2024. september 29., Sunday

az FCSB az Európa-ligában

Az FCSB 4-1-re legyőzte hazai pályán a lett RFS Riga együttesét csütörtök este az Európa-liga főtáblájának első mérkőzésén.

A Nemzeti Arénában a bukaresti csapat már a 2. percben veszélyeztetett, Edjouma a kapu mellé fejelt. A 8. percben Olaru és Bîrligea használt ki egy védelmi hibát, és utóbbi megszerezte a vezetést a házigazdák javára. Târnovanu a 19. percben nagyot védve hárította Savalnieks lövését, négy perccel később azonban már tehetetlennek bizonyult, amikor a vendégek góllal fejeztek be egy bukaresti szöglet után végigvitt gyors kontrát: Lipuscek küldte a hálóba a labdát, a játékvezető pedig előbb támadói szabálytalanság miatt érvénytelenítette a gólt, de a VAR jóváírta a vendégek találatát, így 1-1-re módosult az állás. Azonban tíz percig sem álltak döntetlenre a felek, mert a 32. percben Chiricheș gólpasszt adott Marius Ștefănescunak, aki újra előnyhöz juttatta a bukaresti csapatot. Az 58. percben Bîrligea és Florin Tănase kombinációja után Olaru került remek helyzetbe, és 3-1 lett az FCSB javára. Majd a 69. percben újra Olaru volt a főszereplő, a csereként pályára lépett Băluță találta meg a házigazdák csapatkapitányát, aki védhetetlenül lőtt a rigai csapat hálójába. A végeredmény ezzel 4-1, így az FCSB jól kezdte az Európa-liga alapszakaszát.

Ugyancsak csütörtökön a közlekedési problémák miatt később kezdődött Tottenham – Qarabag meccsen a hazaiak emberhátrányban arattak háromgólos győzelmet. A román Cornel Drăgușint már a 8. percben kiállították, mert egy óvatlanul hozzá visszapasszolt labdát nem tudott átvenni, és kénytelen volt buktatni a letámadó és azonnal kapura törő Juninhót. Az azeri csapat azonban nem tudott mit kezdeni a helyzetelőnnyel, a londoniak tíz emberrel is sikeresnek bizonyultak. Már négy perccel később megszerezték a vezetést, majd további két gólt szereztek, és simán megnyerték a meccset.

Fotó: a FCSB közösségi oldala

Európa-liga, alapszakasz, 1. forduló: Bukaresti FCSB – RFS (lett) 4-1 (2-1).

Bukarest, Nemzeti Aréna, 34.257 néző, vezette: Ricardo De Burgos (spanyol):

FCSB: Târnovanu –M. Popescu, Dawa, Chiricheş, Radunovic – Lixandru, Edjouma (67. Şut) – Ştefănescu (67. Băluţă), Olaru (84. D. Popa), Miculescu (46. Fl. Tănase) – Bîrligea (76. Oct. Popescu).

RFS: Ondoa – Savalnieks (46. Ndjiki), Prenga (71. Njie), Balodis, Lipuscek –Marhiev (70. Silagadze), Panic – Odisaria (84. Stuglis), Ikaunieks, Zelenkovs – Kouadio (71. Osuagwu).

Sárga lap: Chiricheş (88.), illetve Morozs (83).

Európa-liga, alapszakasz, 1. forduló: Ajax (holland) – Besiktas (török) 4-0, Eintracht Frankfurt (német) – Viktoria Plzen (cseh) 3-3, Tottenham Hotspur (angol) – Qarabag (azeri) 3-0, Braga (portugál) – Maccabi Tel-Aviv (izraeli) 2-1, Lyon (francia) – Olympiakosz (görög) 2-0, FCSB – RFS (lett) 4-1, AS Roma (olasz) – Athletic Bilbao (spanyol) 1-1, Fenerbahce (török) – Union Saint-Gilloise (belga) 2-1, Malmö (svéd) – Rangers (skót) 0-2.

Félperces autóbuszozás a stadionba

Autóbusszal utaztak a Bodø/Glimt játékosai a Porto elleni Európa-liga-

mérkőzésre, bár a klubszékházuk mindössze 220 méterre található a stadiontól, így az utazás csak fél percet tartott. Az Európai Labdarúgó-szövetség ugyanis a szabályzatában előírja, hogy a csapatok együttesen, társasgépjárművel kell megérkezzenek a mérkőzés előtt.

„Legalább nem kellett energiát pazarolnunk rá” – kommentálta a helyzetet a norvég csapat játékosa, Jens Petter Hauge.

A buszozás jót tett a Bodø/Glimtnek, amely 3-2-re nyerte a Porto elleni első mérkőzést. A stadionból való távozással kapcsolatosan ugyanakkor nincs semmiféle UEFA-előírás, így a játékosok kényelmesen sétálva mehettek haza, és a buszt is elengedhették, írta jelentésében a Reuters hírügynökség.