A vártnál talán nehezebben és nagyobb erőfeszítéssel nyert a Marosvásárhelyi CSM kosárlabdacsapata a Nagyszebeni CSU második együttesének otthonában. Itt látszott meg, hogy milyen károkat tud okozni a túl könnyű meccsek sorozata. Talán azonban a szebeni fiatalok kicsit visszahozták az alakulatot a valóság talajára.

Az elejére mindjárt egy megjegyzés. Noha a statisztika elkészítése kötelező, a nagyszebeniek magasról tettek erre a szabályra, így a mérkőzés jegyzőkönyvét a közvetítés alapján készítettük el. Az első hat marosvásárhelyi és az első négy szebeni pont emiatt a levegőben lóg, mert a meccs jóval a hivatalos kezdési időpont előtt megkezdődött, és erre még a közvetítő FRB tv sem volt felkészülve. Valamikor az első negyedben kapcsolódhattunk be az élő videóval, amikor még azt írta ki a képernyőre, hogy a találkozó tíz perc múlva kezdődik, noha javában zajlott. Ezért a hat pontot a „szabályok szerint” a csapatkapitány Sánta Szabolcsnak írtuk be. Reméljük, elnézik nekünk ezt a pontatlanságot.

Noha a CSM valamennyi negyedet megnyerte, ez távolról sem volt sima ügy. Az első negyed közepén és a harmadiknak a végén volt egy-egy jobb periódus, ez segített hozzá a kb. 20 pontos különbség kialakításához, az idő többi részében a szebeniek egyenlő ellenfélnek bizonyultak. Szoros védelmükkel megakadályozták, hogy a marosvásárhelyiek sokszor próbálkozzanak távolról, így a pontok többsége betörésekből vagy bejátszásokból született. A betörések terén Ross-Miller jeleskedett, néha azonban túlságosan erőltette ezeket a csapatjáték rovására. Ugyanakkor védelemben nagyon sokat dolgozott a marosvásárhelyi gárda, mert az ellenfél rákényszerítette erre, hiszen minden apró védelmi határozatlanság azonnal pontokat jelentett a nagyszebenieknek. George Trif pedig az átlagnál sokkal többet volt kénytelen használni a legjobbjait, mert több periódusban veszélyesen feljött az ellenfél az eredményjelzőn. Ennél kevesebb pontot is csak a Bukaresti Știința elleni meccsen dobott a csapat, amikor, mint tudjuk, Martinić sérült volt, Ross-Miller pedig még nem volt a keretben.

Most két hét van a következő mérkőzésig, hiszen a 16. fordulóbeli találkozót előre lejátszották, így legközelebb a 17. fordulóban lép pályára az alakulat, a Brassói Ralph otthonában. Ez lesz az idényben az utolsó nagyon könnyűnek ígérkező mérkőzés.

Kosárlabda 1. liga, 15. forduló: Nagyszebeni CSU II – Marosvásárhelyi CSM 64:88 (17-24, 11-16, 19-26, 17-22)

Nagyszeben, Transilvania sportcsarnok, 20 néző. Vezette: Antonio Sandu (Nagyszeben), Angel Crișan (Kolozsvár), Diana Oprea (Brassó). Ellenőr: Alexandru Columban (Kolozsvár).

Nagyszebeni CSU II: Costeiu 19 pont (1), Ardelean 13, Năstruț 9 (1), Rotaru 9 (1),  Bădițașcu 5, Vlad Georgescu 4, Victor Georgescu 3, Apostol 2, Rotar.

Marosvásárhelyi CSM: Ross-Miller 24 pont, Martinić 19 (3), Sánta 16, Nistor 15 (3), Borșa 4, Mureșan 3, Kiss 3 (1), Șolopa 2, Szilveszter 2, Engi-Rosenfeld, Tălmăcean.

Kosárlabda 1. liga, 15. forduló: Nagyszebeni CSU II – Marosvásárhelyi CSM 64:88, CSU Craiova – Bukaresti Știința 54:122, Bukaresti Eagles – Bukaresti Laguna 54:84.

Elmaradt mérkőzésen: Nagyszebeni CSU II – Kolozsvári U 84:75.

Fotó: Nagy Tibor (archív)