Csúnya vereségbe szaladt bele a Sepsi OSK a labdarúgó Szuperliga 10. fordulójában. A másodikba egymás után, azt követően, hogy május óta 14 meccset zavart le vereség nélkül rendes játékidőben. Ráadásul kapott öt gólt hazai pályán, többet, mint az előző hét bajnoki meccsen, vagy annyit, mint a hat Európa-konferencialiga-meccsen összesen, amivel lerombolta a nehezen átjátszható védelem nimbuszát. Az FCSB csatárai ezen a meccsen nem csupán eredményesek voltak, de előtte gondoskodtak arról is, hogy megszégyenítsék a OSK védőit.

A kezdőcsapat kihirdetésekor meglepetésként nem csak a Craiován magának egy negyedik sárgát kikunyeráló Ștefănescu hiányzott, de további négy alapember is. Kissé furcsa, de pont az FCSB ellen jelentett sérültet Păun, Rodriguez és Oteliță is. Nem játszhatott a craiovai meccs első félidejében már lecserélt Bălașa sem, helyette azonban Kecskés állhatott be, míg a többiek miatt improvizálni kellett. A korhatár alatti játékosként Oteliță helyett használt Oroian nem a saját jobbhátvéd posztján, hanem jobbszélsőként játszott, ez volt az első nagy gyengeség. Balhátvédként a ritmusból kiesett, a Prágába távozott Dumitrescut helyettesíteni hivatott Florin Ștefan lépett pályára. Păunt és Rodriguezt sem tudták helyettesíteni a védelem előtt, ez az első félidőben kapott két gólnál vált nyilvánvalóvá. A 6. percben, miután Varga ott veszített labdát, ahol nemigen szabad, a középpályán, Șut teljesen zavartalanul vezethette rá és lőhetett rá 25 méterről, a labda pedig éppen befért a jobb kapufa és Niczuly keze közé az alsó sarokba (0-1). A 11. percben pedig Olaru labdázgathatott zavartalanul 20 méterre, átvette jobbal, ballal pedig röptéből a jobb felső sarokba küldte (0-2).

Csak ekkor kezdett el próbálkozni a Sepsi OSK, és két lehetőséget kihagyott a szünetig. A 17. percben a botcsinálta csatár, Oroian lőtt laposan kevéssel a hosszú sarok mellé, míg a 28. percben Varga fejese találta telibe a kapufát. Az FCSB azonban még háromszor növelhette volna az előnyét. A 29. percben Ov. Popescu lövése kerülte el kevéssel a kaput, a 34. percben Compagno lőtt fölé jó pozícióból, míg a 45. percben Coman szabadrúgását előbb kiejtette Niczuly, aztán belepiszkált, hogy Ngezana kisodródjon.

Szünetben mintha Gigi Becali cserélt volna a Sepsi OSK-nál is. A középhátvéd Kecskés helyett a balszélső Damașcan állt be – jobbszélsőként. Az ötlet az lett volna, hogy Oroian foglalja el a jobbhátvéd posztot, Ciobotariu pedig behúzódjon középhátvédnek. Ez pedig egyértelmű elfogultságnak bizonyult Liviu Ciobotariu részéről a fia, Denis iránt. Utóbbi ugyanis igencsak szerény teljesítményt nyújtott középhátvédként. Az 57. percben edzőbóját játszott Coman mellett, aki úgy fordult le Olaru passzából, mintha edzésen gyakorolt volna, s lőtt öt méterről laposan a kapuba (1-3), a 69. percben Octavian Popescu pedig gyorsvonatként robogott el mindkét őt szemlélő középhátvéd mellett, hogy az FCSB negyedik gólját megszerezze (2-4).

Igaz, a Sepsi OSK közben kétszer is majdnem visszajött a meccsbe, az 51. percben Šafranko csökkentette 1-2-re a hátrányt Varga beadásából, a 60. percben pedig Alimi kapott „szemes” passzt Mateitől, és ez akkor 2-3-ra való szépítést jelentett. A negyedik FCSB-gól után azonban már nem volt ereje megint újítani, ráadásul Florin Ștefan is okozott még egy tizenegyest Băluță buktatásával, ha lúd, legyen kövér alapon, amit Đoković értékesített.

