A magyar női vízilabda-válogatott a várakozásoknak megfelelően rendkívül simán, 22-0-ra legyőzte a román csapatot a Splitben zajló Európa-bajnokság szombati napján, így csoportja harmadik helyén végzett.

A magyarok már az első támadásból vezetést szereztek, egy emberelőnyös bejátszást a koronavírus-fertőzése után még nem százszázalékos Parkes váltott gólra. A második találatot a visszatérő Szilágyi lőtte, ehhez viszont kellett a román kapus hathatós segítsége is.

Az első pillanattól nem volt kérdés, hogy nincs azonos súlycsoportban a két gárda, de ezt követően sorra születtek a könnyebbnél könnyebb gólok, mert a román csapat háromszor még a félpályáig sem jutott el, a labdavesztéseket pedig kíméletlenül kihasználták a magyarok, akik így 7-0-ra vezettek az első nyolc percet követően.

A magyar szakvezető szinte sorcserét hajtott végre a második felvonásra, csak a kapus Magyari és az előző meccset kihagyó Szilágyi maradt a vízben. A magyar góltermelés kis szünetet követően folytatódott, mert Garda hiányában a csapatkapitányi szerepet betöltő Leimeter büntetőt hibázott, de aztán Szilágyi ejtése már a kapuba pottyant. A románok azt a kétes bravúrt is végrehajtották, hogy már középkezdésből eladták a labdát, így Leimeter is feliratkozott a góllövők közé. A rivális első kaput eltaláló lövésére a 14. percig kellett várni, ám akkor emberhátrányban Magyari állta útját a labdának. A nagyszünetre 11 gólosra hízott a magyar előny.

A fordulást követően egyetlen kérdés maradt: kap-e gólt a magyar válogatott, amelynek kapujában Magyarit Kiss váltotta. Támadásban továbbra is potyogtak a gólok, az első triplázó a torna góllövőlistáján a játéknap előtt második helyen álló Gurisatti volt, de a nyáron a Ferencvároshoz szerződött játékos meg sem állt ötig. Hátul Kissnek végül egyetlen dolga volt, de román emberelőnyben két kézzel húzta le a rivális lövését.

Az utolsó nyolc percben is folytatódott az egyoldalú küzdelem, a huszadik magyar gól például úgy született, hogy egy pontatlan hazaadásra Parkes csapott le. A vége 22-0 lett, mert Kiss még egy védést bemutatva megőrizte a kapuját a góltól.

A női tornán szereplő 12 csapatot két hatos csoportba osztották, amelyekből az első négy-négy jut a negyeddöntőbe. A magyarok ma, a nyolc között az olimpiai ezüstérmes és címvédő spanyolokkal találkoznak. Románia pont nélkül, utolsóként zárta a csoportot, így ma a 11. helyért játszik Szlovákia ellen.

A román válogatott tagja, a marosvásárhelyi Szeghalmi Krisztina-Emese (b) és Horváth Brigitta csatája a Magyarország – Románia mérkőzésen Splitben, szeptember 3-án
        Fotó: MTI/Illyés Tibor

Női vízilabda Európa-bajnokság, A csoport, 5. forduló: Magyarország – Románia 22-0 (7-0, 4-0, 6-0, 5-0)

Split, 50 néző. Vezette: Wengenroth (svájci), Kuníková (szlovák)

Magyarország: Magyari A. – Szilágyi D. 3 gól, Gurisatti 5, Máté Zs. 2, Parkes 3, Faragó K. 2, Vályi V. 1. Csere: Kiss A. (kapus), Horváth B. 3, Farkas T., Leimeter 2, Mahieu 1, Peresztegi-Nagy.

Románia: Dvorzhetska – Szeghami, Melnychuk, Bonca, Carpatorea, Tóth A., Szilágyi Sz. Csere: Togănel (kapus), Olteanu, Gandrabura, Bunea, Nagy D., Matei.

Gól – emberelőnyből: 3/3, illetve 3/0. Gól – kettős emberelőnyből: 1/1, illetve 0. Gól – ötméteresből: 1/0, illetve 0.

Kipontozódott: Peresztegi-Nagy (29.), Bonca (29.).

Vízilabda-Európa-bajnokság, nők, csoportkör:

* A csoport, 1. forduló: Németország – Románia 15-10, Horvátország – Hollandia 6-22, Magyarország – Görögország 8-9; 2. forduló: Románia – Görögország 3-24, Németország – Horvátország 8-15, Hollandia – Magyarország 13-4; 3. forduló: Magyarország – Németország 26-4, Horvátország – Románia 15-6, Görögország – Hollandia 8-13; 4. forduló: Németország – Görögország 3-13, Románia – Hollandia 0-28, Horvátország – Magyarország 6-22; 5. forduló: Görögország – Horvátország 24-4, Hollandia – Németország 29-3, Magyarország – Románia 22-0.

A végeredmény: 1. Hollandia 15 pont, 2. Görögország 12, 3. Magyarország 9, 4. Horvátország 6, 5. Németország 3, 6. Románia 0.

* B csoport, 1. forduló: Szerbia – Spanyolország 3-32, Szlovákia – Olaszország 1-26, Franciaország – Izrael 7-8; 2. forduló: Franciaország – Szerbia 15-14, Izrael – Szlovákia 18-7, Spanyolország – Olaszország 9-12; 3. forduló: Szlovákia – Szerbia 6-9, Franciaország – Spanyolország 4-16, Olaszország – Izrael 18-5; 4. forduló: Szerbia – Olaszország 7-23, Spanyolország – Izrael 20-3, Franciaország – Szlovákia 28-5;

5. forduló: Spanyolország – Szlovákia 26-3, Izrael – Szerbia 15-4, Olaszország – Franciaország 19-6.

A végeredmény: 1. Olaszország 15 pont, 2. Spanyolország 12, 3. Izrael 9, 4. Franciaország 6, 5. Szerbia 3, 6. Szlovákia 0.

Magyar–román párharc lehet a férfiaknál is

Románia az Eb-bronzérmes montenegrói együttessel találkozott a férfiak Európa-bajnokságának nyolcaddöntőjében, amely tegnap lapzárta után fejeződött be Splitben. A győztes a címvédő magyarokkal mérkőzik a holnapi negyeddöntőben.

A magyar csapat imponáló magabiztossággal végzett az élen a D jelű kvartettben, így a nyolcaddöntőben nem kellett szerepelnie. A férfiak tornáján szereplő 16 csapatot ugyanis négy csoportba osztották, amelyekből az elsők rögtön a negyeddöntőbe jutottak, míg a második és harmadik helyezettek keresztbe játszottak egymással a nyolc közé kerülésért.

Románia a Hollandia elleni 12-12-es döntetlennel fejezte be szereplését a C csoportban, csak gyengébb gólkülönbsége miatt szorult a kvartett harmadik helyére, a németalföldi alakulat mögé, miután mindkét együttes egyaránt 4 pontot gyűjtött. A csoportot Spanyolország nyerte nagy fölénnyel, 9 ponttal, és Németország lett az utolsó, pont nélkül.