Már a felsőházra készülnek

A rangsorban közvetlenül alatta lévő Kolozsvári Viitorult fogadta az első tavaszi fordulóban a Nyárádtői Unirea 2018 a labdarúgó 3. liga IX. csoportjában, és 3-1-es győzelmet aratott.

Az első tavaszi forduló a 16. volt összességében, ami azt jelenti, hogy már csak kettő van hátra a rájátszás előtt, amelyben a legjobb négy csapat vehet részt. Mivel az őszi teljesítmény alapján már biztos lehetett a felsőházban, Nyárádtő jelentősen erősített a téli szünetben, már az első fordulóban alaposan megreformált kerettel lépett pályára, és két új játékosnak köszönheti a góljait is a mérkőzésen. Marian Codrea már a 2. percben megszerezte a vezetést, aztán egy szöglet után, a 10. percben Bruno Vasiu góljával kettőre növelte az előnyt. Szünetig a házigazdák 3-0-ra húztak el, miután a 35. percben ismét Codrea volt eredményes.

A második félidő kevésbé volt sikeres a nyárádtői csapat számára. A csapat elfáradt a végére, és az utolsó félórában egyértelműen a nagyon fiatal kolozsvári együttes rohamozott, amely a 81. percben szépített Porumb révén.

A győzelemmel Nyárádtő öt pontra közelítette meg a második helyen álló Kudzsirt, és nem titkolt célja, hogy feljön a második helyre a rájátszás végére, ami a feljutási osztályozón való részvételt teszi lehetővé. A csoportelsőség sorsa gyakorlatilag eldőlt, Vajdahunyadot nem lehet beérni.

A 17. fordulóban a Nyárádtői Unirea 2018 éppen Vajdahunyadra látogat, ezen a mérkőzésen derül ki, hogy mennyire sikerült kiegyenlíteni az erőviszonyokat.

Labdarúgó 3. liga, IX. csoport, 16. forduló: Tordai Sticla Arieșul – Kudzsiri Metalurgistul 0-0, Nyárádtői Unirea 2018 – Kolozsvári Viitorul 3-1, Szászrégeni Avântul – CS Vajdahunyad 0-2, CS Marosújvár – Kolozsvári Sănătatea 2-3, Besztercei Gloria 2018 – Gyulafehérvári Unirea 1924 1-0.

Az élcsoport: 1. Vajdahunyad 46 pont, 2. Kudzsir 37, 3. Nyárádtő 32.