2024. july 3., Wednesday

Az FC Hermannstadt meglepetésre 1-0-s idegenbeli győzelmet aratott a Kolozsvári CFR 1907 felett kedden, az év utolsó Szuperliga-mérkőzésén.

A bajnoki címvédő egyetlen nagy gólszerzési lehetőségét a 31. percben hagyta ki, amikor Biriligea kapu fölé lőtt. A vendégek a mérkőzés utolsó percében Bejan révén szereztek gólt – ez volt egyébiránt az egyedüli alkalom, amikor a nagyszebeniek eltalálták a kaput a mérkőzésen.

A CFR 1907 edzője, Dan Petrescu meg van győződve arról, hogy leginkább ő a hibás a nem várt vereségért. „Fájni fog ez a kudarc a végelszámolásnál, sajnálom, hogy vesztettünk. Én is követtem el hibákat, de a játékosok is. A második félidőben nem kellett volna változtatnom a csapat összetételén, mert akik csereként a pályára léptek, nem vittek semmi újat a játékba. Azt is sajnálom, hogy nem holnap kezdhetjük újra az edzéseket. Ez egy nagyon nehéz év volt. Az FCSB elleni meccs után a játékosok úgy érezték, hogy vége az évnek, és már nem koncentráltak megfelelően. Megvették a repülőjegyeket, a nyaralásra gondoltak, és így azt kaptuk, amit megérdemeltünk. A futballt gólokra játsszák, és a mai ellenfél nagyon jól tudta, mit kell tennie. Tíz napjuk volt arra, hogy felkészüljenek erre a mérkőzésre, és nagyon jól tették. Gratulálok Marius Măldărășanunak, nagyon jó edző” – mondta Dan Petrescu.

Az FC Hermannstadt szakvezetője váratlan eredménynek nevezte a kedd esti, kolozsvári győzelmet a bajnok CFR ellen. „Elvégre ők a bajnokok, mi pedig inkább voltunk esélytelenek a sikerre. Világos, hogy mindent tudunk róluk, de az is egyértelmű volt, hogy a különbséget az apró részletek, a pillanatnyi döntések adják majd.  Gratulálok a játékosaimnak, hogy a végsőkig hittek a lehetőségben, még a gólt megelőzően is voltak olyanok a kispadon, akik azt mondták, rövid labdával folytassuk, és próbáljuk húzni az időt, de jó, hogy nem így tettek. Mindent beleadtunk, voltak pillanatok, amikor szenvedtünk, de hittünk ebben a győzelemben. Jó évet zárunk, hiszen nagyon jól szerepeltünk az alapszakaszban. Így boldog ünnepekben lesz részünk, de ez akkor is így lett volna, ha kikapunk. Szeretném azonban, ha január 1-jétől is ugyanolyan jók lennénk, mint voltunk ebben a hónapban. Boldog ünnepeket kívánok mindenkinek, focistáknak és szurkolóknak egyaránt!” – mondta Marius Măldărășanu.

Sikerével  Hermannstadt megelőzte a Sepsi OSK-t, így a felsőházi szereplést érő hatodik helyen töltheti a téli szünetet. A bajnokság 2023. január 21-én folytatódik.

Fotó: a Kolozsvári CFR 1907 közösségi oldala

Szuperliga, 21. forduló: Kolozsvári CFR 1907 – Nagyszebeni Hermannstadt 0-1 (0-0).

Kolozsvár, Dr. Constantin Rădulescu stadion, vezette: Andrei Chivulete.

Gólszerző: Bejan (90+6.).

Sárga lap: Kolinger (43.), Camora (90+3.), illetve Letica (79.).

Kiállítva: Kolinger (90+5.).

CFR 1907: Scuffet – Manea (88. Braun), Kolinger, Yuri, Camora – Deac (81. Yeboah), Boateng, Cvek (88. Mistrati), Bîrligea – Malele, Janga (46. Roger).

Hermannstadt: Letica – Butean, Bejan, Antoche, Opruț – Biceanu (78. Răuță), Mino, Oroian (59. D. Iancu) – Medina (59. (I. Petrescu), Paraschiv, Balaure (83. Babic).

Szuperliga, 21. forduló: FC Voluntari – Konstancai FCV Farul 1-1, Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Kolozsvári FCU 2-1, CSU Craiova – Chindia Târgoviște 3-0, Campionii FC Argeș Pitești – CS Mioveni 2-2, Petrolul 52 Ploiești – Universitatea 1948 Craiova 1-1, Aradi UTA – Bukaresti Rapid 1923 1-1, Bukaresti FCSB – Botosáni FC 1-0, Kolozsvári CFR 1907 – Nagyszebeni Hermannstadt 0-1.