Csapat nélkül maradt a labdarúgó-Románia-kupában Maros megye, miután a Nyárádtői Unirea 2018 hazai pályán 2-3 arányú vereséget szenvedett az előző idényben a 2. ligában play-offba jutó dési Unireától. A találkozó csak a hosszabbítás perceiben dőlt el, de az eredmény alakulásában jelentős szerep jutott Astafei felelőtlenségének és Bădărău játékvezető kettős mércéjének is.

Nagy lendülettel kezdett a házigazda nyárádtői Unirea 2018 a dési Unirea elleni kupameccsen, és az első félidőben aligha lehetett volna megmondani, hogy nem ő a magasabb osztályban játszó csapat. A 10. percben Astafei máris kihagyott egy hatalmas lehetőséget: alig fél méterről a kapus és a léc közé próbálta volna meg begyömöszölni a labdát, de a kapufát találta el. A 16. percben Oltean bal oldaról tört be, de keresztlövése elakadt a dési kapuson, ám a 21. percben megtört a jég: egy jobb oldali beívelést Astafei a hatosról bólintott a hálóba. A 31. percben Amancio növelhette volna az előnyt, ám lapos lövése a jobb alsó mellett süvített el, majd Oltean fél ollóját tolta bravúrral szögletre Rareş Pop, a dési hálóőr. Az a mondás pedig, hogy a helyzetek megbosszulják magukat, a 36. percben igazolódott be, a désiek első veszélyesebb akcióját Ciuculete máris góllá váltotta: egy visszafejelt labdát küldött laposan a hosszú bal alsóba.

A 42. percben aztán szinte semmiből tömegverekedés tört ki a pályán. Egy szóváltás után Adrian Pop szabályosan lefejelte Pipert, s pillanatok alatt záporozni kezdtek a pofonok a két csapat játékosai között. Beszállt a buliba, jó 40 méterről sprintelve, a teljes dési kispad és az edző is, Astafei pedig akkora tarkósat adott Adrian Popnak, hogy utóbbit ápolni kellett. Bădărău játékvezető pedig csupán a nyárádtői csatárt állította ki, miközben a kezdeményező csak sárgát kapott, a dési kispadot pedig semmilyen módon nem büntette, noha az edzőnek is piros lap járt volna ebben az esetben.

A létszámkülönbség aztán a második félidőben látszott meg, amikor alaposan megváltozott a játék képe. Ezúttal Dés volt a kezdeményezőbb és veszélyesebb. A 48. percben Ganea a jobb felsőből tornászta ki Ciocannak a tizenhatos jobb sarka közeléből elvégzett szabadrúgását, majd Adrian Pop 20 méteres kapáslövését tolta fölé. A 64. percben Scocilcă öt méterről nem találta el fejjel a kaput.

Nyárádtő a 78. percben tudott csak veszélyeztetni, a második félidőben pályára lépő Fülöp István perdítéséből, amit Rareş Pop lábbal hárított.

Az igazi izgalmak azonban a végére maradtak. Miután a 85. percben Golda 10 méterről a kapufát találta el, a 87. percben már beakadt a 20 méterről küldött nem túl erős lapos labdája a bal alsó sarokba, amit Ganeának fognia kellett volna. A hazaiak azonban erre még tudtak válaszolni, Bálint erőszakosságának köszönhetően Barstanhoz került a labda, akinek beívelését Fülöp fejelte az ötösről a jobb felsőbe. A mérkőzés azonban így is a rendes játékidőben zárult, pontosabban a 90-hez hozzáadott hosszabbítás-percekkel. A harmadikban Ciuculete a leshatárról kiugorva az alapvonalig vitte a labdát, onnan az ötösre kitette Golda elé, utóbbi pedig formaságot teljesített.

A nyárádtői csapat ezek után kizárólag a 3. ligára összpontosíthat, ami szombaton kezdődik, ráadásul az első fordulóban Marosvásárhely–Nyárádtő helyi rangadó szerepel a programban.

Fél tucat az utolsó barátságos meccsen

Egy héttel a bajnoki rajt előtt Nyárádtő a 4. ligában szereplő marosvásárhelyi ASA ellen játszott egy utolsó formaellenőrzőt. A mérkőzést a nyárádtőiek 6-0 arányban nyerték Oltean 2, Sas 2, M. Popa és Trif góljaival.

Labdarúgó-Románia-kupa, 3. megyeközi kör: Nyárádtői Unirea 2018–Dési Unirea 2-3 (1-1)

Nyárádtői labdarúgópálya. Vezették: Raul Bădărău (Vajdahunyad) – Marius Matica (Nagyvárad), Alexandru Turian (Zilah). Ellenőrök: Dan Jiga (Beszterce), Ovidiu Tîlvan (Nagyszeben).

Nyárádtő: Ganea – Suslak, Abel, Coza, Savin, Popa, Piper, Oltean, Amancio, Trif, Astafei. Cserék: Lupu – Fülöp, Bálint, Barstan, Csan-hjeok, Ndiesse, Bodor, Todoran, Vasiu.

Dés: Rareş Pop – Burdet, Simion Pop, Daniel Pop, Roş, Cioca, Scocilcă, Geană, Adrian Pop, Ciuculete, Golda. Cserék: Piftor, Cătinean, Fulga, Blaj.

Gól: Astafei (21.), Fülöp (88.), illetve Ciuculete (36.), Golda (87., 90+3.).

Piros lap: Astafei (42.).

Labdarúgó-Románia–kupa, 3. megyeközi kör: SC Popeşti-Leordeni–Bukaresti Metaloglobus 0-3, SCM Zilah–Nagybányai Minaur 5-1, Kolozsvári Sănătatea–Nagyváradi FC Bihor 0-2, Pécskai Progresul–Lippai Şoimii 2-1, Nyárádtői Unirea 2018–Dési Unirea 2-3, Győrödi CSC– Újszentesi CSC 0-4, Buziási Phoenix–Resicabányai Muncitoresc 1-0, Érsemjéni Viitorul–Viitorul Pandurii Tg.-Jiu 1-0, Gyulafehérvári CSU–Dévai CSM 0-0, büntetőkkel 3-4, Petrozsényi Jiul–Vajdahunyadi Corvinul 1-4, Elite Muscelul Câmpulung–Sellemberki CSC 1599 1-4, CSM Alexandria–CSM Slatina 1-0, CS Blejoi–Chindia Târgovişte 0-5, CS Tunari–Bukaresti Progresul Spartac 4-0, CS Afumaţi–Concordia Chiajna 0-1, Dunărea 2005 Călăraşi–Bukaresti CSA Steaua 0-1, Viitorul Ianca–Metalul Buzău 1-0, CSO Plopeni–Gloria Buzău 0-2, Bákói FC–Rapid Brodoc 2-0, Székelyudvarhelyi FC–FK Csíkszereda 0-1, Bucovina Rădăuţi–Karácsonkői Ceahlăul 0-2, Axiopolis Cernavodă–Unirea Slobozia 2-4, Vediţa Coloneşti–FC Argeş Campionii Piteşti 1-2, SCM Rm.-Vâlcea–CS Mioveni 0-5.