Marosvásárhelyen nulláról indulva dől el a továbbjutás

Bármennyire furcsán hangzik is egy kosárlabda-mérkőzés esetében, de így történt: döntetlent ért el a Sirius női csapata a CSM Alexandria elleni idegenbeli találkozón. A mérkőzést azonban a Románia-kupában rendezték, és ebben a sorozatban csak akkor játszanak hosszabbítást, ha a második mérkőzés végén összesítésben áll egyenlőre a két csapat. Ez pedig azt jelenti, hogy a továbbjutás a január 6-ai, marosvásárhelyi visszavágón dől el, amikor nulláról indulnak a felek. Ez a meccs pedig már nem végződhet döntetlenre.

Hullámzó teljesítményt nyújtott Alexandrián Carmin Popa csapata, amely nagyon jól kezdte védelemben, öt pont előnyre tett szert, de a támadásban elkövetett néhány hiba lehetőséget biztosított az ellenfélnek az egyenlítésre, majd arra is, hogy átvegye a vezetést. A nagyszünetig Alexandriánál maradt a fór, a harmadik negyed azonban a marosvásárhelyi csapaté volt, amely négy triplának is köszönhetően egy adott pillanatban kilencpontos előnyre tett szert. Az utolsó negyedet a házigazdák azonban egy 12-2-es parciálissal kezdték, és ismét a Sirius futhatott az eredmény után. A végjátékban Bonally triplája hárompontos előny biztosított a csapatának, azonban az utolsó marosvásárhelyi támadás során, egy időkérés után Allen szintén három- pontossal válaszolt, a maradék néhány másodpercben pedig már nem esett újabb kosár.

Ezúttal a marosvásárhelyi csapat amerikai beállósai szerényebb teljesítményt nyújtottak, lepattanózásban Alexandria felülkerekedett (35-33), Sherill pedig egyedül hat labdát veszített, ami nem játékirányító esetében nagyon magas szám. Meglepően szerényen szerepelt Sólyom Sára, aki amellett, hogy csak két pontot szerzett, nem is igen próbálkozott dobással, és  szintén sok, négy eladott labdát összesített.

A védekezés viszont, ami a csapatösszhang függvénye, pozitív benyomást keltett. Alexandria sokszor kényszerült távolról dobni, ezt viszont 56%-os hatásfokkal tette, ezzel is ellensúlyozva a marosvásárhelyiek védekező játékának hatékonyságát. Ez pedig, némileg paradox módon, optimizmusra adhat okot a visszavágó előtt, hiszen szinte kizárt, hogy ismét ilyen pontosan célozzanak a Ligetben is.

A négyes döntőbe jutást eldöntő találkozót január 6-án 18 órai kezdettel játsszák a marosvásárhelyi sportcsarnokban.

Női kosárlabda Románia-kupa, negyeddöntő, 1. menet: CSM Alexandria – Marosvásárhelyi Sirius 64:64 (20-22, 15-10, 8-20, 21-12)

Alexandria, sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Alexandru Ivan (Târgoviște), Mihai Săndulache (Bukarest), Diana Oprea (Brassó). Ellenőr: Bedir Sefer (Corabia).

Alexandria: Ackerman 16 pont, Benally 13 (3), Burcică 11 (1), Crăciunescu 8 (2), Voicu 6, Pomaka’i Pana 5 (1), Mazilu 5 (1), Petrova, Bota.

Sirius: Griffin 17 pont (1), Sherill 15 (1), Lipovan 11 (2), Chiș 10 (2), Allen 7 (1), Sólyom 2, Badi 2, Mircea, Czimbalmos, Anca.

Női kosárlabda Románia-kupa, negyeddöntő, 1. menet: Brassói Olimpia – Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC 46:125, CSM Târgoviște – Konstancai Phoenix 56:77, CSM Alexandria – Marosvásárhelyi Sirius 64:64, Aradi FCC – Szatmárnémeti CSM 64:71.