Nem jött össze a meglepetés

Ha Marosvásárhelyen, az eredeti időpontban játszottak volna, talán lett volna esélye a Siriusnak az Aradi FCC ellen a női kosárlabda Nemzeti Ligában. A 3. fordulóból elnapolt mérkőzést azonban (noha annak idején megegyeztek, hogy Marosvásárhelyen játszanak) visszaköltöztették Aradra, időközben a házigazdák (annak ellenére, hogy Sepsiszentgyörgyön kikaptak) formába lendültek, és eleve kevés esélye volt a Siriusnak a sikerre.

Ennek ellenére nagyon jól kezdett a marosvásárhelyi csapat, szinte végig vezetett az első negyedben, a házigazdákat azonban icipicit megtolták hátulról a játékvezetők. A 8. percig ugyanis Aradnak egy, a Siriusnak pedig már nyolc személyi hibát fújtak be, közöttük 2-2-t a két legponterősebb marosvásárhelyi játékosnak, Sherillnek és Sólyomnak, ezzel pedig arra kényszerítették a szakmai stábot, hogy lehívja őket. Nem nehéz elképzelni, hogy így könnyen ment Aradnak az egyenlítés, majd egy 10-0-s run is, aminek a visszahozására az elbátortalanodott marosvásárhelyi játékosok már nem voltak képesek. Ha az elején a Sirius uralta a palánk alatti teret, a személyi hibáktól való félelem miatt utóbb a magas emberek kevésbé voltak ebben a tekintetben eredményesek, így ez volt az első meccs az idényben, hogy az ellenfél több lepattanót gyűjtött be, mint a Sirius (39-28). Továbbá igen lecsökkent az első negyedben még 50% fölötti dobóhatékonyság mezőnyből (35%), néha sima kosár alatti ziccerek is kimaradtak. Feiseș például nagyon lámpalázasan játszott, két ziccert is kihagyott, a félkörön túlról pedig két nagy homályt dobott. A húsz pont különbség a játék alapján azonban eltúlzottnak tűnik, és a meccs megerősítette azt a meggyőződést, hogy adott pillanatban a Sirius le tudja győzni az aradiakat. Ehhez azonban kevésbé kell megijedjen az ellenféltől, és nem ártana egy kicsivel tisztességesebb játékvezetés sem.

A mérkőzés amúgy kisebb dulakodással zárult Mercea és a nála feleakkora Feiseș között. Miután ütköztek a labdáért folyó harcban, az aradi játékos nekirontott a marosvásárhelyinek. Mindketten technikai hibát kaptak, noha Mercea volt a támadó, Feiseș pedig nem reagált, amikor az ellenfele megtaszította.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, 11. forduló: Aradi FCC – Marosvásárhelyi Sirius 74:54 (19-20, 22-12, 17-9, 16-13)

Arad, Victoria-csarnok, 100 néző. Vezette: Dan Narcis (Szatmárnémeti), Tudor Crișan (Kolozsvár), Diana Bucerzan (Temesvár). Ellenőr: Alexandru Columban (Kolozsvár).

Aradi FCC: Akathiotu 15 pont (1), Hadžović 15, Ghiță 13 (1), Vitulova 12, Manea 8, Nagy-Mîrne 8, Vati 3 (1), Mercea, Rotariu.

Sirius: Sherill 14 pont, Sólyom 11 (3), Griffin 9, Allen 8 (1), Badi 5 (1), Czimbalmos 4, Chiș 3 (1), Lipovan, Feiseș, Anca.