Ez a weboldal sütiket használ
A jobb szolgáltatás nyújtásának érdekében sütiket használunk. Az oldal jobb felhasználása érdekében kérjük, fogadja el a sütiket. További információ itt: Adatvédelmi tájékoztató
2026-06-26 14:00:00
*Megkezdődött a nyári idény: a Medve-tó első fürdőzői már péntek délelőtt élvezhették a sós vizet
Fotó: Szováta közösségi oldala
Kistestvérei, a Mogyorósi- és Fekete-tavak után pénteken megnyitott Szovátán a Medve-tó is.
Az idei szezonnyitás érdekessége, hogy péntek estére a Marosvásárhelyi Állami Filharmóniát kérték fel egy rendkívüli szabadtéri koncertre. Ez a különleges klasszikus zenei élmény jelenti a nyári fürdőzési idény nyitányát.
Az esemény 19.30 órára volt hirdetve, hogy egy kellemes nyárestben legyen része azoknak, akik kisétáltak a helyszínre; a zenei élmény követésére a tó körüli sétányokon vagy a tó teraszán biztosítottak lehetőséget.

Ennek ellenére a strandot már 10 órakor megnyitották, az első fürdőzők már a délelőtt folyamán megmártózhattak a sós vízben. Jó hír, hogy a belépők ára a tavalyi szinten maradt, változatlan árakon lehet élvezni a gyógyhatású vizet: a felnőttek 55, a gyerekek és nyugdíjasok 40 lej ellenében mehetnek be a strandra, míg a szovátai lakosoknak 350 lejért kínálnak helyi bérleteket. A tó 10 és 18 óra között van nyitva, 13 és 15 óra között azonban műszaki szünet van, azaz a vízfelületet el kell hagyni, hogy az regenerálódhasson és megőrizhesse természetes rétegződését. Aki azonban a strand területét elhagyja, az csak újabb jegy megváltásával léphet be ismét.
Ez az első ilyen különleges idénynyitó a fürdőváros történetében, ezért a pénteki alkalomra külön összeállított műsor gazdagítására jeles szólistákat kértek fel, mint Cristina Grigoraș, a jászvásári Román Nemzeti Opera szólistája, György Levente, a Marosvásárhelyi Állami Filharmónia szólistája és igazgatója, valamint Erdős Róbert, a Magyar Opera szólistája. A karmestert, Remus Gramát a közönség már jól ismerheti, a filharmónia zenekarát sokszor vezényelte. A repertoárban többek között Johannes Brahms, Astor Piazzolla, Wolfgang Amadeus Mozart, Johann Strauss és Grigoraș Dinicu művei szerepeltek. Az eseményt a Iunona egyesület szervezte a Szovátai Polgármesteri Hivatallal, az Ensana Hotels szállodacsoporttal, a Maros Megyei Tanáccsal, valamint a Hotel Crystallal együtműködve.