Két mérkőzést játszott a marosvásárhelyi városi sportklub kosárlabdacsapata a Zsilvásárhelyen rendezett barátságos tornán. Ezen eredetileg négy csapat vett volna részt, de miután az SCM U Craiova visszavonta a nevezését, a szervezők hármas körmérkőzést rendeztek.

Az első napon a házigazda Zsilvásárhelyi CSM ellen szoros mérkőzést játszottak, az utolsó negyed előtt előnyre tettek szert, de az utolsó tíz percben csak tíz pontot szereztek, így hét ponttal alulmaradtak. A második nap az újonc CS Vâlcea 1924 ellen szünetig húszpontos előnyt építettek ki, ebből egy keveset leadtak a végéig. A csapatba visszatért Sánta Szabolcs és Jakob Lowrance is, akik az SCM Temesvár elleni mérkőzéseken nem játszottak.

Sajnos a házigazdák kizárólag a saját játékosaikról közöltek statisztikákat, így meg kell elégednünk az eredménnyel. Ezzel kapcsolatban is megjegyezzük, hogy a közölt végeredmény a második mérkőzésen nem jön ki, ha a negyedek eredményeit összeadjuk, sajnos nincs módunkban ellenőrizni, hogy hol a hiba, de nagy jelentősége ennek nincs. A Zsilvásárhely – Rm. Vâlcea meccset vasárnap játszották, ennek függvénye a torna végső rangsora, de ennek sincs semmilyen jelentősége.

A következő hétvégén a nagyszebeni Tordai Elemér-emléktornán vesz részt a csapat, vasárnap este a házigazda Nagyszeben CSU-val méri össze az erejét, míg másnap az eredmény függvényében vagy az SCM U Craiova, vagy ismét a CS Vâlcea 1924 ellen játszik.

Barátságos kosárlabda-mérkőzések: Zsilvásárhelyi CSM – Marosvásárhelyi CSM 78:71 (18-16, 21-20, 19-25, 20-10), Marosvásárhelyi CSM – CS Vâlcea 1924 87:79 (26-16, 24-14, 18-16, 19-26).