Megszerezte a 4. helyet a CSU Medicina

A Temesvári CSM elleni idegenbeli találkozó bepótolásával zárult a női röplabda A2 osztály Nyugati csoportjának alapszakasza a Marosvásárhelyi CSU Medicina számára. A találkozó tétje a 4. hely megszerzése volt a csoportban, ami, a folytatás módjától függően, vagy a rájátszásba jutást jelenti, vagy azt, hogy a csapat pályaelőnyt élvez a play-off első körében. A találkozót a Medicina 3:1-re megnyerte.

Kiegyensúlyozott küzdelemnek indult a meccs, hosszú labdamenetekkel, ám elsősorban amiatt, hogy a két együttesnek nincs igazán jó képességű ütője, így a támadások könnyen háríthatók voltak. Ilyen körülmények között a pontok elsősorban az ellenfél hibáiból születtek. A temesváriak egy adott pillanatban 19-13-ra elhúztak, ám a Medicina 19-re egyenlített. Aztán nem tudta kihasználni a lélektani előnyt, és 23-ra elbukta a szettet. A második játszma elején is fej fej mellett haladtak 5-6-ig a csapatok, 6-9 után azonban megrekedtek a házigazdák, és néhány sikeres támadásnak is köszönhetően a Medicina állva hagyta az ellenfelét, meg sem állt 9-23-ig. Ekkor kicsit kiengedett, de a játszmát már nem szalaszthatta el. A harmadik szett 0-6-tal kezdődött és végig a Medicina irányította, majd a negyedik elején is 12-6-ra vezetett. Ekkor váratlanul 12-re egyenlített Temesvár, és 19-19-ig maradt a szoros eredmény. Jött azonban négy marosvásárhelyi pont zsinórban, és noha a házigazdák még három pontot begyűjtöttek, a játszmát és a meccset a CSU Medicina hozta.

A rájátszás első körében ugyancsak a Temesvári CSM lesz az ellenfél, a két győzelemig tartó párharcban a marosvásárhelyiek pályaelőnyt élveznek. Továbbjutás esetén szintén Temesvárra kell utazzon a marosvásárhelyi klub, az alapszakaszt megnyerő Temesvári Politehnica otthonába, az elődöntő sorozat első mérkőzésére.

Női röplabda A2 osztály, Nyugati csoport, bepótolt mérkőzések: Nagyváradi CSU – Temesvári Politehnica 0:3, Temesvári CSM – Marosvásárhelyi CSU Medicina 1:3 (25:23, 12:25, 10:25, 22:25).