A mezőny két legjobb együttese elleni mérkőzésekkel zárta az alapszakaszt a Sirius női kosárlabdacsapata, mindkettőt elvesztette.

Sepsiszentgyörgyön, a bajnok elleni találkozón a Sepsi SIC fölénye nagyobb volt, mint másfél héttel korábban, a kupában. A szentgyörgyiek fölényesen uralták a teret a palánk alatt (46-24 a lepattanózásban), 30 kétpontost dobtak 44 próbálkozásból, míg a Sirius triplákkal próbálta tartani a frontot – nem sokáig. Különösen, hogy kiújult Horobec ujjsérülése, így ő csak 12 percet töltött a pályán!

A Sirius tartalékolt is kicsit, a hazai, Arad elleni meccsre gondolván, így érzékenyen érintette, hogy Horobec kidőlt a sorból. Sólyom Sára azonban kiválóan helyettesítette a padon maradt ukrán erőszélsőt, és a mérkőzés első negyedében állt a zászló a marosvásárhelyi együttesnek. A Sirius meglepte az aradiakat a nagyon agresszív védekezésével, a vendégek ekkor a marosvásárhelyiek támadásainak ellenszerét sem találták, így hazai sikert hozott az első negyed. Várható volt azonban, hogy a továbbiakban érvényesül a vendégek nagyobb játéktudása, amelyet a harmadik negyedben nagyon agresszív védekezéssel és 64%-ban értékesített triplákkal fejeltek meg. A hazaiaknak ugyanakkor ezúttal nem igazán ment távolról, és Garrett-Hammett is szokatlanul gyenge napot fogott ki.

Az alapszakaszból még egy forduló van hátra, a Sirius azonban már minden meccsét lejátszotta, a 22. fordulóban áll. Ahhoz, hogy kiderüljön, sikerült-e elcsípni a rájátszás felsőházát, meg kell várnia a CSM Alexandria eredményeit a Brassói CSU elleni elmaradt és a Kézdivásárhelyi KSE elleni találkozón. Alexandria akkor veheti el a Sirius helyét a legjobb nyolc között, ha mindkét meccset megnyeri. A papírforma azt mondja, hogy az ellenfelei az esélyesek.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, 20. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC – Marosvásárhelyi Sirius 115:62 (22-7, 37-14, 36-15, 20-26).

Sepsiszentgyörgy, Sepsi Aréna, 500 néző. Vezette: Sorin Drugău (Brassó), Vlad Antonio Sandu (Nagyszeben), Diana Bucerzan (Temesvár). Ellenőr: Marian Oprea (Brassó).

Sepsi SIC: Hrisztova 25 pont (5), Cave 22, Mititelu 18 (3), Jones 15 (3), Gereben 9 (3), Jespersen 9 (1), Mikes 5 (1), Părău 4, Cătinean 4, Orbán 2, A. Pop 2, Toma.

Sirius: Cooper 24 pont (3), Lipovan 12 (2), Podunavac 11 (1), Feiseș 5 (1), Sólyom 4, Garrett-Hammett 2, Ignatcsenko 2, Horobec 2, Ciciovan, Oancea.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, 21. forduló: Marosvásárhelyi Sirius – Aradi FCC Baschet 52:78 (15-11, 12-22, 7-22, 18-23).
Marosvásárhely, Simon László Sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Vlad Potra (Kolozsvár), Ștefan Atomulesei (Brassó), Ioana Drăgoi (Temesvár). Ellenőr: Marius Hurgoi (Kolozsvár).
Sirius: Cooper 18 pont (2), Sólyom 12, Ignatcsenko 6, Podunavac 5 (1), Lipovan 5, Feiseș 4, Ciciovan 2, Garrett-Hammett, Oancea, Szász. Kispadon: Moga, Horobec.
FCC Baschet: Hadžović 19 pont (1), Bogičević 17 (3), Baptiste 11, Greene 8, Nagy 7, Gjorgjeva 4, Akathiotu 3 (1), Fleșer 3 (1), Ciotir 3 (1), Pika 3 (1).

Női kosárlabda Nemzeti Liga, alapszakasz:
* 20. forduló: Bukaresti Rapid – CSM Târgoviște 78:56, Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC – Marosvásárhelyi Sirius 115:62, Konstancai CSM – Kolozsvári U 92:49, Bukaresti Agronomia – Kézdivásárhelyi Hoya KSE 87:80. Az Aradi FCC Baschet állt, a Brassói Olimpia – CSM Alexandria mérkőzést tegnap, lapzárta után rendezték.
* 21. forduló: CSM Alexandria – Bukaresti Agronomia 76:73, Kézdivásárhelyi Hoya KSE – Brassói Olimpia 80:67, Marosvásárhelyi Sirius – Aradi FCC Baschet 52:78, Kolozsvári U – Bukaresti Rapid 66:61, CSM Târgoviște – Konstancai CSM 62:85. A Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC állt.

Fotó: Nagy Tibor