2024. october 6., Sunday

Megállíthatatlannak tűnik a szászrégeni labdarúgócsapat zuhanása a harmadosztály 7. csoportjában, miután zsinórban az ötödik vereségét is elszenvedte, ebből hármat hazai környezetben. Miután a Besztercei Gloria valósággal leiskolázta Stoica Vili tanítványait egy megdöbbentő, 6-0-ra zárult mérkőzésen, pénteken a 3. ligás újonc Balázsfalvi CIL gárdáját fogadta az együttes. A mintegy 350 néző abban reménykedett, hogy talán egy újonc ellen sikerülhet pozitív eredményt elérni.

Az Avântul jól kezdte az összecsapást, többnyire uralva a játékteret. A 7. percben lejegyezhettük a házigazdák első gólhelyzetét: Enescu pontosan elvégzett bal oldali szögletét Merdariu mintegy 12 méterről erőtlenül fejelte kapura. A 11. percben a vendégek hozták veszélybe Menyhárt kapuját Taifas révén, akinek a közvetlen közeli lövését a hazaiak fiatal hálóőre remek érzékkel hárította. A találkozó eléggé jó iramú volt, mindkét kapunál adódtak gólszerzési lehetőségek. A 20. percben M. Pop kecsegtető pozícióból fölé lőtt, majd hat perccel később a túloldalon a veszélyes Cioară tette ugyanezt, ám próbálkozása szintén pontatlanra sikeredett. A 29. percben lejegyezhettük az Avântul egyik legnagyobb gólhelyzetét: Enescu mintegy 8 méterről, zavartalan helyzetben nemes egyszerűséggel fölé lőtt. 1-0 helyett pedig a 31. percben 0-1-re módosult az eredményjelző, ekkor R. Suciu egy teljesen értelmetlen és érthetetlen belépője nyomán a balázsfalviak jogos büntetőhöz jutottak, amelyet Cioară magabiztosan értékesített. A 38. percben a szászrégeniek újabb hatalmas gólhelyzetet puskáztak el: Forgaci remek pozícióból naggyá tette Păduraru kapuvédőt. A tetszetősen futballozó vendégek a 43. percben kétgólosra növelték előnyüket, miután Iaru góllal fejezte be közel 70 méteres, gyönyörű egyéni akcióját. A középpályást nem támadta ki senki, kitűnő szólója végén, a büntetőterület közeléből, egy védhetetlen lövéssel bevette a régeniek kapuját. Mindenki Iarut nézte: a közönség is, az akcióban „gyönyörködő” hazai védelem is... A 45. percben Truța nagyon közel állt csapata hátrányának lefaragásához, ám a 42. esztendeje felé haladó kapitány közeli lövését a vendégkapus óriási bravúrral védte.

A második játékrész Avântul-támadásokkal vette kezdetét. A 47. percben Enescu gyenge fejesét Păduraru könnyedén elcsípte. Az 58. percben a fáradhatatlan Truța határozottan betört a tizenhatos bal oldalán, és egy jól eltalált lövéssel bevette a vendégkaput: 1-2. Két perccel később a Fehér megyei gárda szerezhetett volna gólt, ám Nicula 8-9 méterről leadott, bődületes erejű bombája a felső léccel találkozott. Talán még most is rezeg a léc... Noha az Avântul többet támadott,  nem jelentett komoly veszélyt a vendégek kapujára, kevés volt az említésre méltó gólhelyzet. A mérkőzés hajrájában a szászrégeniek két alkalommal is veszélyeztettek: előbb a 85. percben, amikor Potor kevéssel maradt le Moldován Tamás labdájáról, majd két perc elteltével Bugnar remekül robogott el a jobb szélen, ám zárt szögből küldött erős lövése jócskán fölé landolt. Egyenlítés helyett a 88. percben újabb vendéggólt jegyezhettünk: Stănilă mintegy 17 méterről egy látványos és védhetetlen lövéssel harmadszorra is betalált a tehetetlen Menyhárt kapujába: 1-3.

A szászrégeniek újabb vereséget szenvedtek hazai környezetben, ami már korántsem meglepő. Ezúttal azonban, főképp az első félidőben, Stoica Vili legénységének teljesítménye elfogadható szintre emelkedett. Sok esetben a szerencse is elpártolt tőlük. Az elmúlt öt forduló mérlege lesújtó: az ugyanennyi elszenvedett vereség mellett a gólkülönbség 2-19. A csapat helyzete egyre kilátástalanabb. A téli szünetig nem történhet számottevő változás az Avântul háza táján, s ami a hátralévő kilenc játéknapon következhet, arra még rágondolni is rossz...

3. liga, 7. csoport, 6. forduló: Szászrégeni CSM Avântul – Balázsfalvi CIL 1-3 (0-2).

Szászrégen, Avântul pálya, borús, esős időjárás, mintegy 350 néző. Vezette: Bogdan Jijie (Botosán) – Alexandru Șomlea, Antonio Mesaroș (mindketten Kolozsvár). Tartalék játékvezető: Gabriel Toma (Kerelőszentpál). Ellenőr: Flavius Burlea (Fogaras), Mihai Hârlab (Brassó).

Szászrégeni CSM Avântul: Menyhárt – Căliani, Merdariu, R. Suciu, Bugnar, D. Dan (67. Panga),  Truța, Chirlejan (76. Potor),  Enescu, (76. Moldován T.), Pop, Forgaci.

Balázsfalvi CIL: Păduraru – D. Moldovan, Oprișor, Jică, Boldea (13. Vlad), Nicula (78. Stănilă), Câmpean, Iaru (63. Cristea), Magyari (46. Olariu), Cioară (78. Cristean), Taifas.

Gólszerzők: F. Truța (58.), illetve A. Cioară (31. – büntetőből), R. Iaru (43.), D. Stănilă (88.).