2024. july 3., Wednesday

Nem tartott ki a szerencse

• 2022-10-09 16:14:00

• -

A 88. percben kapott góllal maradt alul az ACS Marosvásárhely a listavezető Vajdahunyadi Corvinul 1921 csapatától a labdarúgó 3. liga 7. fordulójában, ám addig is a vendégek végigtámadták a meccset, és csak a pontatlanságuk, valamint Szántó néhány bravúros védése akadályozta meg őket, hogy nagy arányban vezessenek. A házigazdák eközben két talált góllal tartották sakkban az ellenfelet.

Az első negyedórában Csíkszereda marosvásárhelyi fiókcsapata szinte át sem lépte a félpályát, akkora volt a vendégek fölénye, ám az első hazai támadás gólt ért: a vajdahunyadi jobbhátvéd lyukat rúgott, így Lupuleţ fel tudott futni a bal oldalon, beadását pedig Gliga, kihasználva a vele tartó védő helyezkedési hibáját, valamint Lefter rossz ütemű kimozdulását, a kapus alatt a hálóba küldte (1-0). Viszonylag gyors volt a vajdahunyadi válasz, Coman öt méterről fejelt a léc alá (1-1), ám hiába folytatódott a Corvinul 1921 fölénye, szünetig, a számos helyzet dacára, nem tudták bevenni Szántó kapuját.

A második félidőben fokozódott a vajdahunyadi fölény, a hazai védők rendre csak 30 méterig tudtak felszabadítani, ám éppen a ritka kitámadásaik egyike hozta meg az újabb Corvinul-gólt: a védők mögé hosszan előre küldött labdára Lupu rárajtolt, majd  30 méterről könnyedén elgurította az ütem és helyezkedés tekintetében is rendkívül rosszul kimozduló Szántó mellett (1-2). Tekintve a nyomasztó vendégfölényt, a sorozatos kihagyott Corvinul-helyzeteket, úgy tűnt, hogy ezzel eldőlt a meccs, ám a 68. percben Lupuleţ blokkolta egy védő hosszú passznak szánt labdáját, a labda a kontrából magas ívvel a vajdahunyadi kapu felső hosszú sarka felé tartott, Roman nehezen a felső lécre tolta, ám az onnan visszapattanó labdát a helyiek csatára az üres kapuba pöckölte. Az egyenlítő gól kapkodóvá tette a hunyadiakat, ám a 88. percben mégiscsak megszerezték a győztes találatot: Coman ezúttal a hosszú saroknál, a kapufa töve mellől fejelt a hálóba (2-3).

Noha a Corvinul 1921 végigtámadta a meccset, és eléggé nyilvánvaló volt, hogy jobb csapat, az ACS szinte elcsípett egy pontot, ám az utolsó percekre már nem tartott ki a szerencséje. Az újabb vereséggel pedig lecsúszott a csoport 9., kiesést jelentő helyére.

Büntetővel nyert Nyárádtő

Két vereség után tudott ismét nyerni a Nyárádtői Unirea 2018 a labdarúgó 3. ligában. A Gyulafehérvári CSU elleni siker azonban a vártnál sokkal nehezebben született meg, egy büntető segítette hozzá a 3 ponthoz a házigazdákat.

Adok-kapok mérkőzést játszott a nyárádtői csapat és a Gyulafehérvári CSU. Némileg a házigazdák támadtak többet, de lehetőségek mindkét kapu előtt kialakultak. A 15. percben a tizenhatos és az alapvonal közötti sarokban szabálytalankodtak Petra ellen a gyulafehérvári védők, és Ciubăncan a kapu közepébe, az elvetődött Şerban helyére küldte büntetőből a labdát (1-0). Noha még egy óránál is több volt hátra, és helyzetek minkét kapu előtt adódtak, több gól nem esett. Pedig az egyedül kiugró Codrea már a kapust is kicselezte, de az üres kapu felé guruló labdát még elérték a védők, majd Ciubăncan rúgta egy az egy elleni helyzetben a hálóőrbe a játékszert. Végül Ndiesse a kapufát találta el.

A gyulafehérváriaknak a második félidőben két jó lehetőségük is volt az egyenlítésre, de Hăprian lövése a 68. percben a felső saroknál a keresztlécet találta el, onnan közvetlenül a gólvonal elé pattant a labda. A 90+2. percben pedig Feier kitornászta a felső sarokból Budin szabadrúgását.

A győzelemmel a nyárádtőiek megőrizték a helyüket a legjobb négy között, ahol – kolozsvári győzelmének köszönhetően – a Szászrégeni CSM Avântul a 2. helyen áll.

Labdarúgó 3. liga, IX. csoport, 7. forduló: Nyárádtői Unirea 2018 – Gyulafehérvári CSU 1-0 (1-0)

Nyárádtő, városi labdarúgópálya. Vezette: Alexandru Şuvar (Nagyszeben) – Răzvan Toader (Závoly), Cristian Buzzi (Nándorhegy). Ellenőr: Mihai Hârlab (Brassó), Ciprian Mardan (Fogaras).

Nyárádtő: Feier – Chiorean, Ndiesse, Suslak, Bálint, Rusu, Onişor, Piper, Petra, Codrea, Ciubăncan. Cserék: Vlasa, Boar, Astafei, Vînău, Birtalan, Radu, Kecskés, Ganea, Todoran.

CSU: Şerban – Cunşan, Kilyén, Ionică, Popa, Frenţiu, Adjani, Herci, Costea, Ţulea, Costiniuc. Cserék: Spînu, Albu, Amihăesei, Budin, Petresc, Hăprian, Domşa, Toma, Bodea.

Gólszerző: Ciubăncan (15. – büntetőből).

Labdarúgó 3. liga, IX. csoport, 7. forduló: ACS Marosvásárhely – Vajdahunyadi Corvinul 1921 2-3 (1-1)

Marosvásárhely, víkendtelepi pálya. Vezette: Kemenes Norbert (Nagybánya) – Cristian Mureşan (Kapnikbánya), Kopriva Zsolt (Nagykároly). Ellenőr: Paul Unimătan (Zilah), Ovidiu Tîlvan (Nagyszeben).

Gólszerzők: Gliga (13.), Lupuleţ (68.), illetve Coman (19, 88.), Lupu (61.).

Sárga lap: Precup (59.), Dumbrăvean (62.).

ACS Marosvásárhely: Szántó – Precup, Circa (63. Greu), Dumbrăvean (63. Oprea), Caliani, Vecerdea, Moldován (72. Ungur), Borbély (83. Potor), Gliga (72. Csegöldi), Lupuleţ, Veres.

Corvinul: Lefter (25. Roman) – Iacob, Garruti, Pop (61. Vlad), Neacşa (67. Mar), Bradu, Chindriş, Pârvulescu, Borţuneanu (61. Mercioiu), Coman, Lupu (61. Herghelegiu).

Labdarúgó 3. liga, IX. csoport, 7. forduló: Kudzsiri Metalurgistul – Kolozsvári Viitorul 3-0, ACS Marosvásárhely – Vajdahunyadi Corvinul 2-3, Kolozsvári Sănătatea – Szászrégeni Avântul 0-1, Gyulafehérvári CSM Unirea – CS Marosújvár 3-2, Nyárádtői Unirea 2018 – Gyulafehérvári CSU 1-0.