A hatodik bajnoki mérkőzésen a hatodik nagy arányú győzelmét könyvelhette el a Marosvásárhelyi CSM kosárlabdacsapata az 1. ligában.

Ezúttal az újonc Brassói Ralph volt George Trif tanítványainak az ellenfele, és már az első percektől nyilvánvaló volt a különbség a két fél között. A vendégek, esélyteleneségük tudatában, nagyon lendületesen kezdtek, megpróbálták meglepni a kissé unottan indító marosvásárhelyieket, ám így sem tudtak egy pillanatig sem vezetéshez jutni, legfeljebb néhány lepattanó megszerzésével próbáltak lépést tartani. Szép lassan azonban a marosvásárhelyiek teljesen átvették az irányítást, a második negyed elején egy 18-0-s sorozattal állva hagyták a lelkes ellenfelet. Ezt követően a marosvásárhelyi kispad minden taktikai változatot kipróbált, sokat pihentette a legjobbakat a keretből, és lehetőséget biztosított a fiataloknak a bizonyításra. Ennek ellenére Brassó csak a harmadik negyedben tudta úgy-ahogy tartani magát, ám azt már nem tudta megakadályozni, hogy a CSM 100 pont alatt maradjon, 19-0-s rohamnak is köszönhetően.

A marosvásárhelyi játékosok 52%-os hatékonysággal dobtak mezőnyből, ennek keretében 41%-ban a triplákat, noha legjobb dobóik kevesebb, mint egy félidőnyit voltak a pályán. Ezen a meccsen is Sánta szerzett dupla duplát, 19 ponttal és 14 lepattanóval, 25 percnyi játék alatt.

Ez volt a csapat utolsó mérkőzése ebben a naptári évben, a bajnokság január 9-én folytatódik a 7. forduló mérkőzéseivel. A CSM számára pedig a következő három fordulóban a legerősebb ellenfelek következnek: sorban a Nagyváradi CSM-CSU fiókcsapata, a Bukaresti Laguna, valamint a legfőbb rivális, Bukaresti Știința. Bár a CSM tűnik esélyesebbnek, az biztos, hogy a szerény ellenfelekkel szembeni, néha langyosnak tűnő játék ezeken a meccseken nem lesz elég. Különösen a Știința ígérkezik veszélyesnek, hisz két amerikai légióst is foglalkoztat. A program szerint a Știința elleni találkozót január 23-án Bukarestben rendezik.

Fotó: a városi sportklub közösségi oldala

Kosárlabda 1. liga, 6. forduló: Marosvásárhelyi CSM – Brassói Ralph 102:43 (28-13, 27-8, 21-15, 26-7)

Marosvásárhely, ligeti sportcsarnok, 400 néző. Vezette: Csíki Zsolt (Marosvásárhely), Szőcs Janka (Gyergyószentmiklós), Faluvégi István (Szászrégen). Ellenőr: Alexandru Columban (Kolozsvár).

Marosvásárhelyi CSM: Martinić 21 pont (2), Sánta 19, Borșa 15 (1), Nistor 12 (1), Bölöni 11 (1), Engi-Rosenfeld 9 (3), Kiss 8 (2), Bot 6 (2), Mureșan 1, Șolopa, Tălmăcean, Blaga.

Ralph: Souca 15 pont, Stochici 13 (2), Drăgușanu 8, Ileș 4, Zaharia 3 (1), Turtoi, Tota, Preda.

Kosárlabda 1. liga, 5. forduló: Bukaresti Laguna – Bukaresti Stiinţa 79:100; 6. forduló: Nagyszebeni CSU II – Bukaresti Eagles 85:41, Kolozsvári Universitatea – Bukaresti Laguna 65:85, Marosvásárhelyi CSM – Brassói Ralph 102:43, Jászvásári Politehnica – Bukaresti NN Ulisse 85:73 (korábban játszották).

Elmaradt mérkőzésen: Nagyszebeni CSU II – Bukaresti Agronomia 72:62.