A második játékrészben Băluță és Oct. Popescu további lehetőségeket hagyott ki, míg a Sepsi OSK részéről a gólok mellett Ciobotariu szöglet utáni fejesét említhetjük, amelyet Șut és Târnovanu közös erővel hárított.

Hogy erősebb szavakat ne használjunk, ez nem volt szép, fiúk! Ráadásul igen nehéz időszak következik. Szerdán Nagyszebenben játszanak a kupában, majd Konstancára utaznak a Farulhoz, illetve lesz két kolozsvári kiszállás is, elmaradt meccsen a CFR 1907 ellen, soros fordulóban az FCU-val. Kitart-e a hullámvölgy, avagy...?

Fotó: a FCSB közösségi oldala

Szuperliga 10. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Bukaresti FCSB 2-5 (0-2).
Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK-stadion. Vezette: Cătălin Popa (Pitești) – George Neacșu (Câmpulung Muscel), Romică Bîrdeș (Pitești). Tartalék: Bogdan Dumitrache (Bukarest). Ellenőr: Marian Salomir (Kolozsvár). Videóbíró: Florin Andrei (Marosvásárhely). Segéd- videóbíró: Ovidiu Artene (Vaslui).
Sepsi OSK: Niczuly – Ciobotariu (70. Debeljuh), Kecskés (46. Damașcan), Ňinaj, Fl. Ștefan, Fr. Junior (63. Aganović), Matei, Alimi, Oroian, Šafranko (75. Debeljuh), Varga (63. Ion Gheorghe).
FCSB: Târnovanu – Pantea, Ngezana, Lixandru, Radunović (83. Panțîru), Ov. Popescu (46. Đoković), Șut, Olaru (75. Haruț), Miculescu (46. Oct. Popescu), Compagno (46. Băluță), Coman.
Gólszerzők: Šafranko (51.), Alimi (60.), illetve Șut (6.), Olaru (11.), Coman (57.), Oct. Popescu (69.), Đoković (73. – büntetőből).
Sárga lap: Fr. Junior (20.), Ňinaj (73.), illetve Târnovanu (30.), Băluță (49.).

* Szuperliga, 10. forduló: Petrolul 52 Ploiești – Nagyszebeni Hermannstadt 0-0, Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Bukaresti FCSB 2-5.
* 2. liga, 7. forduló: Dési Unirea – Unirea 04 Slobozia 0-0. Az élcsoport: 1. Sellemberk 19 pont, 2. Slobozia 15, 3. Vajdahunyad 14 (11-6), 4. Bodzavásár 14 (10-6).
* NB I, 7. forduló: Fehérvár FC – ZTE FC 3-3, Ferencvárosi TC – Kisvárda Master Good 1-0. Az élcsoport: 1. MTK 14 pont/7 mérkőzés, 2. Diósgyőr 13/7, 3. FTC 12/5 (19-8), 4. Debrecen 12/6 (12-8).
* NB II, 8. forduló: ETO FC Győr – Szombathelyi Haladás 1-1, FC Ajka – BFC Sió-
fok 0-2, Vasas FC – Gyirmót FC Győr 2-0, Kolorcity Kazincbarcika SC – BVSC-Zugló 2-2, Pécsi MFC – Aqvital FC Csákvár 0-1, Szeged-Csanád Grosics Akadémia – Nyíregyháza Spartacus FC 1-1, Credobus Mosonmagyaróvár – HR-Rent Kozármisleny 1-1, Budafoki MTE – Tiszakécskei LC 2-1, Soroksár SC – Budapest Honvéd 1-1. Az élcsoport: 1. Győri ETO 16 pont (5 győzelem, 17-10), 2. Budafok 16 (5, 10-6), 3. Nyíregyháza 16 (4).