Háromgólos hazai vereséggel kezdte a labdarúgó 2. liga idényét az FK Csíkszereda a feljutás érdekében több élvonalbeli tapasztalt focistát használó Concordia Chiajna ellen.

A vendégek az első félidőben erős mezőnyfölényt alakítottak ki, és Burcea góljaival már szünet előtt kétgólos előnybe kerültek: előbb mintegy 10 méterről lőtt laposan a hálóba, majd egy lecsorgó labdát a jobb kapufa mellől küldött a kapuba.

A második félidőben, miután Csíkszereda kétszer is a kapufát találta el, a 76. percben Kárándi megkapta a második sárga lapját, és Chiajna a 84. percben Corbu révén belőtte a harmadik gólt is.

A 2. liga rajtja egyébként elég zavarosra sikerült, ugyanis, noha az első forduló megkezdődött, még mindig nem lehet pontosan tudni a mezőny összetételét. Az FC Brassó ugyanis nem kapott versenyengedélyt, a szövetség illetékes bizottságának döntését azonban megtámadta a lausanne-i Nemzetközi Sportdöntőbíróságon, s ennek a határozatáig nem lehet tudni, hogy Brassó vagy a Bukaresti Spartac vesz részt a pontvadászatban. Brassó (vagy a Spartac) mérkőzését az első fordulóból emiatt el is halasztották. Továbbá a román sportsajtó keményen kifogásolja, hogy a húszas mezőnyből csupán 12 csapatnak van feljutási joga. Ez ugyan kedvezhet Csíkszeredának, azonban az első fordulóban pontosan a legerősebb riválist kapta. Az FK a következő héten a Brassó (vagy a Spartac) ellen kellene pályára lépjen, egyelőre azonban nem tudni, hogy lesz-e meccs.

Labdarúgó 2. liga, 1. forduló: Resicabányai CSM–Unirea Slobozia 0-1, Viitorul Pandurii Târgu Jiu–FC Argeş Piteşti 0-0, CS Tunari–CSM Slatina 1-3, Bukaresti Metaloglobus–Sellenberki SK 0-1, Dési Unirea–CSM Alexandria 1-0. A Vajdahunyadi Corvinul–Karácsonkői Ceahlăul, CS Mioveni–Gloria Buzău és Chindia Târgovişte–Bukaresti Steaua mérkőzéseket később játsszák. A Brassói FC/Progresul Spartac–Újszentesi SK mérkőzést elhalasztották.