Még reménykedik az OSK

Kötelező volt a győzelem a sepsiszentgyörgyi alakulat számára a Gaz Metan ellen a labdarúgó 1. liga alsóházi rájátszásának 7. fordulójában: egyrészt azért, mert a többnyire ifjúsági játékosokat kiállító ellenfelet szégyen lett volna nem megverni, másrészt, hogy életben maradjanak a csapat reményei az európai kupaszereplésért kiírt osztályozóra.

Mint minden kötelező feladat azonban, ez is bonyoltabbnak bizonyult a vártnál. A sok tartalékkal kezdő háromszéki együttes nem tudta elkerülni azt, hogy ne nézze le az ellenfelet.

Úgy tűnt, a Sepsi OSK megismétli az Academica Clinceni elleni sétagaloppot, hiszen már a második percben betalált: Fülöp remek labdával indította Ștefănescut, aki a tizenhatos bal oldalán betörve laposan a jobb alsó sarokba küldte a labdát (1-0). A gyorsan jött gól azonban túlságosan megnyugtatta a házigazdákat, akik elsősorban az ellenfél védőinek a hibáira alapoztak, ezek azonban nem akartak bekövetkezni. Sőt, az első veszélyesebb medgyesi akció során büntetőhöz jutottak a vendégek, miután Dimitrov kézzel piszkált a labdába a saját tizenhatosán belül, és Junior értékesítette a tizenegyest (1-1)! A váratlanul jött egyenlítés görcsössé tette a házigazákat, akik nehezen találtak utat a medgyesi védelemben. Mi több, a vérszemet kapott vendégegyüttes fiataljai roppant agresszívnak bizonyultak a középpályán, éppen az OSK legnagyobb erősségét semlegesítve. Szünetig azonban csak-csak sikerült megszerezni a vezetést, amikor Ștefănescu bal oldali beadását Eder, a mezőny egyik legalacsonyabb játékosa a hálóba fejelte (2-1). Hogy mennyire vékony volt azonban ez az egygólos vezetés, Maxim bombája jelezte közvetlenül a szünet előtt, amelyet Began a felső sarokból tolt szögletre.

A második félidőt is az OSK uralta, és gyorsan támadásba lendült: Askovszki a 48. percben a felső lécet találta el. Azonban Medgyes nem vágott hátraarcot, és sok borsot tört Bergodi játékosai orra alá. Utóbbi kénytelen volt beküldeni Bărbuțot, hogy kicsit veszélyesebbé tegye a támadásépítést. Utóbbi a 70. percben betört a jobb oldalon, beadását Tudorie kapura perdítette, és Golofca közelről a hálóba tolta. Alexandra Apostu partjelző a középpálya felé mutatott, ám Claudiu Marcu elsőmeccses 1. ligás játékvezető, aki amúgy sok hibával vezette a találkozót, némi gondolkodás után lest ítélt. Teljesen tévesen, hiszen legalább három méterrel hátrább volt a gólszerző az utolsó előtti védőnél a passz pillanatában! Így továbbra is kapaszkodnia kellett az OSK-nak, amely végül a 83. percben szerzett megnyugtató gólt Tudorie révén, aki egy védőkről lepattanó labdát értékesített (3-1). Az utolsó néhány percre Bergodi két játékosnak is lehetővé tette a bemutatkozást az élvonalban, Nistor Ákos középpályás és Gedő Hunor kapus először játszott ezen a szinten.

A győzelem életben tartja a Sepsi OSK reményét a pótselejtezőre, de továbbra sem csupán saját eredményeitől függ. Az utolsó előtti fordulóban, május 8-án, vasárnap fél háromtól a Chindia Târgoviște lesz a Sepsi OSK vendége.

Fotó: a Sepsi OSK közösségi oldala

Labdarúgó 1. liga, alsóházi rájátszás 7. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Medgyesi Gaz Metan 3-1 (2-1)

Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK-stadion. Vezette: Claudiu Marcu (Konstanca) – Florian Vișan (Galac), Alexandra Apostu (Bákó). Tartalék: Cristian Codrea (Nagybánya). Ellenőr: Ioan Onicaș (Zilah).

Gólszerzők: Ștefănescu (2.), Eder (34.), Tudorie (83.), illetve Junior (16. – büntetőből).

Sárga lap: Vașvari (4.), Dimitrov (14.), Ștefănescu (24.), Mitrea (62.), illetve Costea (80.).

Sepsi OSK: Began (87. Gedő) – Dimitrov, Tincu, Mitrea, Ispas, Vașvari, Eder, Fülöp (62. Bărbuț), Askovszki (62. Golofca), Ștefănescu (73. Damașcan), Tudorie (87. Nistor).

Gaz Metan: Grósz – Maxim, Mathaus, Avram, Tala, Junior (74. Câmpean), Iancu (61. Covaci), Șteau (61. Ursu), Gașpar (61. Harfaș), Costea, Domșa (61. Noian).

* 1. liga, felsőházi rájátszás, 7. forduló: CSU Craiova – FC Voluntari 1-0. Az élcsoport: 1. Kolozsvári CFR 1907 48 pont, 2. Bukaresti FCSB 46, 3. CSU Craiova 45.

* 1. liga, alsóházi rájátszás, 7. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Medgyesi Gaz Metan 3-1, Chindia Târgoviște – Bukaresti Rapid 1923 0-0, Bukaresti Dinamo 1948 – Academica Clinceni 5-1.

* 2. liga, felsőházi rájátszás, 6. forduló: Kolozsvári FC Universitatea – Petrolul 52 Ploiești 3-1; 7. forduló: Concordia Chiajna – Nagyszebeni Hermannstadt 1-3, Kolozsvári FC Universitatea – Unirea 04 Slobozia 1-2. Az állás: 1. Ploiești 57 pont, 2. Nagyszeben 56, 3. Kolozsvári U 54, 4. Bukaresti CSA Steaua 45, 5. Chiajna 40, 6. Slobozia 39.

* 2. liga, alsóházi rájátszás, A csoport, 6. forduló: Sellemberki CSC 1599 – Dacia Unirea 1919 Brăila 6-0, FK Csíkszereda – Jászvásári CSM Politehnica 3-0, Temesvári ASU Politehnica – Bukaresti Metaloglobus 1-1. Az élcsoport: 1. Csíkszereda 45 pont, 2. Sellemberk 36, 3. Metaloglobus 36.

* 2. liga, alsóházi rájátszás, B csoport, 6. forduló: Bodzavásári FC – Konstancai Unirea 4-1, Temesvári Ripensia – Dési Unirea 1-4, Gyurgyevói Astra – Zsilvásárhelyi Viitorul Pandurii 0-6. Az élcsoport: 1. Bodzavásár 44 pont, 2. Dés 40, 3. Zsilvásárhely 34.