Meglepő gól, felesleges büntető: vesztett a Ferencváros

• 2024-09-26 16:00:00

• -

A Ferencváros 2-1-re kikapott szerdán a labdarúgó-Európa-liga alapszakaszának első fordulójában az Anderlechttől.

A gól nélküli első félidő után a házigazdák váratlanul szereztek vezetést, a történtek a magyar csapat edzőjét, Pascal Jansent is meglepték, mivel egy 16 méteres lövés ért célt. A Fradi kapusa, Dibusz Dénes azt mondta a mérkőzés után, hogy mivel több játékos is volt a büntetőterületen, nagyon későre vette észre a labdát, ezért nem tudta hárítani, bár beleért. A belgák nagyon gyorsan meg is duplázták az előnyüket, Botka szabálytalankodott a büntetőterületen, és az egyértelmű tizenegyest a házigazdák értékesítették. A kétgólos hátrányba került magyar csapat nem tudott megújulni, a mérkőzés mégis felpezsdült, amikor az Anderlecht emberhátrányba kényszerült. A Ferencváros gólt szerzett, azonban többre már nem volt képes, mert a belgák jól tördelték a játékot, a négyperces hosszabbításban például szinte egy percet sem gurult a labda.

Ugyancsak szerdán a Manchester United fölényben játszott, vezetett is, mégsem tudott nyerni a holland bajnokság jelenlegi negyedikje, a Twente ellen. Sallai Roland új csapata, a török Galatasaray otthon 3-1-re nyert a román Răzvan Lucescu irányította görög PAOK Szaloniki ellen. Az 54-szeres válogatott magyar futballista nincs a keretben, ugyanis nem szerepelhet az Európa-liga alapszakaszában, mivel szeptember 13-án igazolt az isztambuli klubhoz, amelynek szeptember 4-ig kellett leadnia a bő keretét. Egy másik mérkőzésen a Lazio már a 35. percben 3-0-ra vezetett Hamburgban a Dinamo Kijev ellen, és az egy-egy kiállítást hozó második félidőben megőrizte háromgólos előnyét.

Az Európa-liga 1. fordulója tegnap, lapzártánk után az FCSB – RFS (lett), Fenerbahce (török) – Union Saint-Gilloise (belga), Malmö (svéd) – Glasgow Rangers (skót), Ajax (holland) – Besiktas (török), Eintracht Frankfurt (német) – Viktoria Plzen (cseh), Olympique Lyon (francia) – Olimpiakosz Pireusz (görög), AS Roma (olasz) – Athletic Bilbao (spanyol), Braga (portugál) – Maccabi Tel-Aviv (izraeli) és Tottenham Hotspur (angol) – Qarabag (azeri) mérkőzéssel folytatódott.

Európa-liga, 1. forduló: AZ Alkmaar (holland) – Elfsborg (svéd) 3-2, Bodö/Glimt (norvég) – FC Porto (portugál) 3-2, Anderlecht (belga) – FERENCVÁROS 2-1, Dinamo Kijev (ukrán) – Lazio (olasz) 0-3, Midtjylland (dán) – Hoffenheim (német) 1-1, Galatasaray (török) – PAOK Szaloniki (görög) 3-1, Ludogorec Razgrad (bolgár) – Slavia Prága (cseh) 0-2, Manchester United (angol) – Twente (holland) 1-1, Nizza (francia) – Real Sociedad (spanyol) 1-1.