ndiesse sikeresen blokkolta Carnatot a hatos előtt, Voluntari a 17. percben egy szöglet után vezetéshez jutott: Crișan küldte a labdát a hálóba igen sajátos módon, combfelsővel, miután az egy-egy elleni küzdelemben megelőzte Popát. Nyárádtő viszonylag hamar válaszolt, a 26. percben Zukanović a kapus alatt talált be, miután az első perdítése elakadt Armașon. A félidő vége felé ugyanő hagyta ki az első félidő legnagyobb helyzetét: a védők mögé érkező passzból elgurította Maxim mellett, de a hosszú kapufa mellett is.

A második félidőben Nyárádtő játszott bátrabban, az 50. percben Șerban 14 méterre középről nem találta el a kaput, az 58. percben Zukanović kétszer is élesen belőtte az ötösbe, de mindkétszer kivágták. A 60. percben egy szabadrúgás után Coza két méterről melléfejelt, a 70. percben azonban Bogdan betört a jobb szélen, beadását Bîrnoi nyolc méterről pedig a hálóba juttatta. A 76. percben Zukanović közelről Maximba lőtte a labdát, majd Voluntari percei következtek. A 82. percben Toma lövése fölészállt, a 83. percben Cocian félfordulásból melléküldte. A harmadik nyárádtői gól ellentámadásból, a hosszabbítás perceiben született. Ezúttal a bal oldalról érkezett a beadás, Cruceru pedig átvétel nélkül 13 méterről vágta a hálóba.

Gyakorlatilag szimmetrikus volt a két meccs Nyárádtő számára: a vesztes csapat jutott vezetéshez, a győztes fordított, az utolsó gól pedig a 90. percen túl született.

A Nyárádtői Unirea 2018 ellenfele a nyolcadik fordulóban a Karácsonkői Ceahlăul lesz szombaton 11 órától a nyárádtői stadionban.

Fotó: az Unirea 2018 közösségi oldala | Pixel Sport

2. liga, 2. forduló: Nyárádtői Unirea 2018 – Vajdahunyadi Corvinul 1921 1-2 (1-0).

Nyárádtői Unirea stadion. Vezették: Valentin Naidin (Turnu Măgurele) – Roberto Ciuraru (Sepsiszentgyörgy), Ioan Cozorici (Zilah). Tartalék: Dragoș Lunca (Kolozsvár). Ellenőr: Iulian Spătaru (Temesvár), Radu Bitea (Nagyvárad).

Nyárádtő: Geantă – Chinteș, Ndiesse, A. Popa, I. Barstan, Șerban (76. Bogdan), Cruceru, Savin, Bîrnoi (63. Ciubotaru), Haiduc (76. Astafei), Zukanović.

Corvinul: Lefter – I. Pop (46. Gîrbiță), Lică, Manolache, Velisar (88. Otega), Cărăruș, Lupu, Lehaire, Herghelegiu (46. Chukwu), Pîrvulescu, Cîmpan (46. Grigore).

Gólszerzők: I. Barstan (46.), illetve Chukwu (53.), Manolache (90.).

Sárga lap: Chinteș (90.), Savin (90+2.), illetve Manolache (42.), Cărăruș (83.).

2. liga, 8. forduló: FC Voluntari – Nyárádtői Unirea 2018 1-3 (1-1).

Voluntari, Anghel Iordănescu stadion. Vezette: Cristian Moldoveanu (Sepsiszentgyörgy) – Damian Antal (Bákó), Marilena Nan (Alexandria). Tartalék: Mihai Moisă (Jászvásár). Ellenőr: Laurențiu Vărgatu (Brăila), Marian Lumânare (Bukarest).

FC Voluntari: Maxim – Gîț (79. Alexe), Armaș, Crișan, Șuteu, Merloi (64. Fantis), Andrei (46. Cocian), Pandele, Toma, Carnat, Nemec (64. Schieb).

Nyárádtő: Geantă – Chinteș, Ndiesse, A. Popa (46. Coza), I. Barstan, Șerban (84. Ciubotaru), Cruceru, Tiihonen (76. Vînău), Savin, Bîrnoi (64. Bogdan), Zukanović (84. Haiduc).

Gólszerzők: Crișan (17.), illetve Zukanović (26.), Bîrnoi (70.), Cruceru (90+2.).

Sárga lap: Carnat (78.), Șuteu (86.), illetve Tiihonen (20.), A. Popa (45.), I. Barstan (55.), Bogdan (65.).

* Szuperliga, 11. forduló: Petrolul 52 Ploiești – Nagyszebeni Hermannstadt 4-1, Bukaresti Dinamo 1948 – Botosáni FC 2-2, Jászvásári CSM Politehnica – Kolozsvári FCU 1-0, Kolozsvári CFR 1907 – Aradi UTA 1-3, Bukaresti Rapid 1923 – Galaci Suporter Club Oțelul 0-0. Az élcsoport: 1. Kolozsvári FCU 22, 2. Oțelul 18, 3. Petrolul 52 18.

* 2. liga, 8. forduló: CS Voluntari – Nyárádtői Unirea 1-3, Karácsonkői Ceahlăul – Sellemberki CSC 1599 3-2, Zsilvásárhelyi Viitorul Pandurii – Chindia Târgoviște

0-3, FC Câmpulung Muscel – Bukaresti Metaloglobus 0-3, Bodzavásári Metalul – CS Mioveni 4-0, Resicabányai CSM – Concordia Chiajna 3-1, Újszentesi CSC – CSM Slatina 2-4, Foksányi CSM 2007 – Nagyváradi FC Bihor 0-3, Campionii FC Argeș Pitești – Vajdahunyadi Corvinul 1921 0-1, FCU 1948 Craiova – CS Afumați 0-3.