2024. july 1., Monday

Noha két góllal is vezetett a labdarúgó 3. liga IX. csoportjának rangadóján, nem tudta visszavenni az éllovasi pozíciót Medgyestől a Nyárádtői Unirea 2018. A 2-2-re zárult találkozó következtében az osztályozóra jogosító 2. helyről is lemaradtak a Maros megyeiek az alapszakasz felénél.

Két feljutásra hajtó csapat mérkőzött meg szombaton Nyárádtőn. A meccs kissé álmosan indult, a 13. percben azonban egy Todoran elleni szabálytalanságot követően büntetőt ítélt a játékvezető, amelyet Astafei kis szerencsével, a kapus és a kapufa érintésével értékesített (1-0). A hazai gól után Medgyes vette át a kezdeményezést, és szünetig több helyzetet is kidolgozott. A 24. percben egy szöglet után Răzvan Trif térdéről 2 méterről fölé pattant, a 27. percben ugyanő küldött kevéssel fölé egy 25 méterre megítélt szabadrúgást, majd a 32. percben Vlad az oldalhálóba talált közelről, egy újabb sarokrúgást követően. A félidő vége felé aztán Nyárádtő is veszélyeztetett, de a 40. percben Astafei bevetődve sem ért el egy bal oldali beadást a hatoson, majd Oltean sarokra tartó lövésében nem volt elég erő.

A második félidő elején ismét Medgyes kezdett jobban, 47. percben Man lövése kevéssel kerülte el a kaput, majd Răzvan Trif volt az 53. percben pontatlan. Aztán az 55. percben kettőre növelte az előnyét a házigazda, Oltean tört be a bal oldalon az alapvonal mellett, Astafei kapta, ő pedig kitette a középen érkező Amancio elé, aki öt méterről nem hibázhatott (2-0). A kétgólos hátrány megfogta Medgyest, míg Nyárádtő kétszer is tovább növelhette volna az előnyét. A 64. percben Amancio kapta üresen a tizenhatos jobb oldalán, lett volna ideje átvenni, de kapáslövéssel próbálkozott, csúnyán fölé. A 68. percben pedig Olteant blokkolta hat méterre Blaga. Egy perccel később aztán Medgyes egy semmit sem ígérő helyzetből szépített: a labda szerencsésen pattant Rotar elé, aki nem úgy találta, ahogy szerette volna, az mégis befért még a jobb alsó kapufa és a kapus keze között a kapuba (2-1). Noha Medgyesnek kellett az egyenlítés, továbbra is Nyárádtő volt veszélyesebb, a 71. percben pedig Astafei újabb hatalmas lehetőséget hagyott ki, a jobb felső sarok mellé küldte a labdát, miután egy-egy elleni harcban megverte a védőjét. S ahogy lenni szokott ilyenkor, a második félidőben szinte semmit nem mutató Medgyes a 82. percben egyenlített: egy mélyen beívelt labdára sem a kapus, sem a védők nem mozdultak rá, Tineiu pedig köszönte szépen, egy méterről nem hibázhatott (2-2). A 90+3. percben Blaga még mentett egyet Astafei elől, így a találkozó döntetlenre zárult.

A következő fordulóban Nyárádtő a sereghajtó ACS Marosvásárhelyt fogadja.

Labdarúgó 3. liga, IX. csoport, 9. forduló: Nyárádtői Unirea 2018 – ACS Medgyes 2022 2-2 (1-0).

Nyárádtő, városi labdarúgópálya. Vezette: Mihai Motan (Târgoviște) – Cristian Ilinca (Craiova), Doru Zamfir (Slatina). Ellenőr: Claudiu Cîrstea (Rm. Vâlcea), Vlad Călușer (Bukarest).

Unirea 2018: Lupu – Todoran, Coza, Savin, Barstan (83. Horșia), Bálint (58. Fülöp), Piper, M. Popa, Amancio (72. Rareș Trif), Oltean (83. Noian), Astafei.

ACS Medgyes 2022: Blaga – Zamfir (62. Țala), Maxim (72. Covaci), Man, Rotar (72. Tineiu), Vlad, Ursu (62. Paicu), Răzvan Trif, Baba, Avram, Hanzu (87. Jica).

Gólszerzők: Astafei (13. – büntetőből), Amancio (55.), illetve Rotar (69.), Tineiu (82.). Sárga lap: M. Popa (29.), Barstan (32.), Piper (60.), Savin (90+4.), illetve Hanzu (34.).

3. liga, IX. csoport, 9. forduló: Kolozsvári Viitorul – Szászrégeni CSM Avântul 1-1, Beszterce-naszódi Gloria 2018 – Gyulafehérvári CSU 2-1, Alsógáldi Industria – ACS Marosvásárhely 2-2, Nyárádtői Unirea 2018 – ACS Medgyes 2022 2-2, Gyulafehérvári CSM Unirea – Kudzsiri Metalurgistul 2-1.