2024. july 24., Wednesday

Mezőpagocsa elvesztette a regionális kupadöntőt

Hosszabbítások után 4-3-ra kikapott az ASF Mezőpagocsa a Marosszentimrei Viitorultól a labdarúgó Románia-kupa Közép régiójának döntőjében. A Maros megyei együttes hazai pályán rendezhette a mérkőzést, amelyen a régió 1. és 2. csoportjának győztese találkozott. A rendes játékidő 3-3-as döntetlenre zárult, a vendégek a 2x15 perces hosszabbításban még egy gólt szereztek, így továbbjutottak.

Szombaton mind a hét regionális döntőt lejátszották, ezek közül csak két meccs dőlt el a rendes játékidőben, a másik öt összecsapáson hosszabbításra, illetve tizenegyespárbajra is szükség volt, hogy kiderüljön, melyik a jobb csapat.

* CSL Ştefăneştii de Jos (Ilfov) – CSO Boldeşti Scăeni (Prahova) 2-1;

* CS Agigea (Konstanca) – Voinţa Cudalbi (Galac) 2-3 (1-1, hosszabbítás után)

Csak román edző jöhet szóba a válogatottnál

Mindenképpen román szakembert neveznek ki a labdarúgó-válogatott élére, jelentette be kedden a labdarúgó-szövetség elnöke. A föderációnak azért kell másik edzőt találnia, mert az eddigi szakvezető, Edward Iordănescu családi okokra hivatkozva nem kívánta megújítani a hónap végén lejáró szerződését.

A föderáció végrehajtó bizottságának keddi ülése után Răzvan Burleanu azt mondta, három héten belül megnevezik az utódot. Az elnök szerint nincs okuk külföldön keresgélni, mivel vannak felkészült román edzők, akik szívesen irányítanák a válogatottat.

Leszögezte: a válogatott szövetségi kapitánya nem lehet egyidejűleg egy klubcsapat edzője is és a szövetség nem hajlandó fizetni egyetlen klubnak sem azért, hogy elengedje a szakvezetőjét.

Steaua a CSA Steaua helyett

Steauaként szerepel a 2. ligás labdarúgó-bajnokság következő évadában a CSA Steaua néven bejegyzett bukaresti alakulat. A futballszövetség végrehajtó bizottsága kedden jóváhagyta a fővárosi klub kérését azzal a megkötéssel, hogy csak a Román Labdarúgó Szövetség rendezvényein lehet majd ezt a nevet használni.