Hiába a fogadkozás a klub- és szakvezetés részéről, hogy a Sepsi OSK győzni utazik Kolozsvárra, a CFR 1907 otthonába, a játékosok nagyon jól tudták, hogy nekik az az érdekük, hogy április 26-án az ellenfelük úgy érkezzen Sepsiszentgyörgyre, a Románia-kupa elődöntőjére, hogy még bőven van esélye a bajnoki címre. Ha most kikapott volna a CFR 1907, akkor jó eséllyel a kupára jobban koncentrált volna, és ez a legkevésbé hiányzik az OSK-nak. Na nem, ezt így senki nem fogalmazta meg, meggyőződésünk, hogy Bergodi azt kérte a játékosaitól, hogy próbálják megszerezni a három pontot, a tudatalatti azonban munkálkodott, így a Sepsi OSK a leggyengébb meccset játszotta eddig a play-offban, és 2-1-re alulmaradt a Gépész utcában.

A mérkőzést végig a CFR 1907 uralta, sokkal inkább, mint bármelyik más ellenfelével szemben. Középpályán folyton a bordó mezesek voltak elsők a labdánál, miközben az OSK nem állt ugyan félre az útból, de nem is erőltette túl magát. Az összpontosítás hiányát jelzi, hogy a szentgyörgyiek három olyan passzt is adtak az ellenfélnek, amelyekből gól születhetett volna, az elsőt mindjárt a 4. percben Niczuly, hogy aztán a kolozsváriak győztes találata is ilyenből szülessen: az 53. percben Rodriguez hanyag passzára csapott rá Janga, azonnal indította Deacot, aki őrző nélkül tört be a tizenhatos jobb oldalán, és Niczuly alatt a hálóba talált.

Addig azonban még történt egy és más. A 13. percben Papa becsúszásából Deac elé került az ötös sarkán a labda, Niczuly azonban mentett, utóbbi a 20. percben Braun lapos keresztlövését is hárította. Aztán a mérkőzés egyetlen épkézláb szentgyörgyi támadásából megszületett a vendégcsapat vezetése. Dumitrescu vitte fel nagy sebességgel a bal oldalon, Mateit ugratta ki a tizenhatoson belül, akinek az alapvonalról visszatekert labdáját Dumitrescu fejjel küldte – balhátvédként a középcsatár pozíciójából – a hálóba.

A gól néhány percig megfogta a kolozsváriakat, ám a 30. percben Bîrligea ötméteres fejesét Niczuly már csak a keresztéc segítségével tudta menteni. A 44. percben azonban a kolozsvári csatár már egyenlített, Dumitrescut megelőzve Braun beadását a kapu közepére fejelte, miközben a néhány kiváló védést bemutató Niczuly ezúttal csak a fotósoknak pózolva vetődött.

Szünet után folytatódtak a kolozsváriak rohamai, és logikusan megszületett a már említett második CFR-gól is. Néhány perccel később Ňinaj megkapta a második sárga lapját, s ezzel gyakorlatilag lezárult a meccs. Bergodi beküldött ugyan a végére két középcsatárt is, azonban szinte észrevétlenek maradtak a végéig. Az OSK támadgatott, de teljesen meggyőződés nélkül, míg a CFR még kihagyott két nagy lehetőséget. A 63. percben Yuri közeli fejesét hárította nagy reflexszel Niczuly, s a 90. percben ugyanő tornászta ki a sarokból Janga 16 méteres lövését.

Így nézett ki egy nem akart, de titokban kívánt vereség, amelynek a legnagyobb hátránya, hogy felerősödnek majd azok a hangok, amelyek szerint az OSK a CFR 1907 csatlósa.

A két együttes jövő szerdán találkozik újra, ezúttal Sepsiszentgyörgyön, a kupa elődöntőjében, addig azonban a felsőház 5. fordulója következik, amelyben az OSK a CSU Craiovát fogadja, míg a CFR 1907 a FCV Farul vendége lesz, ahol nem maradhat alul, ha még reménykedni akar a bajnoki címben.

Labdarúgó-Szuperliga, felsőház, 4. forduló: Kolozsvári CFR 1907 – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 2-1 (1-1).
Kolozsvár, Dr. Constantin Rădulescu Stadion. Vezette: Iulian Călin (Ștefănești) – George Neacșu (Câmpulung Muscel), Vladimir Urzică (Karácsonkő). Tartalék: Viorel Flueran (Craiova). Ellenőr: Octavian Șovre (Szatmárnémeti). Videóbíró: Rareș Vidican (Szatmárnémeti). Segéd-videóbíró: Romică Bîrdeș (Pitești).
Gólszerzők: Bîrligea (44.), Deac (53.), illetve Dumitrescu (28.).
Sárga lap: Burcă (20.), Ňinaj (47.).
Kiállítva: Ňinaj (62.).
CFR 1907: Scuffet – Manea, Zuri, Burcă, Braun, Deac (82. Yeboah), Muhar, Cvek, Krasniqi (90+2. Fica), Janga, Bîrligea (58. Petrila).
Sepsi OSK: Niczuly – Bălașa (50. Ciobotariu), Ňinaj, Tamás, Dumitrescu, Aganović, Rodriguez (77. Rondón), Papa (64. Păun), Matei (64. Ion Gheorghe), Ștefănescu, Šafranko (77. Tudorie).

* Szuperliga, felsőházi rájátszás, 4. forduló: Kolozsvári CFR 1907 – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 2-1, CSU Craiova – Bukaresti Rapid 1923 3-1.
* Szuperliga, alsóházi rájátszás, 4. forduló: FC Universitatea 1948 Craiova – FC Voluntari 3-3, Aradi UTA – Botosáni FC 0-2, CS Mioveni – Nagyszebeni Hermannstadt
0-2, Petrolul 52 Ploiești – Kolozsvári FCU 0-2.
* 2. liga, felsőházi rájátszás, 4. forduló: Galaci Suporter Club Oțelul – Bodzavásári Gloria 1-0, Jászvásári CSM Politehnica – Dési Unirea 0-0. Az élcsoport: 1. Jászvásár 46 pont/4 mérkőzés, 2. CSA Steaua 44/3, 3. Galac 42/4, 4. Dinamo 1948 38.
* 2. liga, alsóházi rájátszás, A csoport, 4. forduló: Nagybányai Minaur – FK Csíkszereda 1-1, Bukaresti Metaloglobus – Unirea 04 Slobozia 3-3, Temesvári Politehnica –
Sellemberki CSC 1599 0-1. Az utolsó helyeken: 5. Metaloglobus 23, 6. Nagybánya 21,
7. Politehnica 19.
* 2. liga, alsóházi rájátszás, B csoport, 4. forduló: Brassói FC – Konstancai Unirea
9-0, Bukaresti Progresul 1944 Spartac – Temesvári Ripensia 1-0, Zsilvásárhelyi Viitorul Pandurii – Concordia Chiajna 1-0. Az utolsó helyeken: 5. Progresul 1944 Spartac 23,
6. Ripensia 17, 7. Konstancai Unirea 12.

Fotó: a Kolozsvári CFR 1907 közösségi oldala