A labdarúgó 3. liga IX. csoportjának második, osztályozóra jogosító helye volt a tétje a Kudzsiri Metalurgistul és a Nyárádtői Unirea 2018 találkozójának. Ha nyert volna Nyárádtő, kilenc pont előnyre tett volna szert, amit már aligha tudtak volna behozni a kudzsiriak, a Metalurgistul győzelmével viszont három pontra olvadt az Unirea 2018 előnye, és még öt forduló van a bajnokság végéig.

Az első félidőben hosszú ideig nem történt semmi érdemleges a találkozón, aztán Domșa kihagyta a házizgadák első helyzetét – a 33. percben nyolc méterről fölé küldte. Két perccel később Astafei  túloldalt viszont már nem hibázott: miután a  bal oldalon vezetett támadás során Oltean laposan elé perdített, hat méterről a rövid sarokba bombázott. A második félidőben megváltozott a játék képe, Kudzsir sokkal határozottabban támadott, Nyárádtő pedig egyre nehezebben verte vissza a rohamokat, és végül meg is ingott a védelme. Miután Vitinha a 71. percben kihagyott egy hatalmas lehetőséget, az edző-játékos Itu hozta meg az egyenlítést: a 76. percben Bucur szögletre ütötte Șăuca lövését, egy perccel később Dohotariu beadásánal viszont már hibázott a nyárádtői kapus, és Itu közelről a hálóba pöckölte a labdát. A győztes gólt pedig egy több mint könnyen adott büntetőből szerezte meg Kudzsir a 86. percben: egy két méterről erősen meglőtt labda Piper testhez szorított kezét találta el, a játékvezető mindezt figyelmen kívül hagyva a tizenegyes pontra mutatott. Hosszas vitatkozás után Selagea némi szerencsével értékesítette a lehetőséget.

A 3. liga rájátszásának 5. fordulójában Nyárádtő a listavezető Vajdahunyadi Corvinul 1921-et fogadja.

Labdarúgó 3. liga, IX. csoport, felsőházi rájátszás 4. forduló: Kudzsiri Metalurgistul – Nyárádtői Unirea 2018 2-1 (0-1).
Kudzsir, városi stadion, vezette: Cristian Codrea (Nagybánya) – Daniel Lar (Nagybánya), Cristian Mureșan (Kapnikbánya). Ellenőrök: Szabó Gerő (Kolozsvár), Ciprian Mardan (Fogaras).
Gólszerzők: Itu (76.), Selagea (86. – büntetőből), illetve Astafei (35.).
Sárga lap: Neagu (56.), Domșa (61.), Dohotariu (74.), Boldea (89.), illetve Coza (48.), Piper (77.).
Metalurgistul: Perjeriu – Dohotariu, S. Itu, Vlădia, Neagu (58. Vitinha), Șăuca (90. Cocan), Boldea, Păcurar (90. Udrea), Tîrla, Domșa (72. L. Itu), Cîrloanță (58. Selagea).
Nyárádtő: Bucur – Coza, Ndiesse, Vasiu, Suslak, Istrate, Bálint, Dușmanu, Trif (24. Vînău), Piper,  Astafei (72. M. Codrea), Oltean.

Labdarúgó 3. liga, IX. csoport, alsóházi rájátszás 4. forduló: ACS Marosvásárhely – Gyulafehérvári CSU 1-1 (0-0).
Marosvásárhely, víkendtelepi labdarúgópálya. Vezette: Andrei Apreutesei (Jászvásár) – Constantin Cantemir (Fogaras), Cosmin Toca (Fogaras). Ellenőr: Claudiu Cîrstea (Rm. Vâlcea), Mihail Băcescu (Brassó).
Gólszerzők: Kulcsár (77.), illetve Vasinc (63.).
Kiállítva: Amihăesei (53.).
Marosvásárhely: Szántó – Csíki, Dumbrăvean, Bărăbaș (80. Caliani), Cotoi (70. Precup), Circa, Csala (64. Borbély), Jorza, Kulcsár, Gliga (80. Fehér), Lupuleț (70. Moldován).
Gyulafehérvári CSU: Șerban – Cunțan, Ionică, Kis, Bucurică, Amihăesei, Petresc, Kilyén, Gilyén, Herci, Vasinc (82. Bolojan).

Labdarúgó 3. liga, IX. csoport, rájátszás 4. forduló:
* felsőház: Gyulafehérvári CSM Unirea – Vajdahunyadi Corvinul 1921 0-3, Kudzsiri Metalurgistul – Nyárádtői Unirea 2018 2-1; az élcsoport: 1. Vajdahunyad 64 pont, 2. Nyárádtő 38, 3. Kudzsir 35;
* alsóház: Szászrégeni CSM Avântul – Kolozsvári Viitorul 0-1, ACS Marosvásárhely – Gyulafehérvári CSU 1-1, CS Marosújvár – Kolozsvári Sănătatea 2-0; az utolsó helyeken: 4. Viitorul 25, 5. Marosújvár 18, 6. Sănătatea 17.

Iksz a megyeszékhelyen

Marosvásárhelyen a helyi csapat a Gyulafehérvári CSU-t fogadta, itt az alsóház első helye volt a tét. Az első félidőben a házi-
gazdák nem találták az ellenfél védelmének kulcsát, míg Szántónak közbe kellett avatkoznia Bucurică helyzeténél. Helyzet kevés volt, annál több durvaság, amitől nagyon feszült lett a helyzet a pályán és a kispadok környékén. Az 53. percben emberelőnybe került a hazai csapat, miután Amihăesei megkapta a második sárga lapját, ám gólt a hátrányba került vendégek szereztek Vasinc révén a 63. percben, miután Lupuleț hatalmas lehetőséget puskázott el, az ötösről fölé lőtt. Az egyenlítő találat a 77. percben egy húsz méterről megítélt szabadrúgásból született: Kulcsár a sorfal fölött a bal felsőbe csavart.
A következő fordulóban az ACS Marosvásárhely az utóbbi időben nagyon jó formában játszó Kolozsvári Viitorul otthonába látogat.