2024. july 2., Tuesday

A második mérkőzést is megnyerte az alsóházi rájátszás első körében a marosvásárhelyi városi sportklub a Foksányi CSM 2007 ellen, így összesítésben két győzelemmel vezet a három sikerig tartó sorozatban. Talán nem mellékes, hogy a két nappal korábbi találkozón elszenvedett sérülése ellenére Gajović bekötött kézzel pályára állt, és a csapat legtöbb pontját szerezte. A marosvásárhelyi együttesnek így három esélye van, hogy bebiztosítsa helyét az élvonalban, azonban Sántáék nem akarják kivárni az utolsót, amely egy újabb hazai meccset jelentene. Már idegenben tervezik megszerezni a harmadik győzelmet is.

Az első mérkőzésen aratott, viszonylag könnyű siker után másodszorra sokkal nehezebb volt a marosvásárhelyiek dolga. Martinić triplájával indult a meccs, ám az első negyed végére egy 10-0-s sorozattal a vendégek kerültek előnybe, és a második negyed elején bevágott három triplával hét pontra növelték a különbséget. Az ébresztőt egy Gajović-labdalopás jelentette, és a szünet előtt számos gyors ellentámadásból nem csak egyenlített, de meg is lépett ellenfelétől a helyi CSM. Gyakorlatilag ekkor alakult ki az az előny, amely a győzelemhez vezetett, és ebben a labdalopások és a lepattanózási fölény alapvető szerepet játszottak (23 pontot szerzett ellentámadásból a házigazda csapat). Lélektanilag igen fontos volt, hogy az utolsó másodpercekben, Sánta újabb labdaszerzését követően Lowrance dudaszóra dobott egy triplát, így 12 pont hazai előnnyel vonultak öltözőbe a felek.

A második félidő igen kemény csatát hozott, a harmadik negyedben nagy erőfeszítéseket tett a CSM, hogy megőrizze az előnyét, ami többé-kevésbé sikerült is, azonban az utolsó negyedet Foksány gyors, 20 másodperc alatti 5-0-val kezdte, így az előny gyorsan olvadni kezdett, a negyed közepére már csak hatpontos különbséget mutatott az eredményjelző. A hazaiak tanácstalanságát végül egy 10 méterről elengedett Martinić-tripla szakította meg, és Foksánynak már a zárónegyedben szerzett 31 pont sem volt elég a fordításhoz.

A sorozat következő mérkőzését a moldvai városban rendezik ma, szerdán, szükség esetén pedig pénteken ismét pályára lépnek ugyanott. A marosvásárhelyiek bíznak benne, hogy legalább az egyik találkozót megnyerik a kettő közül. A Simon László-csarnokban látottak alapján azonban ehhez igen komoly mozgósításra lesz szükségük.

Kosárlabda Nemzeti Liga, alsóházi rájátszás, 1. kör, 2. mérkőzés: Marosvásárhelyi CSM – Foksányi CSM 2007 93:85 (20-22, 29-15, 19-17, 25-31).
Marosvásárhely, Simon László-sportcsarnok, 1700 néző. Vezette: Stretea Máté András (Nagyvárad), Cristian Trofim (Temesvár), Tudor Crișan (Kolozsvár). Ellenőr: Viorel Constantinescu (Kolozsvár).
Marosvásárhely: Gajović 19 pont (2), Martinić 17 (3), Lowrance 17 (3), Sánta 14, Person 13 (1), Mathis 7 (1), Borșa 4, Mureșan 2, Bölöni, Engi-Rosenfeld. Kispadon: Nistor, Szilveszter.
Focșani: Swopshire 22 pont (4), Berceanu 20, McNeilly 11 (1), Johnson 10 (2), Reljić 8, Thomas 6 (2), Anikijenko 3, Petrișor 3 (1), Legosin 2. Kispadon: Cârstea.

Kosárlabda Nemzeti Liga, rájátszás:
* felsőház, 1. kör, 1. és 2. mérkőzések (három győzelemig tartó sorozatok): Nagyváradi CSM – Temesvári OMHA Mozzart Bet 87:63 és 88:63 (2-0), Kolozsvári U-BT – SCM U Craiova 86:81 és 79:70 (2-0), Bukaresti Rapid – FC Argeș Pitești 79:74 és 88:72 (2-0), CSO Voluntari – Nagyszebeni CSU 78:92 és 94:70 (1-1). A Bukaresti Dinamo a 9., a Konstancai CSM Athletic a 10. helyen zárta az idényt.
* alsóház, 1. kör, 2. mérkőzések (három győzelemig tartó sorozatok): Petrolul Ploiești – Csíkszeredai VSKC 88:59 (2-0), Galaci CSM – Bukaresti Laguna Sharks 76:58 (2-0), Bukaresti CSA Steaua – Zsilvásárhelyi CSM 91:92 (0-2), Marosvásárhelyi CSM – Foksányi CSM 2007 93:85 (2-0).

Fotó: Nagy Tibor