A címvédő és listavezető Ferencváros hazai pályán magabiztos, 3-0-s győzelmet aratott ősi riválisa, az Újpest felett a magyar labdarúgó NB I 11. fordulójának vasárnapi csúcsrangadóján.

A hazaiaktól az utolsó pillanatban két kulcsember, a csapatkapitány Dibusz Dénes és a középpálya motorja, Sigér Dávid sem tudta vállalni a játékot. A pirotechnikai „bemutatót” követő füstfelhő miatt néhány perc késéssel kezdődött az összecsapás, amelybe a házigazdák nagy lendülettel vetették bele magukat, és Lisztes révén egy korai kapufát is jegyeztek.

Amikor a lilák éppen kezdtek feljavulni, egy hatalmas hiba után Pesic megszerezte a vezetést a Ferencvárosnak – Tamás nyúlt bele rosszul egy átadásba, amivel helyzetbe hozta a rivális csatárát. Néhány perccel az első félidő rendes játékidejének vége előtt kis híján egyenlített az Újpest, de a válogatott kapusa helyén pályára lépő Varga Ádám bravúrral hárított.

Az első félidő végül 55 percig tartott, a lilák nagyon közel voltak ebben a periódusban az egyenlítéshez.

A szünet utáni első percekben futószalagon érkeztek az újpesti helyzetek, Ambrose például öt méterről gurított mellé, senkitől sem zavartatva.

Az Újpest nyomása ellenére megduplázta előnyét a címvédő, Abena fejelt gólt szöglet után. Három perccel később eldőlt a három pont sorsa, Abu Fani értékesítette a Banairól kipattanó labdát.

A hajrára érthetően hitehagyottá vált az Újpest, a Ferencváros pedig már nem erőltette a támadásokat, így az eredmény nem változott.

Ferencvárosi gól az Újpest FC elleni mérkőzésen

Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

NB I, 11. forduló: Ferencvárosi TC – Újpest FC 3-0 (1-0).

Budapest, Groupama Aréna, 20.357 néző, vezette: Karakó.

Ferencvárosi TC: Varga Á. – Wingo, S. Mmaee, Abena, Botka (46. Ramírez) – Makreckis, Abu Fani (88. Esiti) – Owusu, Zachariassen (83. Gojak), Lisztes (46. Marquinhos) – Pesic (88. Tokmac).

Újpest FC: Banai – Pauljevic, Kosanovic, Hall, Tamás (62. L. Kastrati) – Mörschel (72. Mack), Onovo, Tajti – Kiss T. (72. Simon K.), Ambrose (80. Ganea), Csoboth (80. Sasere).

Gólszerzők: Pesic (28.), Abena (70.), Abu Fani (73.).

Sárga lap: Lisztes (20.), illetve Hall (53.), Kosanovic (81.).

* NB I, 11. forduló: Mezőkövesd Zsóry FC – MTK Budapest 1-0, Paksi FC – Kisvárda Master Good 3-1, Ferencvárosi TC – Újpest FC 3-0.
* NB II, 13. forduló: HR-Rent Kozármisleny – Gyirmót FC Győr 2-2, Szombathelyi Haladás – Pécsi MFC 0-1, Budapest Honvéd – Kolorcity Kazincbarcika SC 0-1, Tiszakécskei LC – Vasas FC 1-2, Nyíregyháza Spartacus FC – FC Ajka 2-1, Aqvital FC Csákvár – BVSC-Zugló 0-1, Soroksár SC – Szeged-Csanád Grosics Akadémia 1-1, BFC Siófok – Budafoki MTE 3-1. Az élcsoport: 1. ETO FC Győr 29 pont, 2. Nyíregyháza Spartacus 28, 3. Vasas FC 24/7 győzelem (29-15), 4. Kozármisleny 24/7 (24-15), 5. Szeged-Grosics 20.
* Szuperliga, 14. forduló: Universitatea 1948 Craiova – Aradi UTA 2-3, Bukaresti Rapid 1923 – CSU Craiova 2-0. Az élcsoport: 1. FCSB 31 pont/14 mérkőzés, 2. Kolozsvári CFR 1907 27/13, 3. Rapid 1923 26/14.
* 2. liga, 11. forduló: Bodzavásári Gloria – Campionii FC Argeș Pitești 0-2. Az élcsoport: 1. Unirea 04 Slobozia 24 pont/10 mérkőzés, 2. Sellemberki CSC 1599 24/11, 3. Vajdahunyadi Corvinul 1921 21/11.

A Sepsi OSK vajdahunyadi vendégjátéka nyitja a Románia-kupa csoportkörének 2. fordulóját

A Sepsi OSK mai vajdahunyadi vendégjátékával kezdetét veszi a Románia-kupa csoportkörének 2. fordulója, amely november 3-áig tart. A program:
* október 31., kedd: Vajdahunyadi Corvinul 1921 – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK (15 óra, TV), Chindia Târgoviște – Petrolul 52 Ploiești (18 óra, TV), Galaci Suporter Club Oțelul – Bukaresti FCSB (21 óra, TV)
* november 1., szerda: Zilahi SCM – Universitatea 1948 Craiova (13 óra), Pécskai Progresul – Nagyszebeni Hermannstadt (14 óra), CS Tunari – FC Voluntari (15 óra, TV), Aradi UTA – CSU Craiova (18 óra, TV), Bukaresti CSA Steaua – Bukaresti Rapid 1923 (21 óra, TV)
* november 2., csütörtök: CSM Alexandria – Botosáni FC (14 óra), Bodzavásári Gloria – Konstancai FCV Farul (17.30 óra, TV), Kolozsvári FCU – Kolozsvári CFR 1907 (20.30 óra, TV)
* november 3., péntek: Nagyváradi FC Bihor – Bukaresti Dinamo 1948 (20.30 óra, TV)
A TV-vel jelölt mérkőzéseket a DigiSport és a Prima Sport közvetíti.