2024. july 1., Monday

A mezőny legfiatalabb csapata, a Marosvásárhelyi CSM Bodzavásáron lépett pályára a teremlabdarúgó 1. liga 4. fordulójában, újabb háromhetes szünet után. Az eddig nyeretlen csapatok találkozója után az eredményjelző egygólos hazai sikert mutatott, ám a marosvásárhelyi csapat nem biztos, hogy vereséget érdemelt. Tény, hogy a lövések az átlagosnál pontatlanabbak voltak, de a szerencse is elkerülte őket, amit a hat (!) hatalmas kapufa bizonyít. Ráadásul az eredmény alakulását jelentősen befolyásolta a játékvezetők ténykedése, akik egyrészt kétféle mércét alkalmaztak a testi kontaktusok megítélésénél, másrészt azt bizonyították, hogy egyáltalán nem értik, érzik ezt a sportágat. A dolog annál szomorúbb, hogy egyikük (Vlad Ciobanu) állítólag FIFA-jelvénnyel is rendelkezik.

A marosvásárhelyi játékosok a labdát birtokló ellenfél szoros letámadásával kezdtek, ahogy a futsalban szokásos, és ahogy azt tanulták Kacsó Endrétől és Cosmin Ghermantól, aminek az eredménye az lett, hogy – az első négy percben négy csapathibát ítéltek ellenük. Elég volt, hogy az egyik bodzavásári játékos eljátssza a hattyú halálát, miközben fordított esetben sokkal keményebb belépéseket is elnéztek. A Gherman-legénység így is nekiállt az ellenfél kapufái felaprításának, míg Bodzavásár kihasználta a marosvásárhelyiek első hibáját (1-0). A 15. percben, egy újabb látványos hasra esés után tízméterest kapott a Luceafărul, amelyet Bobe értékesített (2-0). Mivel újabb kisbüntetőt nem akartak kockáztatni a marosvásárhelyi játékosok, ezért ezt követően nagyon lazán engedték az ellenfelet, amit Dumitrovici kihasznált (3-0). Ennél az eredménynél Tătar is feljött támadásba, szünetig azonban nem módosult az eredmény.

A második félidőben továbbra is öt emberrel támadt a CSM, és a házigazdák csak szabálytalanságokkal tudtak hatékonyan védekezni. Annyira nyilvánvalókkal, hogy ezeket már muszáj volt megadni, de akkor is faultot ítéltek, ha egy marosvásárhelyi egy ujjal hozzáért az ellenfélhez. Így ebben a félidőben tíz perc után mindkét csapatnak kigyűlt az öt csapathibája. Közben Nagy Norbert szépített (3-1), Dumitrovici azonban visszaállította a háromgólos különbséget az üres kapuba lőtt elcsípett labdából (4-1), majd Butiurca fejezett be egy mintaszerű emberfölényes támadást (4-2).

A második félidő első tízméteresét is a házigazdáknak adták, őszintén: nem tudjuk, hogy miért. Ezt azonban Bobe már kihagyta. Sajnos, két perccel később ismét elcsíptek a hazaiak egy labdát, és az őrizetlenül maradt hálóba küldték (5-2). Aztán egy újabb kisbüntetőt lőhetett Bodzavásár, ez is kimaradt. Az utolsó előtti percben Mireștean szépített ismét (5-3), egy kidolgozott támadás végén, aztán pedig egy „favágóbelépés” után már jött a kisbüntető a CSM-nek is, amelyet Tătar értékesített (5-4). Sőt, az utolsó percben még egy tízméterest végezhetett el a marosvásárhelyi kapus, ezúttal azonban telibe találta a kapufát – hatodszorra. Lefújásig még mentettek egyet a házigazdák a gólvonalról, a kapus a földön maradt, a játékvezető pedig két másodperccel a vége előtt megállította a meccset, majd a labdát a házigazdáknak juttatta…

A bajnokság most már normál ritmusban folytatódik, a CSM október 23-án, hétfőn 18 órától a Dévai Westet fogadja abban a reményben, hogy megszerezheti az első bajnoki pontokat.

Teremlabdarúgó 1. liga, 4. forduló: Bodzavásári Luceafărul – Marosvásárhelyi CSM 5-4 (3-0).

Bodzavásár, Romeo Iamandi csarnok. Vezette: Vlad Ciobanu (Jászvásár), Liviu Dârjan (Brassó). Tartalék: Sebastian Șpauic (Jászvásár). Ellenőr: Marius Mititel (Bukarest).

Luceafărul: Chivulescu – Burciu, Dumitrovici, Neculescu, Bobe (Poterașu, Iacov, Popa).

CSM: Tătar – Barbócz, Nagy N., Chertes, Palistan (Nicola, Láposi, Ghila, Varga, Ördögh, Butiurca, Mireștean).

Gólszerzők: Poterașu (12.), Bobe (15. – tízméteres), Dumitrovici (17., 28., 34.), illetve Nagy N. (24.), Butiurca (32.), Mireștean (39.), Tătar (39. – tízméteres).

Sárga lap: Dumitrovici (14.), Bobe (24.), Neculescu (26.), illetve Nagy N. (4.).

Teremlabdarúgó 1. liga, 4. forduló: Galaci United – Mausoleul Mărășești 6-1, Bodzavásári Luceafărul – Marosvásárhelyi CSM 5-1, Dévai West – Temesvári CFR 1933 2-8, Simándi Șoimii – Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC 3-11, Dévai CSM – Székelyudvarhelyi FK 2-8.

Dróth százgólos lett
Századik gólját ünnepelhette válogatott mezben Dróth Zoltán. A magyar futsal kiválósága a Svédország elleni első felkészülési mérkőzésen duplázott, ekkor érte el a jubileumi találatot. A találkozó végén azonban győzelemnek is nem örülhetett, mert a skandináv csapat nyolc másodperccel a vége előtt kiegyenlített. Siker csak a második összecsapáson született, a rendkívül feszült hangulatú találkozón a magyarok leiskolázták ellenfelüket, az első  mérkőzésen jegyzett 2-2 után ezúttal 5-0-ra nyertek Veszprémben.