2024. july 2., Tuesday

Nem... nem vártuk el, hogy győzzön a Sirius a Sepsi SIC otthonában, sőt azt sem vártuk el, hogy megszorongassa a bajnoki címvédőt. Azt vártuk, hogy ha nem is olyan szinten, mint a kupa elődöntőjében, de legalább úgy tegye a dolgát a pályán, mint a bajnoki alapszakasz utolsó előtti fordulójában, és nehezítse meg kicsit a háromszékiek dolgát, hogy érezzék, meg kell dolgozzanak a sikerért, ami amúgy természetes a két keret közötti tetemes különbséget figyelembe véve.

Az azonban, ahogy pályára állt a Sirius a bajnoki negyeddöntő sorozat első mérkőzésén, teljes egészében elfogadhatatlan, és ahhoz a fejlődéshez képest, amit az utóbbi néhány mérkőzésen mutatott, érthetetlen. Nem csak teljesen feladták fejben a küzdelmet már az első perctől kezdve, de egész egyszerűen elfelejtettek mindent, amit a kosárlabdáról tudtak, hiszen illik 15 pontnál többet szerezni egy félidőben, még egy ilyen kiegyensúlyozatlan meccsen is.

Szeretnénk valami pozitívat mondani erről a meccsről, de nem tudunk. A statisztikai adatok egyszerűen elsöprőek az ellenfél javára, de amit a számok nem mutatnak, az a teljes tanácstalanság és cselekvésképtelenség, azok az elképesztő hibák, amiket a pályán láthattunk.

Nem akarjuk fokozni... Vasárnap este Marosvásárhelyen játszotta a negyeddöntő sorozat második mérkőzését a két csapat, és noha e sorok írásakor az eredményt még nem ismerjük, biztosak vagyunk benne (önök már tudják), hogy a Sepsi SIC győzelmével ért véget.

Amikor ezeken a hasábokon feltettük a kérdést, hogy oké, bejutnak a rájátszásba, de hogyan tovább, fanyalgással vádoltak meg. Pedig akkor még nem is sejtettük, hogy ennyire mélyre tud süllyedni a csapat játéka.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, rájátszás, 1. kör, 1. mérkőzés: Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC – Marosvásárhelyi Sirius 105:37 (27-9, 26-6, 24-9, 28-13).

Sepsiszentgyörgy, Sepsi Aréna, 350 néző. Vezette: Ștefan Atomulesei (Brassó), Andrei Răileanu (Focșani), Szőcs Janka (Gyergyószentmiklós). Ellenőr: Marian Oprea (Brassó).

Sepsi SIC: Cave 22 pont, Jones 21 (3), Hrisztova 21 (1), Gereben 11 (3), Ghizilă 11 (3), Mititelu 10 (1), Părău 6, Cătinean 3, Mikes, Orbán, Pop, Toma.

Sirius: Cooper 16 pont, Garrett-Hammett 11 (2), Lipovan 6 (2), Podunavac 2, Horobec 2, Feiseș, Oancea, Moga, Ignatcsenko, Sólyom.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, felsőházi rájátszás, 1. kör, 1. mérkőzés (két győzelemig tartó sorozatok): Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC – Marosvásárhelyi Sirius 105:35, Konstancai CSM – Kézdivásárhelyi KSE 84:54, Aradi FCC Baschet – Kolozsvári U 90:55, Brassói Olimpia – Bukaresti Rapid 61:68.

Fotó: a Sepsi SIC közösségi oldala