2024. june 30., Sunday

A feljutásról beszéltek a Nyárádtői Unirea 2018 3. ligás labdarúgócsapatának vezetői a bajnoki szünetben, s ezt némileg alátámasztani látszottak a felkészülési időszak eredményei. Az első hivatalos mérkőzésén azonban alulmaradt Florentin Petre alakulata, amivel már a felsőházi hely is veszélybe került.

A nyárádtőiek nem tudták kihasználni, hogy a házigazda Gyulafehérvári CSM Unirea kénytelen volt Zalatnára költöztetni a meccset. A fehérváriakat ugyanis jobban motiválta a lehetőség, hogy a felsőházért játszhatnak, mint a nyárádtőieket az illuzórikus feljutás délibábja. Az első félidőben mindkét kapu előtt maradtak ki lehetőségek, a házigazdák azonban akkor találtak be, amikor annak nagy a lélektani hatása: közvetlenül a félidő előtt, ráadásul egy ritkán látott, némileg szerencsés góllal. A 44. percben Giurgiu bikázott bele a középpálya tájékán a labdába, a kapujából kimozdult Luput pedig meglepte a lövés, amely a hálóban kötött ki.

Szünet után Nyárádtő küzdött az egyenlítésért, ami sikerült is az 59. percben Astafei révén, miután két védőt is kicselezett a tizenhatos közepén. Csakhogy az Giurgiu rendkívüli napja volt, aki a 75. percben 20 méterről ismét bevette Lupu kapuját, és erre már nem volt válasza a Nyárádtőnek.

A Maros megyei csapat marad ugyan a 3. helyen, de négy pontra az osztályozót érő második pozíciótól, és csak három pont előnnyel a 7. helyen álló Kudzsir előtt, amely szintén pályázhat a felsőházra, és szombaton éppen Nyártádtőn teszi tiszteletét egy minden vagy semmit mérkőzésen.

3. liga, 9. csoport, 16. forduló: Gyulafehérvári CSM Unirea – Nyárádtői Unirea 2018 2-1 (1-0).

Zalatna, Minaur stadion. Vezette: Raul Bădărău (Vajdahunyad) – George Suciu (Aranyosgyéres), Teo Șomlea (Kolozsvár). Ellenőrök: Eugen Roșu (Rm. Vâlcea), Daniel Băloi (Zsilvásárhely).

CSM Unirea: Bucur – Vomir, Grozav, Lalici, Stanciu, Giurgiu (87. Mâlnă), Cristea (60. Boldea), E. Codrea, Istrate (60. Roșu), Fetița (60. M. Codrea), Raicea (77. Indrei).

Nyárádtő: Lupu – Savin, A. Popa, Ndiesse, Barstan, D. Todoran (80. A. Horșia), O. Horșia, Piper (87. Suslak), Trif (46. Amancio), Fülöp, Astafei.

Gólszerzők: Giurgiu (44., 75.), illetve Astafei (59.). Piros lap: Ndiesse (90+2.).

3. liga, 9. csoport, 16. forduló: ACS Marosvásárhely – Kolozsvári Viitorul 2-2 (1-1).

Marosvásárhely, víkendtelepi labdarúgópálya. Vezette: Alexandru Șuvar (Nagyszeben) – Costel Prodan (Nagydisznód), Darius Brândușesc (Nagyszeben). Ellenőrök: Constantin Cantemir (Fogaras), Flavius Burlea (Fogaras).

Marosvásárhely: Kis – Arhirii, Dumbrăvean, Giosu, Neacșu, Todoran, Jorza, Csala, Greu, Pop, Gliga. Cserék: Caliani, Bărăbaș, Csáki, Iepure.

Gólszerzők: Gliga (32.), Greu (65. – büntetőből), illetve Szilaghy (18.), Dreve (46.).

Labdarúgó 3. liga, 9. csoport, 16. forduló: Szászrégeni CSM Avântul – Gyulafehérvári CSU 1-1, ACS Marosvásárhely – Kolozsvári Viitorul 2-2, ACS Medgyes 2022 – Beszterce-naszódi Gloria 2018 1-1, Kudzsiri Metalurgistul – Alsógáldi Industria 4-1, Gyulafehérvári CSM Unirea – Nyárádtői Unirea 2018 2-1.

Távolodik a felsőház

Könnyűnek ígérkezett az első tavaszi mérkőzés az ACS Marosvásárhely számára a labdarúgó 3. liga 9. csoportjában, hiszen a sereghajtó Kolozsvári Viitorul érkezett a Víkendtelepre. Ráadásul a vendégek a keretük felét szétárusították az országban, Marosvásárhelyre is ketten érkeztek. A teljesen megújult ACS azonban, három új játékossal a kezdőben, képtelen volt megszerezni a három pontot. A vendégek már a 18. percben vezetéshez jutottak, és hiába egyenlített Gliga, a második félidő első támadásának végén ismét a Viitorul került előnybe. A csapatkapitány Greu góljával büntetőből sikerült egy pontot menteniük a házigazdáknak, de ennél többre már nem futotta.

Gyakorlatilag ezek után nagyon nehéz lesz a legjobb négy közé jutás, különösen, hogy a Nyárádtő elleni sikerrel a Gyulafehérvári CSM Unirea is megelőzte. Szombaton a listavezető Beszterce-naszódi Gloria 2018 otthonába látogat az ACS, ahol nagy meglepetést kell okozzon, hogy maradjon még esélye, a többi eredmény függvényé-ben is.