2024. june 30., Sunday

A Konstancai FCV Farul bajnoki címével zárult a női labdarúgó 1. liga 2023/2024-es idénye. Az eredmény kétszeresen meglepő. Egyrészt a Farul csak a tavaly jutott fel az élvonalba, másrészt az alapszakasz végén 9 pontra volt lemaradva a Temesvári Politehnicától (és a nőknél nem felezik a rájátszásban a pontokat). A bánságiak azonban elképesztően gyenge tavaszi idényt produkáltak, nemcsak a Farul, hanem a Kolozsvári FCU és az FK Csíkszereda is megelőzte őket.

Az alsóházban azonban még nem végleges a tabella, az ACS Marosvásárhely – Nagykomlósi Banat Girls mérkőzést nem játszották le, mert a vendégek nem jelentek meg. A házigazdák vélhetően megkapják a győzelmet, Nagykomlós megspórolta a kiszállással járó költségeket, és egy meg nem jelenés belefér. A lényegen pedig semmit nem változtat, az ACS Marosvásárhely az utolsó helyen végez.

A bajnoki idény azonban nem csak ezért nem zárult le, hanem mert hátravan az osztályozó a bennmaradásért/feljutásért. Időpontokról, lebonyolításról még nem tett közzé részleteket a szövetség.

Női labdarúgó Szuperliga, rájátszás, 12. forduló:
* felsőház: FK Csíkszereda – Kolozsvári FCU 2-1, Temesvári Politehnica – Konstancai FCV Farul 2-3;
* alsóház: ACS Marosvásárhely – Nagykomlósi Banat Girls nem játszották le, Gloria 2018 Beszterce-Naszód – CSM Alexandria 3-1.

Az FTC női fociban is bajnok
Az FTC nyerte a magyar női labdarúgó-bajnokságot, mivel a döntő harmadik mérkőzésén, hazai pályán 4-0-ra legyőzte a Győrt.
Múlt hétfőn a kupagyőztes győriek diadalmaskodtak a Budapesten 1-0-ra, majd csütörtökön a címvédő Ferencváros 1-0-ra Győrben. A vasárnapi harmadik mérkőzésen – amelyet 1471 néző tekintett meg a Groupama Arénában – Jadyn Grace Edwards szerzett vezetést a hazaiaknak egy szép távoli lövéssel, és a szünet előtt ő növelte az előnyt.
A második félidő elején Edwards eljutott a mesterhármasig, ezzel gyakorlatilag el is döntötte a mérkőzést és a párharcot. A hajrához közeledve aztán még egyszer eredményes volt az FTC, igaz, a labda a győri védőről, Savanyáról pattant a kapuba.
A Ferencváros a hetedik bajnoki címét nyerte.