2024. july 2., Tuesday

Mindent egy lapra, az offenzívára tett fel Cristiano Bergodi, a Sepsi OSK 1. ligás labdarúgócsapatának az edzője a CS Mioveni elleni mérkőzésen, az alsóházi rájátszás első fordulójában. A 80. percig azonban – a fojtogató mezőnyfölény dacára – semmi nem jött össze a házigazdáknak, s csak a legvégére alakult ki a 3-1-es győzelem.

Az ilyen meccsekre szokták mondogatni, hogy elbillent a pálya, akkora volt a Sepsi OSK mezőnyfölénye. Azonban hiába a két csatár és a támadószellem, továbbra is hiányzott a csapatból a védelmet zavarba hozó passzokat osztogató tisztafej, a labdát birtokló játékos legtöbbször nekirontott a védelemnek, amíg szerelték. Talán Fülöp István kellett volna ez legyen, a hosszas kihagyás azonban meglátszott a játékán, így az ő hibája után indította Mioveni azt a támadást, amelyből előbb szöglet lett, majd a beívelést Garruti megtolta, és Balaur közelről a hálóba fejelt (0-1). Az ellenfél gólja teljesen ellentmondott a játék képének, de hiába, ha a fölényhez nem társulnak világos helyzetek, legfeljebb Ștefănescu lehetőségét lehet említeni, aki kis szögből a 10. percben oldalhálóba küldte. Mégis, akár szünet előtt egyenlíthetett volna a Sepsi OSK, de Eder fellökését követően Mitrea büntetőjét megfogta a sarkot eltaláló Iustin Popescu.

A második félidőt a kihagyott tizenegyes lélektani terhével kezdte a Sepsi OSK, de Bergodi tőle szokatlan módon már a szünetben kettőt cserélt, és nagyon hamar még kettőt, tovább erősítve a támadósort. Az első igazán nagy helyzet azonban ismét Niczuly kapuja előtt alakult ki a 60. percben, amikor öt a kettő ellen támadhatott Mioveni, azonban Lixandru perdítését az ötös sarkáról Mitrea szögletre mentette.

A jég akkor tört meg, amikor már egyre többen kezdték elkönyvelni, hogy újabb olyan mérkőzésen szenved vereséget az OSK, amelyen végig támadott. A 79. percben egy szöglet után Mitrea öt méterről célba vette Popescut, a kipattanóra pedig Tudorie rácsapott, és közelről a hálóba küldte (1-1). Az egyenlítés után még jobban felpörgött a hazai offenzíva, és a 86. percben Mitrea tökéletes ívvel érkező beadását a lesről indult Tudorie fejelte 8 méterről a hálóba (2-1).

Az utolsó néhány percben Mioveni kinyílt egy kicsit, és ezt a hosszabbítások második percében Ștefănescu kihasználta: mélyről érkezett a 11-es pont környékére, és Bărbuț beadását laposan a jobb alsóba küldte (3-1).

A győzelem ellenére sok kérdőjelt vet fel a mérkőzés, és ha az OSK valóban meg akarja szerezni a 7-8. helyek valamelyikét, akkor ennél sokkal pontosabban, okosabban felépített támadásokat kell vezetnie, és rá kell jönnie, hogy a labdabirtoklás önmagában mit sem ér, ha a csatárok nem kapnak igazán használható labdákat.

A következő mérkőzést a Sepsi OSK vasárnap 16 órától játssza, az osztályozót jelentő helyet elkerülni akaró Dinamo 1948 otthonában.

Labdarúgó 1. liga, alsóházi rájátszás, 1. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – CS Mioveni 3-1 (0-1)

Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK-stadion. Vezette: Horia Mladinovici (Bukarest) – Bogdan Gheorghe (Bukarest), Ionel Dumitru (Gherghița). Tartalék: Kovács Szabolcs (Nagykároly). Ellenőr: Dan Berbecaru (Rm.-Vâlcea).

Gólszerzők: Tudorie (79., 86.), Ștefănescu (90+2.), illetve Balaur (38.).

Sárga lap: Mitrea (71.), illetve Șerbănică (32.).

Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov (54. Askovszki), Ňinaj, Mitrea, Ispas (46. Dumitrescu), Fülöp (46. Golofca), Eder, Ștefănescu, Tudorie (90. Fofana), Damașcan (67. Luckassen), Bărbuț.

Dacia Mioveni: Popescu – Balaur (79. Iacob), Scarlatache, Garruti, Rădescu (79. Trif), Lixandru, Dumitriu, Șerbănică (59. Burnea), Sanoh (67. Raicea), Rusu, Buziuc (67. Blănaru).

1. ligás alsóházi rájátszás, 1. forduló (vasárnapi eredmények): Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – CS Mioveni 3-1, Bukaresti Rapid 1923 – Bukaresti Dinamo 1948 3-1.

Fotó: a Sepsi OSK közösségi oldala