Kisorsolták a férfikosárlabda-Románia-kupa nyolcas döntőjének párosításait. A Marosvásárhelyi CSM-nek nem volt szerencséje, hiszen két elkerülendő ellenfél lett volna az első körben (gyakorlatilag a negyeddöntőben): a Kolozsvári U-BT és a Nagyváradi CSM, pillanatnyilag a mezőny két legerősebb csapata. Nos, a CSM éppen az utóbbit kapta a sorsoláson. Igaz, Kolozsvárnál valamivel kevésbé erős, így talán nem kell előre lejátszottnak tekinteni a találkozót. Ha továbbjut, a marosvásárhelyi csapat sokkal könnyebb ellenfelet kap az elődöntőben: a Rapid és a CSM Ploiești közötti mérkőzés győztesével játszik.

A Románia-kupa nyolcas döntőjét február 10-14. között rendezik, egyetlen helyszínen, egy-egy nap szünettel a találkozók között.