2024. july 3., Wednesday

A játéknap előtt sereghajtó Mezőkövesd hátrányból fordítva 2-1-re legyőzte a címvédő és éllovas Ferencvárost a magyar labdarúgó NB I 11. fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén. A hazaiak másodszor nyertek, a vendégek másodszor kaptak ki a mostani szezonban.

A gyors ferencvárosi találat után is a vendégek birtokolták többet a labdát, s bár sokáig nem tudtak újabb helyzetet kidolgozni, a félidő derekán csak Piscitelli bravúros védése mentette meg a Mezőkövesdet az újabb góltól. A hazaiak veszélyes kontrákat vezettek, s a játékrész közepén alaposan tesztelték a Ferencváros alkalmi védelmét, amely nem vizsgázott túl jól. Dibusz több alkalommal is bravúrral védett, egy szöglet után azonban már ő is tehetetlen volt.

A kiegyenlített első félidőt követően többet birtokolta a labdát a hazai csapat, nem engedte kibontakozni ellenfelét. A játékrész közepén a győzelem megszerzésének reményében cserékkel frissítette csapatát Sztanyiszlav Csercseszov, az FTC vezetőedzője, s innentől kezdve már inkább a fővárosiak irányítottak. Ennek ellenére a hajrában a kontrázó Kövesd jutott büntetőhöz – Botka buktatta Besirovicot a 16-oson belül –, amelyet Drazic értékesített úgy, hogy Dibusz a kapufára tolta a labdát, de az a hátáról a hálóba pattant.

Az utolsó percekben beszorította riválisát a csütörtökön még Európa-liga-meccset játszó bajnokcsapat, de csak lesgólig jutott, egyenlítenie nem sikerült.

Fotó: a Mezőkövesd Zsóry FC honlapja

NB I, 11. forduló: Mezőkövesd Zsóry FC – Ferencváros 2-1 (1-1)

Mezőkövesd, 4250 néző, vezette: Bognár.

Gólszerzők: Karnyicki (28.), Drazic (83., 11-esből), illetve Marquinhos (2.).

Sárga lap: Lukic (38.), Karnyicki (52.), Besirovic (89.), illetve Sigér (11.), Marquinhos (45+1.), Pászka (53.), R. Mmaee (81.).

Mezőkövesd: Piscitelli – Kállai K., (70. Vadnai) Lukic, Pillár, Vajda – Cseri (77. Brtan), Karnyicki, Da. Babunszki, Besirovic – Molnár G. (88. Madarász), Drazic.

Ferencváros: Dibusz – Thelander, Sigér, Knoester, Pászka – Esiti (67. Vécsei), Gojak (67. Traoré) – Auzqui (60. Botka), Mercier (60. Zachariassen), Marquinhos – Boli (67. R. Mmaee).

* NB I, 11. forduló: Debreceni VSC – Újpest FC 4-1, Mezőkövesd Zsóry FC – Ferencváros 2-1.

* NB II, 12. forduló: Szombathelyi Haladás – MTK Budapest 3-2, FC Ajka – Szeged-Csanád Grosics Akadémia 1-4, Tiszakécskei LC – Pécsi MFC 1-2, BFC Siófok – Gyirmót FC Győr 1-3, HR-Rent Kozármisleny – Credobus Mosonmagyaróvár 0-4. Diósgyőri VTK-Budafoki MTE 2-1. Az élcsoport: 1. Pécsi MFC 26 pont, 2. Diósgyőri VTK 24, 3. Gyirmót 22.

Televíziós közvetítések a Magyar Kupából

Magyar Kupa, a 16 közé jutásért:

* kedd, 18.00 óra: ETO FC Győr (NB II) – Kecskeméti TE;

* szerda, 14.00 óra: Iváncsa KSE (NB III) – Ferencvárosi TC; 21.00 óra: MOL Fehérvár FC – Puskás Akadémia FC.

Valamennyi mérkőzést az M4 Sport televízió közvetíti.

Távozik Michael Boris a Fehérvártól

A Vasastól elszenvedett szombati vereséget követően távozik a MOL Fehérvár FC labdarúgócsapatától Michael Boris vezetőedző. A német szakember február 16-a óta 32 tétmérkőzésen irányította a székesfehérvári együttest, amely ezeken 13-szor nyert. Michael Boris mellett távozik a szakmai stábból Preisinger Sándor asszisztensedző is. Felajánlotta lemondását Sallói István sportigazgató, amit a klub vezetése elfogadott.